zebani - bol sözlük

zebanibaşlık no:28887 okunma:1855


 1. contra'nın yeni şarkısı ve klibi.. güzel iş olmuş..
  noches
  30.9.2019 23:23
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 2. baba surpriz yapmış yapıştırmış yine.

  ama kim ne derse desin, bana göre ben hala contra’dan iyiyim.

  autotune arttırmış ve yakıştıramadım o yüzden düz söylese çok daha iyi.
  anonim
  30.9.2019 23:28 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 3. nakaratı en başta pek sevemedim ama sonradan hafif alıştım gibi. contranın diğer bikaç şarkısında da aynı şeyi yaşamış, şarkıyı sonradan sevmiştim. belki bunda da böyle olur. ama auto-tuneu fazla kullanmış gibime geldi. daha az kullansa daha iyi olabilirdi.

  verseler muazzam olmuş bence. verdiği mesajlar, göndermeler falan çok hoşuma gitti. ironileri belirtmesi zaten contranın çok iyi olduğu bi mevzu, bu şarkıda da kalitesini sürdürmüş. bide contun çoğu şarkısında daha fazla yazmış olmasını istiyodum, bu şarkıda da aynı şeyi istedim. keşke daha fazla yazsaydı ama olsun 10 numara şarkı olmuş.

  kamoff
  30.9.2019 23:57 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 
 4. şarkıları gittikçe aynılaşıyor.

  buna ek olarak da senede 1 şarkı atan birinin norm ender'den pek farkı yok benim için. doğru düzgün uzun soluklu projeler yapmalı artık. anıl piyancı ile yaptığı ve yarım yamalak verseler okuduğu işi saymıyorum.
  anonim
  1.10.2019 00:00 ~
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 5. afedersiniz leş gibi klip olmuş. önceden daha çok özenirdi teknik açıdan
  fikirsiz
  1.10.2019 00:44 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 6. parça yetersiz ama klasik bir contra işi. tam olarak kendisinden beklenen bir iş ama ben takıldığım nokta önceden kliplerinde özenmişlik olurdu. bu klibi sanki sinema 1. sınıfa yeni başlamış çocuğa kurgulatmışlar gibi geldi. üstüne halk yazılı tişört giydirilen amcayı maskeli 8-9 kişinin çekiştirmesi, ne bileyim insan özenerek yapardı. en son bu kadar düz anlatımı nerede gördüm veya gördüm mü hatırlamıyorum.

  çok nokta var ama benim anlamadığım bir şey var:

  "Rаp beni Dаnte yаpаr, oluyosа beyаz yаkаlı köle bi’ tweet’le peekаy"

  kötü beyaz yakalı imajı bize wall street finansçılarından gelme. bugün beyaz yaka dediğimiz insanlar bile geçim sıkıntısı içindeyken hala buraya bulaşma derdi, çok düz bir mc'sin be contra. şanışer de benzerini yaptı, öyle bir imaj var ki beyaz yaka ülkeden bağımsız, komple bambaşka bir hayat yaşıyor gibi. beyaz yakalıların çoğunluğu bir şekilde köyünden veya küçük şehrinden çıkmış gelmiş, okumuş, hala leş gibi bir metropolde nemli odalarda yaşıyorlar ve sömürülüyorlar. amerika'dan ithal beyaz yaka garezini kopyala-yapıştır yapmak ne bileyim çok saçma ve ucuzcu bir hareket.

  dante kim sen kim a**.
  anonim
  2.10.2019 11:26 ~
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 7. kendini tekrar eden rapçi. son şarkılarının coğu aynı maalesef.

  ayrıca istikrarlı bir şekilde kötü beatler kullanıyor kötü klipler cekiyor
  reb bu mu beyler
  3.10.2019 12:18 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 8. @7 dostum beyaz yakalı kole.bi tweetle peekay derken bahsediler aslinda beyaz yakali kesimin ne için kole gibi çalıştığını sorgulamayip bir tweet atarak hayati sorgulamaya calistigindan bahsediyor.

  7/10 söz
  6/10 klip
  8/10 sound

  çok değil ama iyi iş
  wiky
  11.6.2020 06:50 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 9. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: