yeni nesil rapçilerin gümbür gümbür gelmesi - bol sözlük

yeni nesil rapçilerin gümbür gümbür gelmesibaşlık no:39506 okunma:1672 1. eskiden büyük abiler söz önemli olcak yok lirikler önemliymiş falan diye konuşurdu
  yeni nesil nerdeyse sözlükten rastgele kafiyeli kelimeleri yan yana getirerek bile şarkı yapıyor
  dinlemesem de çakalı çukalı batuflexi halıflexi atisi lvbel c5 ı artık piyasayı zorluyorlar

  söz len mq lirik çok önemli lan mq tayfası evlerinde korkuyorlar bunu çok iyi biliyorum
  mavigozlubeyazejderha
  12.4.2021 18:11
  heart_plus : 6 stat_minus_2 : 6 


 2. benim gozumde gumbur gumbur gelip 3-5 sarki, 1-2 albumden sonra ziyan olan cok genc yetenek var. Diyeceeim su ki, topunuz gelin, istediginiz gibi gelin hepinizi ip gibi siraya dizer saka saka
  elfatibumbum
  12.4.2021 18:59
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 3. çok fena stream sayıları var ve her birinin dijital platformlarda max 10 şarkısı falan var, 100lerce şarkısı olan mclere fark atmış durumdalar
  bilal
  12.4.2021 19:11
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 4. nazar değmesin hepsi toronto imparator gibi maşallah.
  sapinakadarinsan
  12.4.2021 20:05 ~
  heart_plus : 19 stat_minus_2 : 1 


 5. batuflex gerçekten çok iyi laf söyletmem diğerleri kötü zaten de yeni nesil favorilerim vio motive batuflex
  anonim
  13.4.2021 14:21 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 
 6. Motive adamım çok azcukta stap.
  asapsego
  13.4.2021 18:38 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 7. tamam bu aralar gündemdeler dinliyoruz falan da iş artık çığrından çıkmaya başladı hocam

  fark ettim ki all time statlarımda yeni nesil sadece müzikaliteye değer veren rapçiler ilk 20ye girmeye başladı, reckol 17. sıraya düşünce ayıktım.


  adamlar hem gerçekten sürekli dinlenebilir işler yapıyorlar hem de sürekli üretiyorlar, bizim piyasadaki oturaklı isimler ise götlerini kaldırıp iki parça yapamıyorlar, aldılar yürüdüler çocuklar aylık dinleyici olarak herkesi geçtiler.


  artık eski rapçiler de işlerin değiştiğini ve üretmeleri, güncellenmeleri gerektiğini fark etmeliler bence
  anonim
  23.8.2021 21:25 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 2 


 8. güldür güldür rapapapapapam
  menemenustukisir
  23.8.2021 23:37 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 1 


 9. (bkz: yeni nesil rapçilerin gümbür gümbür gitmesi )
  kasket
  23.8.2021 23:47 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 10. yeni çıkan isimler artık sosyal medya platformlarının etkisiyle büyük bir patırtı kopartarak piyasaya giriyorlar ve çok yüksek stream oranlarını yakalayabiliyorlar. ancak birçoğunun amacı bu ortamda tabiki de en kısa sürede voliyi vurup sonrasında dalgasına bakmak. bundan ötürü uzun yıllar dinlenebilecek işlerin sayısı hayli az.
  anonim
  23.8.2021 23:48 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 11. İnsanı zorla dinozor yapıp Ankapark'a dikeceksiniz en sonunda.
  Popüler olmuş birçok mc'nin canlı performansları sözlükte konuşuldu, tartışıldı. Onlara baktığımız zaman kaç tanesi eskilerden Sago K'nin Baytar'ına denk?

  Böyle geliyorlarsa, ki geldiler, gelmesinler.
  anonim
  24.8.2021 01:35 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 12. batuflex, lvbel c5, ati242 ve motive gümbür gümbür geliyor ama çakal ve reckol ben fero gibi sönecektir 1-2 yıla. batu ve lvbelin yolu daha uzun.
  ruhumun temeli dilemma
  24.8.2021 03:00 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 
 13. ben fero sönmedi ki? kendisi üretmiyor
  anonim
  24.8.2021 04:30 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 14. @13 yabani epsinin dinlenmeleri yerlerde. genel anlamda yüksek gelebilir ama ben fero özelinde çok çok düşük streamler ki parçalar kötü de değildi, 2020 ve beni anlasana parçalarını çok beğenmiştim. cash flow ile olan parça da yüksek stream alamadı. arkadaş parçasından sonra kurtaramadı paçayı.
  ruhumun temeli dilemma
  24.8.2021 04:47 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 15. Batuflexin max. 10 şarkısı daha var çocuğun anlatacak şeyleri bitmiş her şarkıda tracktekilerin ismini saydığı bir cümle mutlaka var bu da bunun kanıtı. Lvbel ilerler o da çok iyi olduğundan değil ha tutuyor piyasa çocuğu o yüzden. Ati zaten aldı gitti şimdiden, motive de potansiyel diye diye bekleniyor hala patlama yapamadı bakcaz ona da.
  ilkround
  24.8.2021 11:41 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 16. türkiye piyasasını daha yakından takip etmeye karar verince bu newschool arkadaşları dinlemeye başladım, şimdi kimsenin merak etmediği anelizler geliyor:

  öncelikle hepsi catchy nakarat işini çözmüş. özellikle dumanı pasla, glock ve fiji şarkılarının hookları ciddi anlamda üst düzey. sürekli kafanda dolanıyo ve verseleri hiç beğenmesen bile sırf nakarata eşlik etmek için açıyosun şarkıyı. o anlamda dinozorları net tokatlıyo gençler 10/10 verdim hepsine.

  batuflex'in sesi drill için biçilmiş kaftan ama ben çok drill sevmediğimden beni sarmadı. dünya hain'i hiç beğenemedim mesela. ama ralli güzel iş olmuş. dumanı pasla'ya bayıldım. dediğim gibi sırf sesiyle bile baya iş yapar tarzın seveni için. almanya piyasasından arak işleri var diyolar ama almanca rap dinlemediğim için benim fark edip rahatsız olduğum bi durum olmadı. (alman piyasası cidden çok kötü bu arada, avrupadan dinleyecekseniz hollanda piyasasına göz atın derim)

  uzi hakkında daha önce le cane başlığında yazmıştım, tr'de o ghetto'dan hustle'a hissini en gerçek yaşatan isim uzi. o anlamda dızzo imajını satıyo. evet siz burda kıro keko diye dalga geçiyosunuz ama insanların uzi'nin işini satın alma sebepleri o kekoluk. abd'de de harlem'e sizin güngören'e baktığınızdan farklı bakmıyolardı. taptığınız atlantalı trapçilerin çoğu ex yankesici. onun dışında melodik işler yapıyo ama beni çok sarmıyo maalesef. dediğim gibi uzi müzikten çok bi persona'yı satıyo, sempatik buluyorum ama dinleyemiyorum

  perros blancos ekibini görece daha çeşitli buldum sound anlamında. sadece drill type beat'lere giriyolar sanıyodum dinlemeden önce, öyle bi imajları var. açıkçası reckol'ü çok potansiyelli görüyorum, aynı zamanda beatmakerlık da yapıyomuş galiba güzel. istediğim olucak'ı bayaa beğendim hem flow hem sound anlamında. perros blancos çöp. fiji gerçekten çok iyi, canavar hook yapmışlar. glock da güzel. puşt da ilk çıktığında bi süre full replay'deydi bende. onun dışında müzikte sözlere neredeyse hiç önem vermeyen biri olarak bana göre bile anlamsız kelimeleri art arda sıralama işinin bi tık bokunu çıkarmışlar, insan ister istemez cringe oluyo bazı anlarda "ne alaka lan" diye. beynin cümleyi process edemiyo yani*. illa böyle devam edeceklerse vokale yedirsinler ne dediklerini duymayalım o an.

  son olarak sefo'ya da değinicem, bu arkadaşın sesi fena değil ve melodik işler çıkarmayı beceriyo, potansiyel var yani bence ama sürekli aşk şarkısı mı yazacaksın be adam. burayı okuyosan müziğine biraz çeşitlilik katmayı denemelisin bence  genelde sözlükte hiç beğenilmiyo okuduğum kadarıyla bu isimler ama bence bi tık önyargı kaynaklı bu durum. daha çok şans verilmeli
  thugger
  25.8.2021 06:05 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 3 


 17. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: