youtube ne kadar kazandırıyor - bol sözlük

youtube ne kadar kazandırıyorbaşlık no:15248 okunma:2715 1. son zamanlarda rapçiler rap yapmayı bırakıp vlog tarzı şeyler deneyerek izlenme kasma derdine girdi. bu youtube bu kadar şeye zahmet edecek kadar çok kazandırıyor mu?
  yeni yazar
  27.8.2016 20:05
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 2. youtube işine giren tek kişi bildiğim kadarıyla sadece server uraz kaldı ki onun da parası için yapmadığını hepimiz biliyoruz adam sevdiği zevk aldığı için yapıyor gibi yok diyosan merak ediyorum ne kadar kazanıyolar burdan bakabilirsin socialblade.com
  jays
  27.8.2016 20:15
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 3. 30k abonesi olan ve ortalama 60-70k izlenen bir youtube kanalı 7500 TL gibi bir rakam kazanıyor ayda. tek sıkıntı bu işin şans olması. bir ay 3k kazanırsın bir ay da 10k kazanırsın. ve işini gücünü bırakıp her gün video atman gerekiyor. bu yüzden youtube'da son yıllarda yaşlı başlı insanları dahi görür olduk.
  comptoncap
  27.8.2016 20:15
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 1 


 4. @3 dediği rakam abartmadır, önemli olan izlenme değil gösterilen reklamın özel olması(yüksek aboneli kanallar alır) ve o reklama tıklanma sayısıdır.
  ayda 500k izlenme alan bir kanal 2000 TL ya alır ya almaz. Bir de devletimiz vergi getirdi %18 veya %30.
  benim inim hiphop
  27.8.2016 20:21 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 5. @5 ya bilader. ne abartması? şu arkadaş var ya bak > www.youtube.com bu arkadaş 2 gün önce youtube paramı yatırdı diye video attı. gitti bankaya para çekmeye. günlük 1500 tl çeme sınırı varmış. 5 gün daha gelicem bankaya dedi adam vlogda. 1500 çekti. ama yorumlardan ve tepkilerden dolayı kaldırdı.

  2000 lira diyorsun ya. müteahhit adam mesleğini bırakıp aylık 2000 lira için video atıyor zaten. abartma filan yok. millet para için atıyor. gerçi bu sistemin arkası var bir de. son yıllarda fark ettiyseniz kanal sayısında artış oldu. neden? çünkü ödemeler arttı. daha önce de izliyorduk oyun videoları, komikli videolar vs. ama artık bu kitlenin aralığı çok genişledi. 7'den 70'e herkes youtube'u açıp video izliyor. hatta kanal açma yaşı 9-10 yaşa kadar düştü. hiç kimse de durup da ulan ne oluyor bu millete demiyor. bu youtube bir an önce ülkede yasaklanmalıdır. neden mi?

  insanlar madenlerde ölüyor, inşaatlardan düşüyor, kamyon altlarında eziliyor para kazanıcam diye. ben bu kadar insanın masa başında günde 3-4 saatini harcayarak tonla para kazanmasını hoş bulmuyorum. evet klasik bir söz ama amerikanın oyunu amk. yeni yetme bebeler bilim öğreneceğine, sanat öğreneceğine bu meretleri izliyorlar. ve tam da amerika'nın olmasını istediği kıvama getiriyorlar ülkeyi. bilim yok, sanat yok, kitap yok, eğitim yok. starbucks var, seks/kalça var, mcdonalds var. her bir bok var. yeni nesillerin gelişmesini, bilinçli insanlar oluşmasını engelliyorlar. türkiye'den bir liderin, bir bilim adamının, bir ATATÜRK'ün çıkmasını engelliyorlar.. insanalr üretmeyi unuttu. yok starbucks'a gittim, yok challenge, yok sokakta nasıl götümü açtım, yok zemzem suyundan slime. ne lan bu dalyarak? asimile olmaya başlıyoruz asimile. kültürümüz kalmadı.

  insanaları mallaştırıyor bu youtube. arkasında da kim var amerika. bildiğin gelecek için koyun gibi güdülecek bir insanlık oluşturmayı hedefliyorlar. sikeyim böyle sistemi, sikeyim böyle siteyi... türkiye'de bilimsel araştırma yapan kaç tane lise öğrencisi var, kaç tane öğrenci bir şeyler üretmek için çırpınıyor. bir elin parmaklarını geçmez. çünkü her çocuk bu youtube'daki insanları izleyip onlar gibi olmaya çalışıyor. şu uğur önver var, cnn spikeri. onun kızı duru önver gitmiş kanal açmış. boyuna para harcıyor. yiyor sıçıyor, starbucks hikayeleri bilmem ne. ulan kız okuluna UBER ile gidiyor. bildiğin özel araba lan. o kadar lüks bir şey amk. sadece para harcama değil kız bildiğin açık açık göğsümü herkes gördü, memem çok büyüktü küçülttüm. ve bizim beyni taze kızlarımız oğullarımız da gidip bu videoları izleyip kendilerine bu insanları örnek alıyorlar. sonra benim kızım neden orospu, oğlum neden gavat? o interneti 5 yaşından itibaren eline verirsen ah işte böyle oruspu kızın olur.

  uzun vadedeki sonucunda da ortaya starbucks'tan mcdonalds'a atlayan, iphone 6'sından ayrılamayan çöp bir nesil ortaya çıkıyor. bu küçük bir şey değil beyler. bildiğiniz amerika büyük ortadoğu projesini gerçekleştirmek için kendi kulelerini vurdu ya. hah işte bu da öyle bir şey. yeni atatürkler, yeni liderler oluşmasını engelliyorlar. köle gibi bir nesil yetiştirip dünyayı ele geçirme peşindeler. tabi bundan ne video çekenin ne de izleyenin haberi var. çeken üç kuruş kazandığı paraya bakıyor (yani bizim için 3 kuruş olmasa da amerika için 2 kuruş), izleyen de eğlencesine. sokam böyle siteye
  comptoncap
  27.8.2016 20:36 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 6. İzlenme değilde video başına gösterilen reklam sayısı daha önemli. 1 milyon izlenen bir video duruma göre 750 - 1000tl arası getirebiliyor.
  fame06
  27.8.2016 20:40 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 
 7. @6 o 1500 lira birikmiş paradır büyük ihtimalle, adblock kullanımı bu kadar çok artmışken bu reklam kazancının artması düşünülemez.
  Ben 3 milyon video gösterimine 400 doları zor aldım, gerçi kategoriksel fark olabilir. Eğer teknolojik birşey olsa bu max 800 dolar olurdu.
  Bu vlog çekenler falan hikaye. Asıl parayı spamcılar kırar bu işte.
  Bu işin ustaları var, sağdan soldan topladıkları videolarla spam yaparlar ki günlük 10k dolar kazananları vardır. ki bu tek kanalla olmaz 400-500 kanalları vardır.

  fakat işin türkiye ayağına gelirsek ortada cidden saçmalık söz konusu, millet kaliteli işler ortaya koymak yerine paraya yönelik işler koyuyor. Yok karısını kovaya daldırıyor, yok çiğ köfte yeme kapışması yapıyorlar.
  konu türkiye olunca iş iyice içinden çıkılmaz hale geliyor.
  benim inim hiphop
  27.8.2016 20:41 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 8. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: