youtubeda lisanslanmayan şarkılar - bol sözlük

youtubeda lisanslanmayan şarkılarbaşlık no:44111 okunma:601 1. brolar çoğu şarkılar bir müzik distribütörü üzerinden youtube da lisanslanırken bazı şarkılarda bu olmuyo. yine aynı sanatçılar bazı şarkılarını lisanslarken bazılarında olmuyo. sebebi nedir bilen aydınlatsın .

  örneğin batuflexin parcası denk geldi simdi, o da ''dalga'' parçasını lisanslamamış fakat ''dünya hain'' parçasını lisanslamıs orchard music üzerinden
  anonim
  27.3.2022 23:33
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 2. dünya hain parçasında yabancı bir mc aynı beati kullanıp lisans basmış, batuflexin parçasında da o parçanın lisansı gözüküyor.

  tunecore, distrokid gibi platformlarda content id için ekstra para ödersin, free beat satın aldığında prodüktörler genellikle şarkıya content id almanı istemez. bu yabancı arkadaş şarkıyı lisanslamış.

  lvbel c5 umg/emi ile çalışıyor, zor ve sonrasında çıkan bütün şarkıları lisanslı.
  bilal
  28.3.2022 09:53
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 3. dinlenme gelirleri ne oluyo bu durumda :D ?
  milyon dinlenen işler yapıcam ama free beat kullanıp parayı başkasına mı akıtıyolar aq
  anonim
  28.3.2022 12:46
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 4. bir müzik şirketi ile çalışıyorsanız zaten direk şirketiniz lisanlıyor ama bağımsız şekilde distrokid gibi yerlerde lisans ücreti 15$ gibi bir ücret.

  hadi sıradan no name rapçi lisanslamasa anlarım da o kadar dinlenen adamın lisanslamaması çok saçma muhtemelen başka bir durum vardır çünkü lisans olmayınca tiktok, youtube alayı şarkınız nerde kullanıyorsa işte oradan para kazanamıyorsunuz.
  burada
  28.3.2022 13:51
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 5. youtube music olarak şarkılar zaten var, oradaki dinlenmeler, spotify ve apple music gelirleri vs distro şirketi aracılığıyla banka hesabınıza yatıyor. sadece telif hakları konusunda ufak bir zortlama yaşanıyor free beat kullanırken.
  bilal
  28.3.2022 20:34
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 6. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: