z kuşağının müzikal anlamda gerizekalı olması - bol sözlük

z kuşağının müzikal anlamda gerizekalı olmasıbaşlık no:33816 okunma:1315 1. Yiid hariç de lan xd

  Şala maka cidden doğru lan. Hepsi mal amk. Ciddi ciddi şıkır şıkırI beğeniyorlar , murdaya, ve reynmene tapıyolar aq. Sorsan hepsi rap müzik tutkunu.

  Sadece rap olarak geçerli değil

  Alper erözwr "çok tatlı" diyolar. O an onları boğmamak için zor tutuyorum


  Bu arada sadece müzikal değil. Genel olarak gerizekalılar

  "Ayy kızım tiktok yaaa"

  "Berkcan bna mesaj atmış kızııım"

  Berkcanın amk
  anonim
  3.8.2020 22:18 ~
  heart_plus : 6 stat_minus_2 : 0 
 2. yaşları genç ya ondandır ya. bizim zamanımızdaki çocuklar yani biz de farklı bi bok değildik ki. enes ve elleran vardı lan bizim zamanımızda. ben umutluyum z kuşağından kafalar zehir gibi, gerizkalılığın aksine. inci sözlüğün anancı meme'leri falan kol geziyodu bizim zamanımızda biz de farklı bi nane değildik hani. adı üstü ergen demişler. he bak piyasadaki rapçiler z kuşağı da değil bu yaşlarında o ergenlerden aşağı kalır yanları var mı bazılarının. 2000'lerde tiktok cart curt olsa affeder miydik biz de dadanırdık yani. sinir olmaya gerek yok, ergenler çocuklar abuk subuk gibi görünen şeyleri yaparak değişecekler. he bak aklıma geldi gönder'e basacakken, arabesk rap furyaydı bizim zamanımızda :D :D
  anonim
  3.8.2020 22:41 ~
  heart_plus : 7 stat_minus_2 : 0 


 3. 80 öncesinde ülkede dünya standartlarının üstünde müzikler yapılıyordu
  darbeden sonra 80lerde arabesk 90larda ve 00 larda sikko pop müziklerini dinlediler
  son 20 senede teknolojinin değişimi son 1000 yıldaki değişiminin milyonlarca kat üstünde tıpkı sanayi devriminin insanlığın son 1000 yıllık gelişiminden büyük olması gibi
  artık teknoloji çok değişti 2 yaşındaki çocuk youtubede büyüyor , bu insan doğası eğer bu teknoloji geçmişte olsaydı çok farklı olmayacaktı

  ayrıca ekşide falan bu boomer tayfasının yeni kuşak gerizakalı internet bağımlısı biz süper nesildik dışarıdan çıkmazdık tavrını çok komik buluyorum
  son 70 senedeki jenerasyonun ne yaptığı belli sürekli darbeler , dünyanın en sikko partilerine oy vermeleri , ele gücü geçiren tarafın diğer tarafı her zaman ezmesi (sağ-sol) , ayrıca bugün içinde bulunduğumuz siyasi konjektür
  2023te sanırım seçmenlerin %20-25 i 2000-2005 doğumlu tayfa olucak önceki kuşaklar ülkeyi bok ettiler şimdi z kuşağı bizi kurtarıcak mı diye her gün ağlıyosunuz hahahahahah
  mavigozlubeyazejderha
  3.8.2020 22:43 ~
  heart_plus : 7 stat_minus_2 : 0 


 4. @3 kanka bunu diyen ben de z kuşağıyım xd


  Yani çevremdekileri gözlemledim. Bence bunu söyleyebilecek en iy kişi benim. Çünkü hepsi çevremde ve hepsini hergün görüyorum maalesef
  anonim
  3.8.2020 22:45 ~
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 5. aslında ülkede her zaman gerizekalı bir kitle vardı, teknolojik gelişmelerle bunun ortaya çıkması da bugünlere ancak denk gelebildi.

  elleran elvis stalker gibi sığırlara fazla prim verilmemesi de o dönemdeki kitlenin lirikal ve teknik olarak her nasıl olduysa daha seçici olmasıydı. hoş benim lisedeyken dj akman dinleyen varoş bir tayfa yine vardı; ama o kadardı.

  neyse msn de titreşim yollayıp kur yapan o tayfa da yaşlandı...
  opus magnum
  3.8.2020 22:48 ~
  heart_plus : 4 stat_minus_2 : 0 


 6. @4 sana bişey demiyorum zaten kanka alttaki satırda bu boomer tayfasının sürekli biz böyleydik biz şöyle süperdik yeni nesil bok gibi eziklemesine çakıyorum
  siktimin 400 kiloluk , en büyük başarısı ekşide entry girmek olan boomerları
  mavigozlubeyazejderha
  3.8.2020 22:49 ~
  heart_plus : 3 stat_minus_2 : 0 


 7. z kuşağıyla ilgisi yok bence. aptal her yerde aptal, ilgi orospusu her yerde ilgi orospusu. yaşla ne alakası var tam çözemedim.

  her yerde denk geliyorum böyle muhabbetlere. ben de z kuşağının demirbaş üyelerinden biri olarak diyorum ki @1 deki gibi olan tanıdığım sayısı onda bir falandır. biraz çevreyle de alakalı olabilir.
  anonim
  3.8.2020 23:52 ~
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 8. z kuşağının tamamından bahsediyorsanız internette gördüklerinizin yarısından fazlası z kuşağına giriyor. ha sosyal medya bağımlısı kitleden bahsediyorsanız doğru önerme.
  anonim
  3.8.2020 23:54 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 9. Ben de z kuşağıyim. Her kuşak gibi her zaman aptallar en az %95 çoğunluktadır. Zaman geçtikçe teknoloji vs. geliştiği için bağımlı olundu internete. bu, insanlara ne adam akıllı bir şey öğretti ne de bilinç kazandırabildi.


  Bu yüzden de adam önüne ne konulduysa onu yedi. Gidip aa şu aşçının yemekleride güzelmiş, dur belki başka bir yerde daha iyi et pişiren bir aşçı vardır arastiriyim demedi.

  Bizim kuşak daha şanssiz çünkü her şey elindeki telefonda internette var. Her şeyi sosyal medya fenomenleri, internet reklamlari, ünlüler öneriyor. Neyi nasil yiyeceğini bile gidip "ayyy kizim şu instagram fenomeni böyle yiyormuş daha kuuul" diyerek karar veriyor. Eğer Z kuşağı internet çağına denk gelmeseydi klasik diğer kuşaklar gibi olacaktı. Diğer kuşaklardaki kadar mantıklı zeki insan çıkacaktı.

  Müzik kulağına gelecek olursam. Benim akrabalar,tanıdıklar 30 40 yaş alayı zamanında o klişe pop şarkıları dinliyormuş. Yani tür olarak ayirmayin. yok fero dinliyor yok alper erozer dinliyor diye o zamanda serdar ortacin kizlari dansöz gibi oynattığı kliplerle bağıra bağıra onu söylüyorlardı.

  edit: internet çok iyi bir şey kullanmasını bilirsen. Her bilginin telefonda olmasıda iyi ama mantıklı, bilinçli olabilecek bir çocuk internet sayesinde fenomenleri vs. dinleyerek gerizekalı oluyor.
  anonim
  4.8.2020 00:04 ~
  heart_plus : 4 stat_minus_2 : 0 


 10. insan cevresinde ne goruyorsa, ne populerse onunla besleniyor. suan ezhel murda idi, eskiden justin bieber, one direction idi. ondan once de blue grubu, justin timberlake vs idi.

  kiz gelmis sinifta diyor blue'daki duncan benim askim. nereye askin aptal seni topla beslenme ortunu derse baslicaz.
  bati berlinden saygilar
  4.8.2020 00:09 ~
  heart_plus : 6 stat_minus_2 : 0 


 11. z kuşağı ile sınırlı değil bu. her zaman popüler olan tercih edilecek. bu bi gerçek. murda'yı ben fero'yu zevkle dinleyen adamın 5-6 yıl yaşlı hali gülşen, demet falan dinliyordu. k-pop fanıydı(gerçi daha da çoğaldılar şuan), yabancı popçuların stanliğini yapardı vs. böyle uzar. z kuşağının çoğu ergen bunu da unutmamak lazım. sanata değil sanatı icra edene daha çok dikkat ediyolar.

  sonuç olarak ben z kuşağının salak olmasının sebebini teknolojinin gelişimi ve yaygınlaşmasından çok bu kuşağın çoğunluk olarak ergenlerden oluşmasından dolaaayi olduğunu düşünüyom.

  fun fact: z kuşağıyım
  kahya
  4.8.2020 00:21 ~
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 12. z kuşağı olarak sınıflandırılan grubun bir üyesiyim. blues gecesine de gittim, mor ve ötesi konserine de gittim, shepastaway konserinde gotik makyajlı kızlarla şarkılara eşlik de ettim. doksanlar popunu çok severim, lady gaga'ya hayranlık duyuyorum ve king crimson'u bayaaaa severim. anlatmak istediğim şey umarım anlaşılmıştır. müzik dinlemek yemek yemek gibi bir zevk benim için vallahi. yeri gelir deep purple dinlerim yeri gelir khontkar traplord len mq diye de gezerim. durumuma bağlı. bir arı gibi her çiçekten bal almaya çalışıyorum, sevdiğim şarkılarla playlistlerimi zengleştiriyorum.

  çevremde, okuduğum okulda ve arkadaş grubumda müzik zevkinin kaliteli olduğunu düşünüyorum. z kuşağının bilhassa üst kuşağı olan insanlar tarafından -kendilerini överek- gömülmesine karşıyım. her kuşak gibi aptallar çoğunluktadır, doksanları sonundan 2010lu yılların başına doğan bir nesil olarak sosyal medyanın bu kadar yaygın olduğu çağa denk gelmemiz aramızdaki aptalların daha sık görülmesine ve fark edilmesine neden oldu. aptal olduğunu söylediğimiz insanlar bizim kuşağımızda da vasıfsız insanları ünlü ediyor tıpkı üst kuşaklarının başka vasıfsız insanları ünlü etmesi gibi.

  o dönemlerin ana aracı televizyonmuş, bu dönemde bu insanlar kendilerini youtube, instagram vs. üzerinden pazarlıyor. z kuşağının eksileri de artıları var. gereksiz şekilde övülmelerinden ve yerilmelerinden rahatsızlık duyuyorum. hele entelektüel birikim açısından yerilmeleri tam bir saçmalık, en yaşlıları üniversite eğitimini yeni yarıladı bu grubun.... siyasi olarak ne kadar kendini yetiştirmiş olabilirler ki? konu sapıyor iyice. umarım anlatabilmişimdir meramımı.
  erasmus muharrem
  4.8.2020 00:28 ~
  heart_plus : 5 stat_minus_2 : 0 
 13. @3 tipik zoomer feryadı. Diğer jenerasyonların yaptığı şeyleri sınırlıyor kafasında. Yüksek ihtimalle kendi jenerasyonunu gelen diğer jenerasyonlardan üstün görüyorsundur.

  Bir de ülkede sol ne zaman tek başına iktidar oldu da sağın başını ezdi daha tek bir düşünce yüzünden fraksiyonlara bölünüyor adamlar.

  Son olarak sikko dediğin 90lar pop müziklerinin en kötüsü bile o taparcasına taşağını yaladığın garip kontun kariyerine bedel.
  moskof
  4.8.2020 00:28 ~
  heart_plus : 3 stat_minus_2 : 1 


 14. @11 kanka ben belli bi kesim için konuştum. Genel olarak öyle ama. Mesela ben de senin gibi her tarzdan dinlerim ve dinlemeye çalışırım. Ama bu yazdığım kesim yüzünden bize de öyle bakıyolar


  Not: ben de bi z kuşağı üyesiyim
  anonim
  4.8.2020 00:30 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 15. Yanlış genelleme. Z kuşağına mensubuyum lakin kötüye kötü diyip iyiye ise iyi diyorum. Murdaya yada reynmene tapmıyorum. Dinlediğim şarkıların çoğu ben 10 yaşındayken çıkan şarkılar. Belki o kadar bile yokken...
  gukeru
  4.8.2020 01:06 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 16. @15 genellemelerin genelinde istisna olur kanka ben de yiid de sen de istisnalardan biriyiz xd
  kagitbaz
  4.8.2020 01:07 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 17. aynen şuan ki z kuşağı gerizekalı önceki kuşaklar gayet entelektüeldi.geçin kardeşim bunları her nesilde gerizekalı insanlar vardı tek fark şuan internet sayesinde bunların gözüne sokulması...
  minakami
  4.8.2020 01:13 ~
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 18. siz millete ne kadar rahat gerizekalı diyorsunuz ya.
  anonim
  4.8.2020 01:23 ~
  heart_plus : 3 stat_minus_2 : 0 


 19. müzikal anlamda zeki olan insan her kuşakta azdır 80lerde süper müzik vardı diyenler var mesela o dönemlerde de kaliteli müzik yapıp hiç adı sanı bilinmeyen milyon tane adam var geçin bu işleri kuşakla alakalı bir şey değil bu. müzikal zeka çok az insanda bulunur benim gibi biriyseniz müzikal zekanız vardır demektir ama benim gibi insan az yani
  mertd
  4.8.2020 01:30 ~
  heart_plus : 3 stat_minus_2 : 0 


 20. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: