yeşillendir - bol sözlük

yeşillendirbaşlık no:29914 okunma:3735Sayfalar:  << >> >| 1. anonim
  17.1.2020 00:01 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 2. "kaderin yüzüne bir fıçı bira içip geğirceksin"

  başka bir şey yazmayacağım bu parçaya.
  anonim
  17.1.2020 00:09 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 3. Ceg dinlenebilir kılmış. Ben beğendim. Nakarat da hoş.
  Anıl hakkında zaten sözlük yeteri kadar yazıp çiziyo, dememe gerek yok.


  Ceg'in yemek sipariş etme şekli Cem Yılmaz'a göndermeee olarak bence.

  Gönderme vaaar.
  def2easy
  17.1.2020 00:11 ~
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 4. ceg dinlebilir kılmış cidden.

  bu anıl yine yolunu buluyor bu kadar basic bi rapçi olmasına rağmen nasıl başarıyor anlamıyorum
  anonim
  17.1.2020 00:20 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 5. Günlerdir reklamı yapılan proooof fotolar paylaşılan şarkı bu mu ? Diğer şarkılarıyla arasında hiçbifarkyok. Dislikee
  ilkround
  17.1.2020 00:27 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 6. Anil iyi bir is adami oldugunu bu parcada kanitlamis
  anti matter
  17.1.2020 01:33 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 7. tamam arkadaşlar hepiniz gucciden giyiniyosunuz. eskisi gibi değilsiniz artık. bir oda dolusu air max'in var tamam. tamam güzel arabalara biniyosunuz anladık zengin oldunuz. salın artık şu saçma sapan rapi. gece gece sinirlendim.
  kıskançlık falan değil. bıktım artık altın kolyesinden rolexinden bahseden rapçilerden. sonradan görme olduğunuzu belli etmeyin bari. olmamış.

  son zamanlarda patlayan trap furyasından nefret etmeye başladım artık. nerde eski ceg? alter ego? sahnelerde büyüdüm? son 2 yıl? nerde bunlar. aynen kanka şimdi geçim derdi çekmiyorsun anladık.
  anonim
  17.1.2020 01:41 ~
  heart_plus : 6 stat_minus_2 : 1 


 8. ceg'in eskisi gibi şarkı yapmasını isteyenleri anlayamıyorum. adam başardı ve kazandı. hala son 2 senem bok gibi temalı bir şarkı nasıl yapsın ? çok para kazanmaya başladığı bir dönemde fakir olduğundan mı bahsetsin ? adamın hayatı güzelleşti işte. yaşamadığı şeyi anlatmıyor en azından. parasının çok olduğundan bahsederken o kadar da itici değil. gerçek olmadığını kesinlikle bildiğimiz şeyler söylemiyor . khontkar'ın boynundaki kolyesinin 100 bin dolarlık olmadığını bildiğimiz gibi bir şey değil. yaşadığı şeylerden bahsetmeyip fakir edebiyatı mı yapmalı ? yeni aynı adam fakat hayatı değişmiş hayatını anlatmaya devam ediyor. eskiden hiç param yoktu diyor bi nevi başarı hikayesi gibi. 0'dan başlayıp en yükseğe çıkma temalı filmler gibi düşünmek gerek. biz buna tanıklık ettik. ben dinlerken mutlu oluyorum. wolf of wall street izlemiş gibi oluyorum. biraz kıskançlık gibi algılıyorum bunu biz sahip değiliz ama onlar sahip oldu ve biz hala aynı fakir kişiyiz istiyoruz ki hala o fakir kalsın hala o sinirli dünyaya nefret kusan adam olsun . ama değişti işler işte. kızmamak gerek. ama yine de khontkar ve mob yüzünden çok itici gelmesini anlayabiliyorum . biz bu adamın en boktan zamanlarını gördük. ama mob ve khontkar'ın hiçbir bokuna şahit olmadık direkt gelip çok paramız var edebiyatı yaptılar işte bu bana itici gelen olay . o yüzden kimseye de kızmıyorum ya da yargılamıyorum. bu açıdan bakınca ceg'e ve bana da hak verebilirsiniz diye düşünüyorum.

  anıl piyancı'ya gelince baba ne diyosun amınakoyim sal şu repi yapımcı ol ceg'e albüm yapta rahat rahat dinleyelim.
  nicolao
  17.1.2020 03:44 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 9. ceg'in verse'ü çok beğendim, anıl da bildiğimiz anıl işte
  cilek
  17.1.2020 08:44 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 10. Sizin yapıcapınız rapi sikeyim. Anıl zaten çöp, cegde vasat. Bi eminemi dinliyorum 48'inde 20 senedir zirvede hala taş gibi rap yapıyor, bide bu soytarıların elleri 2 para tuttu diye girdiği tribe. Düşüşünüzü izlemek eğlenceli olacak, siz hiçbir sikim başarmadınız.
  yok pesqesh qroya zumzum
  17.1.2020 11:31 ~
  heart_plus : 4 stat_minus_2 : 1 
 11. yeşillendirelim :)
  herdemyesil
  17.1.2020 11:38 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 12. ceg iyi okumuş evet ama yayınlanan hemen her şarkıda gördüğümüz sonradan görme cosplayi çok sıktı artık. şu devir değişsin artık da mcler doğru düzgün bir şeyler anlatsın. skip lan skip.
  midilli
  17.1.2020 14:11 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 13. mehh işte tadında bi iş, açıp dinlemem bi daha.
  hector
  17.1.2020 15:05 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 14. Sözlere falan bir şey demiyorum, gereken her şey denilmiş ancak uykudan yeni kalkmış gibi söylemeyin şu rap'i ya. Vallahi sarmıyor.
  anonim
  17.1.2020 17:13 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 
 15. allah daha çok versin.

  biz de sözlüğün domain ücretini yıllık verelebilir miyiz diye toplanıp konuşuyoz. sonuçta hepimiz hiphapız.

  allah daha çok versin.
  deepsky
  17.1.2020 18:00 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 16. anıl piyancı'nın cesaretine hayran kaldım. adam dümdüz yazıyor, bir kelime oyunu bir benzetme falan öyle bir derdi yok, ilkokul komposizyonu tadında resmen. yazın ne yaptınız diye yazdırırlar ya o tadı veriyor.

  sonradan görme aşiretin gözde küçük çocuğunun kıbrıs üniversitesi sonrasındaki inşaat ve şehir macerası hissini verdi bana klip ve anıl.

  Yeşillendim, yeşillendim
  Altımda Mercedes'im, yeşil mermi, yeşil mermi
  Açarım üstünü, gezerim çekinmem ki
  Aşarım hız sınırını. Ceza mı? Kesin gelsin (kesin gelsin, kesin, kesin)!
  ...

  magandayım, trafik canavarıyım demek nasıl cool anlamış değilim. bundan seneleer önce de tecavüzlerin skeçleri çekilir, ibrahim tatlıses gazetelerde kadının nasıl dövüleceğini bahsederdi. aynı kafa yemin ederim.

  not: ceg'e böylesi işleri nasıl desem gövde gösterisini ise seviyorum. fakirken fakirliğini anlattı şimdi böylesi parçaları ters gelmiyor. aynısını maalesef anıl için diyemeyeceğim.
  anonim
  17.1.2020 20:28 ~
  heart_plus : 5 stat_minus_2 : 0 


 17. uzun bi entry olcak ama bidaha da bu kavgayı yapmayalım nolur..
  @7, @8 gibi arkadaşlara şey demek istiom, sözlükte bu trap karşıtlığı, içi boş sözlere olan tepkiler çoktan gerçekleşti, üstüne tartışıldı, tamam anladık saatiniz kolyeniz var diyodu insanlar, şimdi tamam anladık trape, saate kolyeye karşısınız diyoruz. başta ben de karşıydım bu olaya ama bol giyinmek gibi olayı olan bi şey bu dripping. (bol giyinmenin de aslında bol giyinmek değil, köle gibi çalıştırılan [hatta bazen köle olarak çalıştırılan] siyahi kardeşlerimizin, kendilerine uygun kıyafetler içinde eriyip gitmesini gösterdiği yazılmıştır hep..) dripping yani sıfırdan yüze çıktım edebiyatı. yükseldim, zıpladım, yolu buldum...bu güzel işlenirse sizi derin düşüncelere de sürükleyebilir, zıplatabilir de yerinizde...ulan oldskool isteyene yollar kapalı da değil, berhava, experimentalite, çığlık gibi nefis albümler çıktı yakın zamanda.
  dripping zaten sizden önce kendi kendiyle dalga geçer, kolyelerin soğukluğu, bileklerinin ağırlık altında ezilmesi, tabancalalarını kkk'ye benzetmek, arabalarının direksiyon hakimiyetlerini kaybetmesi, bazı uyuşturucu maddeler üzerine kelime oyunları...ceg zaten 21 ve future'un türkiyeye tıpatıp uyarlanmış hali, benzetmeler ve hiciv, mırıldanmak ve fısıldamak...cegıddan sonraki ceg yani, ondan bahsediom..
  nosfervtu
  17.1.2020 21:44 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 18. ceg'in ve son dönemlerde çıkan bilimum yeni yetme mc'lerin şu ağzını kerpetenle yaydırıp kullandığı vokal tekniği beni inanılmaz sinirlendiriyor. o harfleri yumuşatıp, uyuşuk uyuşuk telaffuzları. hafif bir feminen, valley girl sosu. "kafam çok iyi yua" tavırları... sonradan görme muhabbetine yönelik pek bir şey söylemek istemiyorum, zaten bütün "başaran" rapçilerin kullandığı bir şema, bir jargon haline döndü. de o vokaller.. eh. bana cıvık, hiç bir sıkıntısı olmayan zengin site çocuklarını anımsatıyor. "biraz gülumse ağbi yuaa"
  olumler karizmatik
  17.1.2020 23:06 ~
  heart_plus : 4 stat_minus_2 : 0 


 19. Eski ceg'i tanımadığımdan olsa gerek bu halinl ben çok beğeniyorum. şu parçada ceg olmasa anıl piyancı'yı dinlemezdim öyle diyeyim. Ceg umarım daha sık parça çıkarır.
  old school pesimist beat sever
  18.1.2020 00:51 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 20. ceg cidden parçayı dinletiyor
  poe
  18.1.2020 02:28 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 21. Sayfalar:  << >> >|

  fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: