ömrümün son güzel günleri

#421594 - bu entryi ortalama 70 saniyede okuyabilirsiniz.
 1. oldukça sıradan bir albüm olmuş. nasıl bu kadar sevilmiş anlamadım. ben dürüst olayım çok uzun zamandır kayra dinlemiyorum. ama bu albüm bana çok da bi şey kaybetmediğimi hissettiriyor. kayra abimizi temiz bir 10 yıldır bir yol kat edememiş görüyorum. konfort zone'da kendi kitlesine rap yapıyor gibi bir hali var. ancak bu durum albümün vasat bir iş olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

  sıkıntılara gelecek olursak hala aynı nakaratlar ve temalar. hala nostalji kış soğuk zart zurt. gram değişmeyen vokal kullanımı. hala kötü kafiyeler ve kötü bir flow. aslında kötü bir flow da dememek lazım zira flow yok ortada. neyse rapçiler bir yerden kısar diğer yerlerden yükselir. kayra da hep insanın kalbine dokunacak bir şeyler yazmaya çalışarak rap tekniğini geri planda tuttu. ancak şu anda ben bana dokunan bir şey de bulamadım.

  ancak yorumlara bakıyorum da herkes temiz bi 10 yıldır hala sobalı evde kestane ayıklarken tv karşısında kardeşiyle kavga edip oradan çıkıp otobüs durağında beklerken sigara yakıp efkarlanırken otobüse binip walkmanden müzik dinlerken camdaki buğudan dışarıyı izleyip bir anda kendini montlu bir şekilde çay sigara eşliğinde yeşilçam izlerken bulmaktan bıkmamış.

  pattes

  30/10/2023 17:24 ~ 31/10/2023 12:19
      heart_plus : 4 stat_minus_2 : 1