zor gülüyor - bol sözlük

zor gülüyorbaşlık no:15904 okunma:2187 1. allame'nin sanırsam yeni çıkaracağı albümünden bir parça.
  sapinakadarinsan
  22.9.2016 14:32 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 
 2. (bkz: şehir)
  sapinakadarinsan
  14.1.2017 03:42 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 3. Son kurşunla beraber nakaratı en güzel şarkı.
  lords
  14.1.2017 03:44 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 4. adosun "bizde çok gülerdik düşene düşmeden önce" sözüyle efsaneleştiği allame düeti
  yasin dikiz aynasindan guluyor
  3.3.2017 14:16 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 5. Uzun yıllar dinlenecek kalitede bir parça olmuş. beat, vokaller, ikilinin sadece verse de değil nakaratta ki uyumu da çok iyi. bir kere beat girer girmez alıyor insanı, güzel bir şey geleceğinin sinyalini veriyor hemen. böyle güzel ve belirgin melodiler içeren beatler genelde alır götürür zaten.

  nakaratı ikisinin de söylemesi bana komik çocukluk anılarımı hatırlattı. arkadaşlarla feat yapınca nakaratı kimse bırakmak istemezdi ve sırayla girerdik. hatta bu parçadaki gibi verse'ü bitenden sonra diğeri ilk girerdi nakarata. bu durum üç kişi olunca içinden çıkılmaz bir hal alırdı :) tabi bunlar çocukluk hevesleri idi bizim için. neyse ki ados ve allame profesyonel sanatçılar ve ikisinin sesi de güzel bana kalırsa. o yüzden nakaratı paylaşmaları hoşuma gitti.

  sözlere gelirsek, allame ilk başta yakalanması zor olsada minik şifreleri olan fakat benzer sıkıntıları yakalayanlar için güzel sözler bırakmış. hepsini yazmasına yazarım da okuyanları sıkmayayım. ados da yine çok güzel bir verse çıkarmış. özellikle arkadaşımın da belirttiği gibi "bizde çok gülerdik düşene düşmeden önce" müthiş veya "beni gençliğimde görecektiniz şimdi tadım kaçtı" tam da işte bu denilecek sözlerden. "vakit geber diye geçer" sözü de keza, modern zamanda kapitalizmin kölesi olan hayatlarımızı özetler nitelikte. bu sözler genç kardeşlerimize çok fazla tesir etmeye bilir, ama inanın bir yaşın üstünde hayatın türlü türlü sıkıntıları ile tanışmış ve sorunlarla boğuşan ve allame'nin dediği gibi "gecesi huzur için tek sermaye" olanlar için altın değerinde sözler. umarım böyle parçalar çoğalır.
  stenben
  13.5.2017 21:48 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 6. İçim dışım dert kadehler savruluyor derken yaralayan bi parça
  ghetto
  8.2.2019 12:40 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 7. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: