yeni nesil wannabe gangsta rapçiler - bol sözlük

yeni nesil wannabe gangsta rapçilerbaşlık no:43105 okunma:844

 1. valla formatın ırzına mı geçtim bilmiyorum, belki bu yazacaklarımı drill ile alakalı bir başlığa da yazabilirdim ama bahsettiğim şey de tamamen drill değil bu söz konusu rapçilerin yaptığı müzik zaten hiç drill değil


  batuflex lvbel cart curt bu tarz adamlar yükselişe geçtiğinden beri birbirinin kopyası zibilyon tane "wannabe gangsta" rapçi türedi ve her yeni bir mc'yi denemek için dinlediğimde mbappe, paketler tamam gibi buram buram batuflex influence kokan sözler zikreden, üstünde çakma nike tech fleecelerle bir arabanın önünde garip garip hareketler yapan gençler görüyorum.

  bunların belli başlı özellikleri var:
  ya pashanim/pislik tarzı bir beate okurlar ya da klasik bir drill beat bulurlar ona okurlar, vokal tekniği olarak da ıkınma yolunu seçerler, seslerini kalın çıkartmak için bolca ıkınırlar. içerik zaten birbirinin komple aynısı, tuşlu telefon, kush, sprite, kodein, silah, ticaret (genel olarak sprite hariç hepsi yalan olur) gibi anahtar kelimeler üzerinden basit şeyler yazarlar. yine istisnalar çıkabilir diye hepsi demiyorum da çoğu da kötü rap yapan herifler, adam dümdüz paso dönen beatte bile ritim kaçırıyor, tabii bunlar kaliteli olanlar amk. bi de daha genç arkadaşların heves ettiği mix cart curt olmayan bodoslama yapılmış olanlar var batu organize abilerinden aldıkları gazla onlar daha da felaket amk.
  en çok da organizenin girdiği write this down beatine girip kulaklara tecavüz ediyorlar, wtd freestyle yazarsanız milyon tane örneği çıkıyor aşağılara indikçe


  neyse hocam ben bunu neden anlattım? çünkü tiksiniyorum amk. bu adamların/çocukların bu işte gördüğü tek şey para, hepsi tutan şeyleri kopyalayıp bir şekilde patlayıp parayı bulmaya çalışıyor, gerçek bir rapçi için söz yazmak bir noktadan sonra ihtiyaç haline gelir, müzikten keyif alır, sanatsal yönünü müzikle yansıtır, illa öne çıkartmak zorunda değil ama en azından bir şeyler üretir amk, şu sözlükte beğenilmeyen bu yazıdaki gencolara da ilham veren batuflexin, organizenin bile duygu yüklü veya samimi artık nasıl derseniz işleri var fakat sonuç şu ki bok gibi bir rapçi topluluğunun ortaya çıkmasına da sebep oldular rap mainstreamleştikçe, he adamların suçu değil bu orası ayrı.


  yeni sanatçılardan daha farklı, daha kaliteli, daha samimi işler görmek dileğiyle, paso aynı muhabbetleri yapacaksanız sikeyim öyle rapçileri hepsi birbirinin laciverti birleşin de voltranı oluşturun bari en azından prodüksiyon kalitesi artar belki
  anonim
  20.12.2021 20:46
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 3 
 2. e öyle idollere böyle rapçiler.
  burada
  20.12.2021 21:05
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 1 


 3. bu kardeşimiz bana 1. dünya savaşındaki italyayı hatırlattı
  kasket
  20.12.2021 23:22
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 4. 10 sene sonra suriyeliler çeteleşip harbi gangsta rap yapınca hep beraber ebemizi göreceğiz haberiniz yok
  anonim
  20.12.2021 23:58
  heart_plus : 8 stat_minus_2 : 0 


 5. @4 yabancı ülkelerin gangsta rapçileride zaten o ülkenin suriyelileri kıvamındaki insanlar ve gerçekten bu tarz işlerin içindeler.
  javelin
  21.12.2021 23:10
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 6. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: