yo sözlüğün kapatılma sebebi - bol sözlük

yo sözlüğün kapatılma sebebibaşlık no:4418 okunma:1095 1. yo sözlüğün konuşulup kapatılma sebebinden hiç bahsedilmemesinden dolayı çok merak ettiğim sebep. daha önce de söyledim; bu kadar çok iş yapmışken insanları sözlüğe alıştırmışken tak diye sözlüğü kapatmak tam anlamıyla bir sorumsuzluk örneği ve çocukça.

  site sahibi 'ağzınıza balı sürdüm ben kaçıyorum ehehe' kafasını yaşayan biri sanırım. ya da 'ya benim olacaksın ya toprağın' mantığıyla yaklaşıp sözlüğü ilerletemeyeceğini görüpte mi bıraktı? birine devretmek niye bu kadar zor? 'ben yoksam sözlükte yok' bu nedir yahu?

  bence tüm piyasaya ayıp edildi.
  anonim
  29.10.2014 19:27
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 2. çünkü yürümüyordu artık.
  kobaysos
  29.10.2014 19:47
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 3. uğraşmak istememektir.

  zaten son dönemlerde tüm yük dvd kulak ın üstüne yıkılmış gibiydi. hoş, kendisi çok eleştirildi sözlüğün son dönemlerinde. ama dvd kulak yüzünden kapandı diyemeyiz.

  tek nedeni her olayda diğer büyük sözlüklerden bahsetmek bana göre.

  x olunca " ama uludağda şöyle... "

  y olunca " ama itü de böyle..."

  z olunca " yaa ekşide böyle değil mesela "

  lan ne ekşisi ? ne itüsü ? ne uludağı ? sen çapı belli, yazarları belli hatta ulaşabileceği en üst seviye baştan belli bir sözlüksün. hiphop sözlüğüsün.

  herhalde yönetim yo sözlük yazarlarını başka hiç bir sözlükte yazmıyor sandı. sadece kendileri biliyorlardı sanki uludağı ekşiyi itüyü.

  sanki yo yazarları direkt forumlardan damlayıp geldi sözlüğe.

  yönetim yazarlardan yana değildi, her olayda yazarlar sindiriliyordu, çaylak ediliyor, uçuruluyordu.

  entryler siliniyordu.

  modun teki kafasına göre birisinin entrysini editliyordu.

  mesela benim yaptığım çok sikko bir eylemi -ki hatırlayanlar vardır, zamanında youtube linki vermeyince entry sildiler yo da.- bkz.kerizlik etmiyorum link vermiyorum'u değiştirip link vermeyi beceremediğimden link vermiyorum gibisinden bir şeyle değiştirdiler.

  sonra da mizah dediler.

  vay efendim yazarlar eylem yapınca yönetim üzülüyormuş, yazarlar bunu akıl edemiyorlarmış vs...

  kısacası, yo sözlük son dönemlerde zaten bitişin eşiğindeydi belli isimler dolayısıyla. kusura bakmasınlar.

  özel mesajlaşmaları da okumuş olabilirler. o konuda epey şüpheliyim.

  her şeye rağmen uzlaşabilirlerdi yazarlarla, onlar kafamıza sıkmayı tercih ettiler, canları sağolsun.
  if rap gets jealous
  29.10.2014 19:48
  heart_plus : 5 stat_minus_2 : 0 


 4. istavrit zamanı geldi ayrıldı limandan gemi. öyle göt gibi kaldık. sebebi çok aşikar yönetim eksikliği. ukalaca tavırlar. entry silmeler. ve trolllere müsaade edilmesi. en önemlisi de bu. lan amına kodumun yerinde upuzun bi entry giriyorum pat diye siliniyor sebep de açıklanmıyor. trollun biri çıkıp hidra allahtır yazıyor ses yok.
  deepsky
  29.10.2014 19:58
  heart_plus : 4 stat_minus_2 : 0 
 5. Hydra diye bi puşt vardı. Aklı sıra espri yapıyordu. Kololovelove'dan hiç bahsetmicem zaten. Ciddi miydi troll müydü belli değildi Allah'ın salağı. DVD Kulak'ta arada güzel entryler girsede, bizim yazıları sebepsizce silen,durduk yere silik atan bir tipti. 2 hesap açtım ikiside silik yedi. 3. hesabım kabul bile edilmedi sözlüğe. Üstelik o kadar para toplanmıştı sözlüğün yeniden açılması için.. Millet ne fedakarlıklar yaptı. Sonuç olarak batırıldı gitti sözlük. Maddi sebeplerden de kapanmış olabilir ki bana çok daha mantıklı geliyor. Ama son dönemlerde DVD Kulak acayip şekilde eleştirilmeye başlanmış ve bütün başlıklarda bunla alakalı olmaya başlamıştı. Sonuç olarak YO gitti BOL geldi. Pekte bişey kaybetmedik. Üstelik burda troll de yok.
  ahmedow11
  29.10.2014 20:05
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 6. dahil olduğum anarşist yazar grubu yüzünden. bizler solcu, bizler ateist, bizler terörist. en iyi onlar bilir onlaaar.

  (bkz: kahrolsun noktadan sonra boşluk bırakma kuralı)
  penguen
  29.10.2014 20:17
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 7. biri şöyle sayfalar dolusu detaylı bi yazı yazsa da bu konuda öğrensem, bi gün bi yo sözlük vardı aq dedim bi gireyim dedim hooooop kayıp..
  menemenustukisir
  29.10.2014 20:25
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 8. hangi sözlük noksansız, pürüzsüz, sorunsuz ki? modların eksikliği veya yazarlarla ilgili sorunlar olabilir, bu da normaldir; ama bir anda kapatmak ve her şeyi silmek açıklanamaz bir şey. çok ciddi bir bilinçsizlik örneği.

  bunu yapan kişi her zaman eleştirilmeli.
  anonim
  29.10.2014 21:40 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 
 9. bolunda sonu boyle olacaksa sımdıden hazırlayalım kendımızı gıtmeye.
  husnunacip
  29.10.2014 21:41 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 10. bol sözlükteki yönetim biçimiyle yo sözlükteki yönetim biçimi arasında epey bir fark var.

  ama bu, yo sözlük efsanesini değiştirmiyor. bol sözlük, yo sözlük'ün söz dönemlerindeki kaos ortamında öğrenilenlerle inşa edilmiş bir yer. bol bir devam filmi sonuçta. yo kadar iyi olacak diye bir şey yok.

  bol sadece eski yo sözlük yazarlarının biraraya gelip, yeni bol sözlük yazarlarıyla birlikte konuşup tartışacağı, eleştireceği bir sözlük.

  mesela benim için, kobaysos, penguen, efz , deepsky gibi yazarların bol sözlüğü bulup gelmesi ve bizimle birlikte yazması kendi açımdan büyük bir olay.

  yani eski yazarlar bol'u kabul etti ve burayı sık kullanılanlarından birisi haline getirdi. zaten bol sözlüğün misyonu da bu idi en başından beri.

  o yüzden bol kapansa bile, tekrardan bir başka isimde bir sözlük açılacaktır, eminim. elbet birileri akıl edip bir sözlük çıkartacak ortaya ve yine gidip yine yazacağız. önemli olan yazma, eleştirme isteği.
  if rap gets jealous
  29.10.2014 21:47 ~
  heart_plus : 3 stat_minus_2 : 0 


 11. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: