youtube müzisyenliği - bol sözlük

youtube müzisyenliğibaşlık no:21749 okunma:1342 1. genellikle hip hop altyapıları üzerine akılda kalıcı tekerleme cümleler kullanılarak yapılır. müzik zevkinden önce insan beynindeki buglar esas alınır.

  günah benim, koştum hekime, gece gölgenin rahatına bak gibi şarkıların akılda kalıcı olmasının nedeni insan beynindeki dopamin reseptörlerine sahte sinyaller sağlayarak tekrar dinleme isteği aşılamasıdır bana göre. parçayı ne kadar beğenmeseniz de tekrar tekrar dinlersiniz.

  mastürbasyon yaptıktan sonra yaşanan pişmanlık, bu şarkıları istemeden de olsa tekrar dinlediğinizde yaşanır.

  youtube trend listesine girmek üzere hazırlanan bu şarkılarda geri dönüş dinleyici değil, " tık " tır.

  ülkemizde önde gelen isimleri ; eypio, burak king, çağatay akman, yener çevik gibi isimlerdir.

  önceden bu türdeki parçalara kötü gözle bakmasam dahi burak king'in major lazer özentiliğinin dibe vurduğu son parçası " yanıyoruz " ile kabul etmek durumunda kaldım : günümüzde popüler müzik yeni bir alternatif kazandı : youtube müzisyenliği.

  youtube müziğinin en vahim kısmı şarkıdan bıkma evresidir. şarkıyı nasıl bıraktığınızı siz dahi bilmezsiniz ancak bir süre geçtikten sonra -şarkının tıklanması günde 1000 altına düştükten, gündemden yok olduktan sonra- lan şu şarkıyı bir dinleyeyim dediğinizde kusmaktan zor kurtulur, alelacele kapatırsınız şarkıyı.

  youtube müzisyenliği günümüzün bir gerçeği. günlerimiz geçtikçe elimizdeki her değerin içi biz istemeden de olsa boşaltılıyor.
  if rap gets jealous
  21.12.2017 12:45
  heart_plus : 7 stat_minus_2 : 0 


 2. "Rap yapak, tık olsun!"
  Tıklı'ca'm sana ben, yolundan dönen plak olsun.
  -sai
  anonim
  21.12.2017 13:28
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 3. Rap yaptıklarını söyleyen iki gencin "sözleriniz çok anlamsız ve sadece küfür ediyorsunuz" tepkisi alması üzerine "aga rap bu, insanlar söze değil müziğe bakıyor." diye cevap vermesini duyuşumdan beri ben de bu "youtube müzisyenliği"ni düşünmekteyim. Artık öyle şarkılar çıkıyor ki sadece ritme kapılıp gitme bunu bi döngüye bağlamak için dinliyorlar bu müziği, hatta bazı insanlar da rap müziğin gerçekten bu olduğunu düşünmeye başlamış.
  acapella
  21.12.2017 18:49
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 4. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: