yeterince çılgınca yaşayamamak - bol sözlük

yeterince çılgınca yaşayamamakbaşlık no:6372 okunma:1275 1. üzer. ben genç bir insanım. hayatım boyunca bazı değerlere inandım. fakat gördüm ki kendimi yıpratmışım.

  kimsenin hayatı toz pembe değil. farkındayım. hatta dünyada çok büyük haksızlıklar var vs. vs. bilinen şeyler. domuz gibi eğlenmek tam 1 görgüsüzlük. pezevenklik vs. vs. vs.

  ancak dostlarım, ben cidden çılgınca yaşama arzusuyla dolup taşan bir insanım. istiyorum ki türlü çılgınlıklar yapayım. onu ne yapacağız? insanları şaşırtayım, film tadında yaşayayım... sürekli yeni anılarım olsun. ama salakça olsun. ama komik olsun. ne bileyim hiç kimseden bir şey saklamayayım mesela.

  -ben böyleyim. deliyiim. manyağım.

  diyebileyim. ancak diyemiyorum. çünkü bir kimliğimiz var ve en derinlerimizdeki arzuları bastırarak yaşamak zorunda kalıyoruz. ya ben sokaklarda bağırıp çağırmak istiyorum. yaşım itibariyle gencim ve gençliğimin gerektirdiği bazı şeyleri yapmam lazım. fakat engelleniyorum. yani mesela çok yaratıcı işler yapsam, yazsam falan paylaşamam ki ben. olm dayım var benim. facebook'u var amına koyim ya.

  dayıma ne derim olm? dayım ne der.

  sikicem ya. mesela ben aslında utanarak da söylesem bunu keişan gibi yaşamak isterdim. neden? olm keişan mutlu gibi duruyor. tamam 1 halta yaramayan adamın teki. tam 1 oksijen israfı. farkındayız. o ayrı da. ama adam mutlu olm.

  ben mutlu muyum?

  soru işareti.

  sen?

  soru işareti.

  nedeni ne biliyor musun? ahlak mahlak, efendilik, delikanlılık vb. gibi salak tavırların hayatımıza "övgü" unsuru olarak sokulmuş olması. arkadaş ben 20'li yaşlarında doyasıya yaşamayan bir insanı insandan saymam ya. kendimi saymıyorum. kızmayın olm bana. aynı saftayız. amına koyim itiraf etmek zor. edin işte. eziklik diyin. eziklikse eziklik. samimi olun.

  ulan mis gibi dünya var. ağaçlar falan var. en son ne zaman çıkıp da bi parka insanlarla merabalaşıp tanıştık?

  -hiçbir zaman.

  en son ne zaman elde sigara yürürken karşıdan gelen gürültülü arkadaş grubuna sikecek gibi bakıp içimizden "amına kodumun ayıları" dedik.

  -daha dün.

  işte bilmiyorum. sıkıntı var. ne biliyim. pf.
  komutana sniper neresinden
  19.2.2015 22:53 ~
  heart_plus : 7 stat_minus_2 : 0 


 2. kesinlikle katılıyorum ama ben onları hiç yaşıyamamış bireylerden değilim. o delilikleri manyaklıkları yaşadım hayatımda bi 2 sene. ama o da aileden uzakta, başka şehirde alkol ve uyarıcıların verdiği destekle oldu. aklım başımda olsa bende bi bok yiyemezdim. hiç bi şekilde özlemiyorum çünkü o sırada ben, ben değildim. kendim karar vermiyordum. keşke kendim karar vererek yapabilseydim bi boklar da özleyebilseydim.. bu da çok sikkoymuş ya..

  komutan tek gecede 2. kez sikko hayatımı yere serdin..
  ret1arius
  19.2.2015 23:37 ~
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 3. ben dağa çıkıcam.

  komutanım yok içimizde yok işte napalım.
  gönül isterdi it olalım , kopuk olalım, arlanmaz uslanmaz olalım, piç olalım.
  ama olmuyor işte ne yaparsın.

  en çılgın aktivitem yüksekten suya atlamak.
  atladığım kayayıd a kapitalizmin kucağına verdik.
  dinamitle patlattılar.
  ben ne yapayım.
  kobaysos
  19.2.2015 23:56 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 4. Yazı çok güzel ama çılgınlar da mutsuz bu hayatta be abi. Hatta onlar mutlu olmak için yapilabilecekleri yapıp bitirdikleri için daha derin bir mutsuzluk içindeler. Senin en azından o şekilde mutlu olacağını umduğun bir takım hayallerin var.
  Mecnun çölde leylayı gormus, beni yasatan hayalin seni nabayım demis.
  Deveye sormuslar neden boynun egri,konumuzla ne alakası var lan bunun demiş.
  Takma yani fazla.
  komidine carpan serce parmak
  13.11.2016 02:26 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 5. en azından ilerde dönüp baktığımızda utandıracak anlar yaşamamışız dedirtir. varsın en büyük çılgınlığımız kolaya mentos atmak olsun, ezik de lazım bu dünyaya.
  i.ytimg.com
  anonim
  11.3.2019 02:19 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 6. simdi soyle bi durum var.bi kisi baskasinin hayatini kiskanir ama onun hayatinida kiskananlar vardir.
  umur
  11.3.2019 08:27 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 7. “Doğuştan gelen bir kusurumuz var; hepimiz mutlu olmak için dünyaya geldiğimizi sanıyoruz. Bu kusurumuzu gidermedikçe, dünya gözümüze çelişkilerle dolu bir yer görünecektir. Çünkü her adımımızda, ister büyük ister küçük bir şey yapmış olalım, dünyanın ve insan hayatının, mutlu bir yaşam sürdürmeye olanak verecek biçimde tasarlanmadığını anlayacağız. İşte bu yüzden bütün yaşlıların yüzlerinde aynı ifadeyi, yani düş kırıklığını görmek mümkündür.”
  anonim
  11.3.2019 10:36 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 8. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: