urbn - bol sözlük

urbnbaşlık no:49991 okunma:2692Sayfalar:  << >> >| 1. Tepkinin yeni kurduğu oluşum ve aynı isimle olması lazım bugün ilk debut albümünü yayınladılar:

  Klipler: youtube.com
  SpotiAlbum: open.spotify.com

  Mc'lerin İnsta hesapları: www.instagram.com

  İce adlı arkadaş favorim, diğerlerini tutmadım.
  Ayrıca çoğu sarkının beati direkt club beat, keşke trap tarzı altyapılara girilseydi, kafa açıyor dum tek tek ritimler...
  basortulubixi
  31.5.2024 00:59 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 2. Asla M.O.B gibi ses getirmeyecektir. Kimera en son Redkeys bünyesindeydi diye hatırlıyorum. Demek ki oradan ayrılmış.
  blackrosevelt
  31.5.2024 01:14 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 3. Ulan kerem ulan kerem

  Baska mc'lerin diss atip yok etmeye calistigi sehir efsanesi tepki'yi 2-3 fazla dinlenme ugruna kendin öldürdün ki bu proje de elinde patlicak

  -sana üzülüyorum.
  madao
  31.5.2024 02:39 ~
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 1 


 4. Raggaeton Türkiye’de eksik olan bir stildi label olarak buna odaklanmışlar kimera red keys sonrası bu stile odaklanmıştı onu aralarına alarak iyi yapmışlar çünkü müzik olarak o ve dianz bu tarzı gerçekten hakkıyla yapıyor.

  Stream olarak karşılığını alabilirler mi bilemiyorum çünkü Türkiye de müzik git gide Orta Doğu ya döndü yönünü
  appledaft
  31.5.2024 08:35 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 5. bu sözlükteki arkadaşlar sürekli yeni bir tarz çıktığında linçlemeyi nedense çok seviyorlar ancak eli taşın altına hiçbir zaman imkanları olmadığı için koyamayacaklar. yahu siz ne istiyorsunuz diye acun'un ses tonuyla çıkışayım size ;)))


  Raggeeton tarzı hiç sadece Türkçe rap dinleyen birisi olarak duymadım Türkiye'de. urbn ise bu tarza odaklanmış eski tepkinin fullmetal albümüne bakın raggae değil ama tepki fullmetalden sonra değişti bu değişimi görememek için sağır olmak gerekiyor

  ben bu çocukları yani urbn class 24 ü yeminle çok beğendim. dinlediğim her dakikada bana kafa sallattı dans ettirdi ve yaptıkları müziği iliklerime kadar ruhumu ortaya koyarak hissettim. burada hava cıva dolu güzelleme yapmıyorum gerçekten dinlediğim her dakika urbn bana dans ettirdi. bu şimdiki hissettiklerim ilerde urbn ne yapar ne yapacak bilmiyorum şu an gözümde bu yapıyı çok başarılı gördüm

  YouTube yorumlarında çoğu kişi yani müzik sanat icra etmeyen arkadaşlar aşırı lince ve küfüre doğru gitmişler bana kafa sallattıran benim hoşuma giden bir şeye bu topluluk neden küfürler etmiş?

  İşin özü adamlar yapmış. kendilerinin elini sıkmaktan başka çarem yok
  spei808
  1.6.2024 04:24 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 4 


 6. Böyle şarkılar için o tip havalı civalı geçişli klipler yapmaya gerek var mı bilmiyorum
  alche
  1.6.2024 07:41 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 7. anti yetenek avcısı papi chulo
  valerio
  1.6.2024 13:22 ~
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 8. www.urbnistanbul.com adresinden demo gönderilebilecek şirket
  anonim
  1.6.2024 18:05 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 1 
 9. türkiye'de Reggaeton'a yeni bir soluk getiren efsane oluşum.
  booyaka
  1.6.2024 21:40 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 4 


 10. abi yapabileceğimiz en piyasa işi, en risksiz sound ne olabilir
  reggaeton
  tamam bulalım 4-5 genç
  bugüne kadar gösterdikleri tüm kendilerine has özellikleri törpüleyip tek sounda sıkıştıralım
  hate baitten etkileşim almak için kameralara karşı oç gibi davranacaksınız diyelim
  paramızı kazanalım

  bakalım paranı kazanabilecek misin? hayatımda gördüğüm en ruhsuz, cashgrab ve sanat düşmanı proje amk umarım rezil olursunuz
  yungwot
  2.6.2024 00:01 ~
  heart_plus : 7 stat_minus_2 : 0 


 11. Aga 6 Rapciden biri reggaeton yapsın ok ama diğerleri boom bap, drill trap vs yapsa hoş olurdu ya...
  Dandik pop muzikten ne farkı aw bu sound'un?

  Ben tepkiyi dandik müziğe savaş aşmış olarak bilirdim ama baya baya cringe bı iş yapmışlar.Dinlenilecek gibi değil başım ağrıdı... Maze'deyken fena bı sound yoktu onu devam ettirseydi keşke.

  Radikal olucaz diye gotu başı dağıtma tep :(
  anonim
  2.6.2024 01:19 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 12. mob iki mcnin çabası için dinlenmişti, tepki kerameti kendinde sanıyor.

  bir klibe tıkladım; bir lamba cini "bala bila bele bila" gibi birşeyler anlatıyordu amk. kalanları her gün duyduğumuz sıradan kıro müziği işte "hap aldık duman yuttuk siki tuttuk"...

  37 yaşındasın tepki emmi. iyi-kötü ya da en azından "farklı" müzik ayrımını bunca senedir yapamıyorsan boşver bence. zaten şöhreti 5 sene önce vio, motive ve uzi sayesinde buldun. duygusal parçaların dışında pek bir numaran yok.
  komutana sniper tersinden
  2.6.2024 13:08 ~
  heart_plus : 6 stat_minus_2 : 0 


 13. reggaeton'u yeni sound olarak kabul etmek acayip yanlış bir hareket öncelikle. türkiye'de eksikliği olan bir tarz olduğunu düşünmüyorum. baktığında 25-30 yıl önce de vardı.

  mesela jersey drill denemesi var, o daha eksik bir tarz. kimera'ya reggaeton yerine jersey drill parça yaptırıp yerli ice spice çakmamızı çıkarmış olurduk. bu fırsatı tepip standart trap vokalli kız rapçi yapmışlar. redkeys'de de lil zey replikasıydı vokalleri. o yüzden beni zerre yakalamadı şu an.

  feid'in şarkısının çalınmış olmasını da tamamen stratejik görüyorum. millet çalıntı olduğunu söyleyip yayacak, sonra herkes gerçekten çalmış mı diye hem çakmasını hem orijinalini dinleyecek. çok cheesy hareketler bunlar.

  dianz da istediği kadar uğraşsın, fanları olan bir ünlü olamayacak. işin tuhafı, insanlar kendisini survivor'cı olarak görüp rapçiliğini antipatik buluyor. gidip yine toplum tarafından antipatik bulunan tepki'yle ilerleyerek düzeltmeye çalışması da değişik bir strateji oluyor. ben tepki'yi severim bu arada ama dinleyici nezdinde genel bir antipatisi olduğu da gerçek.

  son olarak diğer iki çocuğun da yaptığı işler üzerlerine olmuyor. belki ilerleyen süreçte olur ama şu an site çocuğu imajından başka bişeyi olmayan iki genç kardeşimiz böyle özgün olmayan lirikal motiflerle -tepkinin sürekli söylediği- bir şeyler anlatabilmek yeteneğinin görselle bağdaşmaması sorununu çözememişler. mesela zamanında stap'ta bu olay cuk oturmuştu.

  neyse, uzun ömürlü bir iş olmayacağı belli. şu genç çocuklar 2 sene sonra tepki bizi dolandırdı demeye başlarlar :D
  entro
  2.6.2024 19:16 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 14. 1- tepki sizden gelenleri dinliyor falan filan diye dört koca yayın yapıldı. bu yayınlarda dinlenen işlerin çoğu fostu eyvallah, lakin bu fos işlerin çoğu -kulağı olan herkes bu konuda hemfikir olacaktır- bu yayınlanan parçalardan iyiydi yine de. onu da geçtim, güzel işler vardı. tepki hype yapıp "ben bu çocuğu hemen arıyorum kanka, bu çocuk müthiş kanka, adana'dan her sene bir isim çıkıyor kanka" falan demişti, bir çocuğu canlı yayında aramıştı falan. hani, nerede o çocuk?

  2- uzi'nin, motive'nin falan da daha önce yayınladıkları işleri vardı elbette, lakin maksimum 1-2 işleri vardı ve bu işleri yayınlamalarının üstünden çok sene geçmeden hemen label'a alınmış, sıfırdan kendilerine bir imaj yaratılmıştı. kimera, dianz falan, bunlar zaten bilinen isimler. iyi kötü senelerdir yayınladıkları işler var. kimsenin umursamadığı işler hepsi. şimdi oturmuş stillerini de bir kenara bırakıp saçma sapan parçalar yapmışlar -ki bu parçalara dair yorumumu da az sonra yapacağım-, iyice komik bir durum çıkmış ortaya. bu adamlar kelimenin hiçbir anlamına göre newcomer sayılamazlar, neden böyle bir lineup yapıldı?

  3- parçalar gerçekten çok kötü. öyle böyle değil, harbiden rezalet. geçen spotify sikko bir türkçe rap parçası çıkardı önüme, "erasmus'ta türk kızı gibiyim, her gece s...şiyorum" falan gibi sözleri olan rezalet bir işti. o bile bunlardan iyiydi. hayır onu da geçtim, asıl ana problem başka. azıcık kulağı olan ve tepki'nin kalemini bilen herkes şunu anlamıştır diye düşünüyorum: bütün parçaları tepki yazmış. hepsi tepki'nin kaleminden çıkmış.

  abi, yapma şunu. ne olursun yapma yani. çocukları güya almışsın yanına, yalandan parça yaptırmışsın ki hiçbir parçanın çocukların tarzıyla alakası dahi yok. bari sözlerini sen yazma. ruby'de falan da yaptın aynısını, gördük ne olduğunu. tırt bi reggaeton parçası bile yazamıyorlarsa bırak zaten bir kariyerleri de olmayıversin; ne bunlardan sana bir hayır gelir ne de senden bunlara. ne yapıyorsun gözünü seveyim?

  4- "herkese ters yapalım, eleştirileri hiç takmıyormuş gibi görünelim" muhabbetleri sadece dinlenmeler iyi gidiyorsa okey bir durum. bütün debut parçalarını toplayınca milyon dinlenme yok. 100k dinlenmeyi geçen tek parça tepki'nin yayınladığı. bütün yorumlarla hunharca kavga halinde tepki, kimera, dianz ve diğer labeldaşlar. berbat bi görüntü. laf yarıştırmayın insanlarla çocuk gibi. bu şekilde yürümez, antipati uzun süreli ün getirmez güzel abim.


  5- hazır dinlenme demişken, küçük boyutlu iş lakin az da olsa bot atmışsınız. piyasada buna "denizyıldızı metotu" deniyor, "bir denizyıldızını denize geri attım, ona bir yaşama şansı verdim" muhabbetinden gelen bir terim. 30-40k civarı ekstra görüntülenme sayısı getirecek kadar bot atıp algoritmanın gözüne sokmaya çalışıyorsun şarkıyı, sonra organik rakamlar gelirse geliyor. gelmemiş. 10k'dan minicik vakitler içinde 50k'ya çıkan işler 60k bandında kilitlenmiş gibi duruyor.

  (arada tepki'nin tırto uzi diss'ine de bot atılmış bu arada, kavganın harlı olduğu dönemde gördüğü görüntülenme sayısının neredeyse üç katını 1-2 gün içinde görmüş. hadi ya?)

  7- tepki, aga 40 yaşındasın. papi chulo'nun türkçe versiyonunu yapmak için oldukça berbat bir yaş bu. sonraki projen ne abi, ragga oktay'la ortak albüm yayınlamak mı?

  sonuç: tutmaz.
  dragunov
  3.6.2024 12:04 ~
  heart_plus : 5 stat_minus_2 : 0 


 15. mob'de yaptıkları işlerle gündeme gelmişlerdi. şimdi ise saçma sapan hareketlerle gündem olup işlerine dikkat çekmeye çalışıyorlar.

  son yıllarda yaptığı bir kaç iyi işi de magazinle ön plana çıkarmaya çalışırken piç etti tepki.

  www.instagram.com şu paylaşımın altında ifade isimli bir mc'nin şöyle bir yorum var "Tepkiye ulaştık ve dedik ki abi labelimiz var sadece bir kaç fikre ihtiyacımız var yardımcı olur musun akşama konser var gelin orda konuşuruz dedi neyse kalktık Pendik’ten taksime gittik dinledik konseri sonra kulis önünde bekledik yarim saat sonra geldi kısa ve öz derdimizi anlattık ki yanında ki çocukları bu ise verdiğim emekle 10la çarparım hadi neyse bunlar önemli değil ki zaten bizi labale alsın diye gitmedik fikir alalım diye gittik derdimizi dediğim gibi kısa ve öz anlattık bize bana bir yemek ısmarlarsınız konuşuruz bu konuları dedi olur abi tabi ki de dedik sonrasında yazdık ettik bakarız bir ya kardeşim dedi sırf konsere gelelim diye kalabalık görünsün diye bizi onca yoldan getirtip sonra da bir sikim yapmadı senelerimi verdim hep dinledim saygı duydum eleştirenlere bile zaman zaman kızdım ama çıktım her yerden takipten hile hurda içinde yalanlarınız saçma pr çalışmalarınız ile size mutluluklar sanat sanat içindir biz sanat icra etmeye devam edeceğiz ve o sikko popüler kültürünüze dahil olmayacağız. Binlerce yetenekli kardeş demo attı size siz hep es dostun tanıdıklarını seçtiniz. Tüm umut dolu çocukların gunahi sizelere yazılsın. Selametle"

  konser kalabalık görünsün diye adam kafalamak kafamdaki tepki imajına tam oturuyor amk *
  gardiyan
  3.6.2024 13:10 ~
  heart_plus : 5 stat_minus_2 : 0 


 16. Tepkinin daha doğrusu Papi'nin bu olaylarla alakalı ana argümani şu:
  "Ben yıllarca boom bap yaptım gerçek rap vs Nyse onu yaptım , hatta 2021'de de boom bap albüm yaptım (bkz: boom bap). Geçen sene (bkz: fullmetal) diye kaliteli soundda bı albüm yaptım görmezden geldiniz + aç kaldım, ilgi çekemedim, hakkımı vermediniz bende artık Palio karakteriyle Piç bi persona yaratıp dalgasına piyasa işleri yapicam"

  Ayrıca urbnda yapılan işlere rap değil urban adlı Latin müziği adı altında değerlendirin vs diyo bende anlamadım neyi amaçlıyor?¿
  anonim
  3.6.2024 14:50 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 17. Mahallenin delisi çoluğu çocuğu peşine takmış da mahallede trencilik oynuyorlar gibi tatsız bir şey
  crowley
  3.6.2024 15:38 ~
  heart_plus : 3 stat_minus_2 : 0 


 18. 4-5 demo yayını yapıp labela alacağın sanatçıları seçeceğini iddia ediyorsun ve yüzlerce gencin hayalleri üzerinden yaptığın prla önceden belirlediğin rezil ekibin yolunu yapıyorsun. Urbna demo yollayan dostlarım bu size ders olsun. Müzik dünyası böyle narsist sizi amaçları doğrultusunda kullanmaya çalışan insanlarla dolu. Çakallarla sofraya oturduğunuzun farkında olun. Güvendiğiniz tek şey kendiniz ve kulaklığı takıp şarkınızı dinlediğinizde hissettiğiniz enerji olsun. Kendinize güvenmiyorsanız zaten boşverin ama kendinize güvenip şarkınızdan enerji alamıyorsanız sadece çok çalışın ve devam edin. Kendinize dürüst olun, önünüze bakın ve en önemlisi AYIK OLUN AMK.
  derdo
  4.6.2024 02:42 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 19. Calinti: youtu.be
  Bi Eleman tek tek her şarkının hangi şarkıdan çalıntı olduğunu ifsalamis, bildiğin her şeyiyle copy-paste yapmışlar...
  basortulubixi
  9.6.2024 12:51 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 20. yeni roportaj vermisler.  booyaka
  13.6.2024 10:28 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 21. Sayfalar:  << >> >|

  fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: