yo sözlük yeniden açılsa sıfırdan başlar mıydınız - bol sözlük

yo sözlük yeniden açılsa sıfırdan başlar mıydınızbaşlık no:10377 okunma:2066 1. bırakın güzel anılarımız mazide kalsın...
  kobaysos
  6.12.2015 18:31
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 
 2. Bazı şeylerin hazine olarak kalmasından yanayım. geri dönüp kurcalanmasını istemem.
  nastradamus
  6.12.2015 18:49
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 3. Emek hafife alınacak bir kavram değil, yo sözlük iki defa entrylerimizi heba edip kapandı. Burada bir entry dağarcığı oluşurken tekrar sıfırdan başlamayı düşünmek saçma.

  Yo sözlüğü ayakta tutan yazar kadrosunun bol sözlükteki varlığı gibi güzel nedenler, bu başlığın yo sözlükte açılamayacak türden bir başlık olması gibi özel nedenlerle benim oyum; hayır.

  anonim
  6.12.2015 19:24
  heart_plus : 3 stat_minus_2 : 0 


 4. yo sözlük'ün kapanma döneminde ufaktan " yönetimi bezdirici " emeği olan birisi olarak, saçma bulduğum bir soru oldu bu.

  bu en başta, busiteadmini, dvd kulak ve diğer yo sözlük ekibine bir hakaret olur. yo sözlük onların fikri ve çalışmasıydı. iyi kötü bir çok hatıra kaldı geriye. bu insanlar olmadan yeni bir yo sözlük kurmak, başlı başına bir vefasızlık olur.

  kaldı ki, bol sözlük zaten yo sözlük'ün devam filmi olarak açıldı. oradaki insanlara tek tek ulaşmaya çalışıldı. kemik kitleyi de çoktan topladı bol sözlük.
  hep beraber, zaman zaman tartışsak da güzel bir şekilde aktif tutmaya çalışıyoruz burayı.

  şahsen ben, böyle yeni bir sözlüğe emek vermeyi ilk başta kendime yediremem. çünkü ne kadar ters düşsek dahi benim entrylerim, o insanların sayesinde başkalarına ulaştı. zaten bol sözlükte gelip yazsalar başımızın tacı olurlar.

  uzun lafın kısası, yersiz bir iş olur. zaten başlı başına bir dayanışma eksikliği mevcutken, yeni ve dağınık bir sözlük açmak ve bunu " onlar olmadan yapalım ! " demek gerçekten vefasızlık olur be. ben bu tarz bir işe karşıyım açıkçası.
  if rap gets jealous
  6.12.2015 19:39
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 5. sözlük yeni yeni toparlanmaya başlamışken böyle bi oluşumu ortaya atmak saçma olur. ki zaten yo'da yazan çoğu kişi şu an burda. kimseyi bölmeye gerek yok. çoğu kişi yo'nun ne olduğunu biliyor ama artık burdayız.

  adminimizden de gayet memnunuz. hiç gerek yok yani öyle şeylere bence.
  acapella
  6.12.2015 19:56
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 6. hayır başlamazdım, böyle bir şeye hiç gerek yok.
  abdurrahman
  6.12.2015 22:15
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 7. Şu saatten sonra yosozluk konysmak yasaklanmistir ne kadar yosozluk sevmeyeni varmis yasasin bolsozluk!
  burc ugur
  7.12.2015 01:00
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 8. reti doğru bir kehanet verdiyse admin 40 dakikayı aşkın bir süredir bu konu hakkında yazıyor. benim yaklaşımımsa bir iki saniyede ifade edilebilir: ne gerek var?
  shua0
  7.12.2015 01:29
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 

 9. penguen
  7.12.2015 02:17
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 10. have a good'dan sonra mikrofon bende. bir anı da benden olsun. ben de bayağı anarşiktim aslında vaktiyle.

  yo sözlükte przlytskyrvqnv'nin başlığını açmıştım, 2012'nin başları olsa gerekti bir süre sonra başlık silindi. tekrar açtım ve "bir ağaçkakan şarkısı" yazmakla yetinmedim, google'dan bulunmayan birçok şarkının sözlerini sözlüğe dinleye dinleye ya da ezberden çıkardığım gibi o şarkının da sözlerini sözlüğe uğraşa uğraşa yazarak açtım başlığını ve başlık tekrar silindi. üçüncüye başlığı tekrar açıp yine ilk yaptığım gibi "bir ağaçkakan şarkısı" yazıp bıraktım. sonra da bir başlık açıp bu durumu eleştirmiştim, başlığı silen herif beni huysuzluk yapmakla suçlamıştı, böyle bir şarkı olduğunu bilmeyip sol frame'e tecavüz ettiğimi sandığını söylemişti, yazarlar "admin ve moderatörler de insan canım, terbiyesizlik etme" demişti, admin de "sözlükle ilgili hiçbir konuda başlık açılamaz, entry girilemez bize özelden ulaşmalısınız" deyince o açtığım isyan başlığını da silmişlerdi.

  bol sözlükte ise böyle basit meselelerin uzayacağını sanmıyorum. aksine böyle bir durum olduğunda silinen başlığın geri getirilip adminin özür dileyeceğini düşünüyorum. o yüzden sanırım burdayım, kimseye karışmıyorum, kimse de bana karışmıyor, keyfim yerinde.
  booyaka
  7.12.2015 02:33 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 11. entrylerde çıkan sonuç: yosozluk:kuzey kore bolsozluk:norveç.

  aslanlarım benim yaşasın bolsözlük !

  edit: bu arada yo da sorun yaşamayan bir bendm herhalde o kadar entry açmama rağmen en fazla 1-2 kere silinmiştir o da çok saçma bi başlıkla açmamdan olsa gerek ne bi uyarı almıştım ne de entryim silinmişti enterasan.
  burc ugur
  7.12.2015 06:34 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 12. kolo love love da dahil mi ? adfshdjdkd

  mobil olmasam uzun uzun yazardım. Kısaca; Ben de hayır diyorum. 3 Hayırla uğurluyoruz.
  efz sioux
  7.12.2015 06:50 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 13. Hayır. Ama neden?

  Eminim ki kimse kalkıp 0'dan başlamak istemez. Bu yo sözlük anti bakış açısı değil. Yo da insanlar binlerce kez entry girdi ama bi çırpıda yok oldu hepsi. Buraya ise zar zor adapte olduk,alıştık. Hatta bircok kişi buraya yazmama sebebini buranın da kapanabileceği ihtimaline dayattı. Uzun lafın kısası böyle iyiyiz galiba.
  deepsky
  7.12.2015 10:31 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 14. yo geride kaldi panpa, gecti o gemi. herkesin aklinda guzel bi ani olarak kaldi.

  bi cok yazdiklarimiz uctu bazilarimizinkilerin birazi duruyor hatta sub-etha cakmasi yerde. yo'da sagopa hakkinda baya yorumlamalar, cikarimlar yapiyordum. simdi oturup ugrasamiyorum, sagopayla takilmayi birakali cok oldu, cogunu bol sozlukte paylasamadim bile hatirimdan silinmisler cunku. yo'da zamaninda sagopa kajmer 2002 cd'sinden milletin istedigi sarkilarin full wav halini attim millete, bpg kitapcigini tarattim koydum. unreleased seyler paylastim 1-2 tane. hatta bulabilirsem, nette yayinlanmadiysa burda da yayinlarim gunlerim aglak eski versiyon var elimde sanirim.

  artik makarasina takiliyorum burada, hardcore entry kasmiyorum, bol sozluk cok daha samimi, daha icten. surekli birbirine satasan adamlar yok. neredeyse herkesi seviyorum burdaki. adamsiniz lan.

  hayir sifirdan baslamazdik.
  dj mic check
  7.12.2015 12:16 ~
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 
 15. Kobaysos kılığına girmiş busiteadmini'nin olumsuz sonuçlanmış darbe girişimi başlık.
  deepsky
  20.6.2017 03:29 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 16. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: