tobey - bol sözlük

tobeybaşlık no:50190 okunma:420 1. sanırım eminem’in the death of slim shady coup de grace albümünün ikinci single’ı. eminem gibi detroit çıkışlı iki rapçi big sean ve babytron düetli. bu cuma çıkıyor.
  nvkress
  29.6.2024 00:50 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 2. ...maguire
  thragg
  29.6.2024 22:34 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 

 3. kuntman
  2.7.2024 19:04 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 4. zaten big seanın albumunde olacakmış parça kendi albumune sokmuş normal olarak feat gibi geliyor. E tamam güzel ama niye bunu single olarak paylaştın? Ayrıca big sean ve babytronun sesi cok benzer karistirdim azcik :D
  ravenoushydra
  3.7.2024 01:17 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 5. Neden bunun single olarak paylaşıldığı ile ilgili bir tahmin yapayım. Albüm zaten Slim Shady'nin ölümü olarak pazarlanıyor. İlk single bariz bir Slim Shady esintisiyken ikinci single'ın ''Shady gitti ama hey, belki de GOAT olan benimdir.'' sözünü içeren bir şarkı olması bence gayet mantıklı. Yani albüm, Houdini gibi Slim Shady vs. Eminem konseptinde ilerleyecekse Single seçimlerinin de ona göre yapıldığını düşünüyorum.

  Bunun haricinde hem bu sözle ilgili konunun devamı, hem de albüm hakkındaki genel ön düşüncelerimi yazmak istiyorum. Genius'taki bilgi doğruysa bu şarkı albümde 17. sırada (19 parçadan), sonuncunun bir outro olacağını varsayarsak bu sözü içeren şarkının bu sırada olması gayet mantıklı. Bu albümün gerçekleşme motivasyonunun ardında Eminem'in, Goat görülme sebebinin sadece Slim Shady'den ibaret olmadığını ispatlamaya çalışması olarak nitelendiriyorum. Çünkü üzerine ezelden yapışan bir ''ilk üç albüm'' ve Slim Shady dönemi hariç vasat yaftası var. Son Slim Shady ağırlıklı albümün üstünden 24 sene geçmiş olmasına rağmen de süren bir durum bu. Bu adam belki de kariyerinin sonlarında ve bir gün ölürse de bu durum sürecek gibi duruyor, belki de bunu değiştirmek istiyordur Em. Kaldı ki bu şarkıda bazen kapalı bazen açık kendini efsane statüsüne ironiden bayağı uzak bir şekilde yerleştirmiş. Melle Mel göndermesindeki ''Melle Mel shouldn't get no reply, why? That man is a legend," bitch, so am I.'', ve çoktan parçaladığım adamların listede benden yukarıda olmasını gülünç buluyorum diye (ki muhtemelen bi Jay-Z göndermesi var burada) satırlarca anlattığı durumlarda. Eminem'in bunun üzerinde bu kadar durması da albümün bir sneak peek'i olsa gerek, muhtemelen bittiğinde keçi yaftasının Slim Shady döneminden alıp direkt kendi üzerine geçirmek istiyor. Önümüzdeki cumayı heyecanla bekliyorum, albümden sonra uzun bir inceleme yapmak istiyorum görelim bakalım.

  deadlyonevice
  3.7.2024 11:41 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 6. Şarkının beat'i çok zayıf geldi ya,
  2. Kez dinlemem malesef..
  Normalde Eminem bu beat switch, prodüksiyon vs kısmında kalitelidir. Albümün zayıf halkası olur bu şarkı

  Verselerde ise 2. Olan ve Eminemki sağlam olmuş
  basortulubixi
  3.7.2024 12:59 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 
 7. şarkının melodisini neye benzetiyorum diye düşünürken buldum : Anıl Piyancı - Soğuk Savaş (ft fuat ergin/ ezhel/ Şehinşah)
  mufred
  3.7.2024 18:14 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 

 8. kuntman
  10.7.2024 17:36 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 9. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: