ömrümün son güzel günleri - bol sözlük

ömrümün son güzel günleribaşlık no:48118 okunma:4974Sayfalar: |<  <<

 1. dinlemek için yağmur yağmasını beklediğim albüm.
  viva la muerte
  30.10.2023 00:36
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 2. oldukça sıradan bir albüm olmuş. nasıl bu kadar sevilmiş anlamadım. ben dürüst olayım çok uzun zamandır kayra dinlemiyorum. ama bu albüm bana çok da bi şey kaybetmediğimi hissettiriyor. kayra abimizi temiz bir 10 yıldır bir yol kat edememiş görüyorum. konfort zone'da kendi kitlesine rap yapıyor gibi bir hali var. ancak bu durum albümün vasat bir iş olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

  sıkıntılara gelecek olursak hala aynı nakaratlar ve temalar. hala nostalji kış soğuk zart zurt. gram değişmeyen vokal kullanımı. hala kötü kafiyeler ve kötü bir flow. aslında kötü bir flow da dememek lazım zira flow yok ortada. neyse rapçiler bir yerden kısar diğer yerlerden yükselir. kayra da hep insanın kalbine dokunacak bir şeyler yazmaya çalışarak rap tekniğini geri planda tuttu. ancak şu anda ben bana dokunan bir şey de bulamadım.

  ancak yorumlara bakıyorum da herkes temiz bi 10 yıldır hala sobalı evde kestane ayıklarken tv karşısında kardeşiyle kavga edip oradan çıkıp otobüs durağında beklerken sigara yakıp efkarlanırken otobüse binip walkmanden müzik dinlerken camdaki buğudan dışarıyı izleyip bir anda kendini montlu bir şekilde çay sigara eşliğinde yeşilçam izlerken bulmaktan bıkmamış.
  pattes
  30.10.2023 17:24 ~
  heart_plus : 4 stat_minus_2 : 1 


 3. Albümdeki Küçük Şehirlerde Trajik Tesadüfler parçası beni aldı aldı duvara fırlattı. Geneliyle de senenin en güzel işi bence
  sansibaban
  9.11.2023 20:50 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 4. umarım ömrünün son mid albümü olur bu
  veteran
  10.1.2024 23:41 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 1 


 5. dibine kader konsept albümdür. hani canımız bir parçayı çok çeker de loopa alıp takılırız ya, heh, bu albüm tek başına o parçaymış gibi davranıyor. çok çok iyi albümler, konsept albümler var ancak illa ki pozitif veya negatif anlamda sıyrılar parçalar olur bu albümlerde.

  bu albümde öyle parçalar yok kanaatimce. tabi ki bir adım önde veya geride olanlar var ancak bariz değil. içinden bir parçayı seçip döngüye almak istedin ve unuttun diyelim, peşinden çalan şarkı "ya siktir et albümü döndürelim." dedirtir sana.
  merdivende gordugun kopek
  10.6.2024 02:17 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 6. Sayfalar: |<  <<

  fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: