züğürdün çenesi - bol sözlük

züğürdün çenesibaşlık no:12560 okunma:1776

 1. şehinşah'ın 2012 yılında yayınladığı mükemmel liriklere, rhymelara sahip olan şarkısı. bunun bile üzerinden 4 yıl geçmiş vay be...


  yoksulluk sınırında sızıntı yolsuz ısırdı sızısı yoksun ısındın kömürle ''oy''sun hırsızın gözünde.. zırhın ırzına geçilmiş rıskın hırsına yenilmiş.sızmış ıssızsın çölünde kaldın dımdızlak götünle..onlarda insan özünde..sözün özü kör özümse körü körüne kötümser kötü görünmez gülümserannen öngörür öğütler öyküler özlü çözümler karabasanlar ölüler..göze görünen öcüler.ödün vermekle geçti sayende tüm ömür tümörü gizle kitle kiste muayense..maktulüz her daim galibi kim malübü bizhakimi bir vaiz adil değil infazımız haiz alemdeafiyetle zafiyet oldu badiren garibem.kıyafet tamir et takriben 2.el tahminen aksine yaşar aptiler aft dilde para rabbine bak gir mezara yat yine cennette faiz al bire..sikik hayatlarını çekilir kılar o.celişip duran o tırt hikaye yetişip tıkar ot.dervişi kurar fasıl ziyaret edilir sıkar o.işkembeden ezber en nihayet fetişist çıkar o..ne biçim sıla yo ne biçim iş eşitlik yok..yemişiz bok yer iç ten içe sefillik corc kredi faizini veriştir bol sen işçi maykıl işçi kal ve işle verilir borç.cebini boş ver evini loş eminim hoş çoçukların yemi yerine kesip etini koy.eşini soy boylu boyuna doğra çeşiti çok tutne cici yo cinnetin bile ..geçiniyoo...homosapiens evrildi telle çevrildi beyni ne faturası biter..nede verdiğin vergi..geldiğim yer diğer şehirlerden epey bi giderlişeyn haremeynde devrim için emrin yeterli
  fikir iliştirilmiş zihin sikiştirilmişpramit dikip silinmiş siyonist sikip dirilmiş-deccal piçin biriymiş -aaa!!! cicim niçin miş?-meali macirin biçim biçim sicim gibiymişrecepten iyiymiş.. benimkisi bana yetermelek gibiymiş onu benimkisi yalan ederemekçi kimmiş onun sevgilisi para denen..ayak emer alayı yalayınca yara geçer di mi?bi kıvılcımı işi..domino fişi gibi bişidişi feromonu şişirir egosunu piçinve rolünü biçer erosa biri sikiş içinsiz işi pişirin diye didinir için için niçin!! cibiliyetsiziz? kötü niyetliyiz?kibirin etkisimi bizi bu hale getiren eksiğizyek miyiz? koca bi karadelikte biz bi tek miyiz?bi nevi test miyiz? bu bi deney ve biz bi tez miyiz?yes please!!!işin espirisi hepimiz sefiliz onlar istemezse konmaz önümüze yemimizonlar istemezse olmaz öykümüzde yerinizonlar istemezse yaprak düşmez leeaaan!!!anla avarel ..şehit sayısı zamla paralelağlar ana sen..korku sal ve kanla kapat her haltı yara versapla samanı bilmez halkım akla kara ne bilmez..aptal hakeder!!! aptal hakeder!!!anca laf ebeliği car car..alçal alabildiğine açsanniteliksiz nicelikleri ciklet gibi çiğne açsanönce yetkin mevkilere yerleşipiç dinamikleri sağlarlarağlarlar...sonra halifeliği başlar.tanrı terketti şehri şeyhin gecikmiş vekiliçekip çekilir bi yer haline getirip çekildiekip işi tabiki de bil fiil eşitiz hepimiz hepimiz için birimiz birimiz için.....
  gercekler
  20.5.2016 21:31 ~
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 2. da poet ve şehinşah ikilisi bi araya gelince muhteşem çalışmalar çıkıyor.

  (bkz: istila)
  (bkz: güller ve rhyme)
  deepsky
  30.11.2018 11:42 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 
 3. şu güzelim şarkıya bak bi de şehinşah'ın son yıllarda çıkardığı saçma sapan işlere bak. yanlış anlaşılmasın lafım şeyho'ya değil bunları dinlemeyip karma gibi vasat bir şarkıyı göklere çıkaran dinleyiciye.
  feci
  20.4.2020 21:14 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 1 


 4. İkinci verse e girdiğinde olduğum yerde donup far görmüş tavşan gibi hazirolda dinliyorum. Flow parçalamis resmen eski şeyho. Ruhu şad olsun, huzur içinde yatsın.
  rebhayattir trebyara
  21.5.2020 20:13 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 5. hey gidi koca seyho
  bati berlinden saygilar
  9.7.2020 18:50 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 6. Eski bir protest Şehinşah parçası.
  s2msah
  6.1.2021 13:10 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 7. deccal piçin biriymiş!
  silver1 4ever
  18.6.2021 16:43 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 8. o kadar 123 tracklik albüm şeyedip de bunu koymamışlarda bileğimi dikine enine her neyse keserim valla, çok iyi şarkı.
  iykundrgrnd
  30.6.2022 08:42 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 9. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: