zemin kat records - bol sözlük

zemin kat recordsbaşlık no:5880 okunma:1730 1. karabük'te bulunan bir stüdyodur. kayra bir röportajında burasının kendi halinde bir ev stüdyosu olduğunu söyler:


  --alıntıdır--

  Karabük'te düzenlenen organizasyonlar bir okulun zemin katında olurdu ve o mekan ilerleyen zamanlarda Zemin Kat diye anılmaya başlandı, Karabük'te rap ile ilgilenen insanların buluştuğu, konuştuğu bir yer haline geldi. Bir arkadaşımız da albüm kapaklarına koyduğumuz ''Zemin Kat'' logosunu yaptı, olay aslında sadece bundan ibaret. Yani Zemin Kat bir tayfa, bir topluluk değil ve ''Zemin Kat Records''da sadece bizim ve bizim yakınımızdaki isimlerin kayıtlarını aldıkları kendi halinde bir ev stüdyosu.

  --alıntıdır--

  farazi & kayra'nın Sarhoş Palavraları ve Nahoş Nidalar albümünün yapıldığı yerdir.
  anonim
  16.1.2015 23:41
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 2. gına'nın türediği yer
  kobaysos
  17.1.2015 00:17
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 3. Gına tarafından kurulan Karabük'ün ilk rap müzik stüdyosudur. Ayrıca şehirde rap müziğin temellerini atmış ve ilk "hiphop party"lerini düzenlemiş olan oluşumdur. düzenledikleri konserler zamanla şehrin kitlesini mcler arasında efsane haline getirmiştir.
  hassickdir
  17.1.2015 15:38 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 4. Zamanında bir bodrumda kurulan sonra bir okulun bodrum katında falan konserlerin verilmesi ile ismini alan karabükteki stüdyomsu oluşum idir ama gibi geliyor şüphem de var.
  vangolucanavariningozleri
  9.7.2016 13:28 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 5. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: