yaş muhabbetiyle birbirini ezmeye çalışmak - bol sözlük

yaş muhabbetiyle birbirini ezmeye çalışmakbaşlık no:14361 okunma:1288 1. "çok haklısınız sayın amına koyduklarım" diye tepki verdiğim sikik bir durum.

  şimdi bakıyorsun her hangi bir tartışma var, her hangi iki insan ya da daha fazla insan birbiriyle çatışma içinde.

  ve ardından gelen o meşhur cümle öbekleri: "yaşın kaç senin ?", yok bilmem "10 yaşındasın, 7 yaşındasın, şu yaştaki çocuk senden daha zekidir" olum bu ne ulan ?

  bak Kim Ung-Yong diye bir adam var, bu adamın iq'su 210'muş. 3 yaşında Hanyang Üniversitesine misafir öğrenci olarak kabul edilmiş ve 4 yaşında üniversiteye gitmekle kalmayıp o ufak yaşında Japonca, Korece, Almanca ve İngilizce dillerine hakim olmuş. bunun dışında 5 yaşında en zor integral ve diferansiyel denklemleri çözmüş ve 15 yaşında tamamladığında ise Colorado Üniversitesinde Fizik Doktorasını yapmış. tamam herkes bu adam gibi değil ama bu sadece soktuğumun bir örneği.

  o yüzden bu tür salak saçma kelimeler ile birbirinize saldırmayı kesin. yaş çoğu zaman hiç bir boku ifade etmez. bakarsın senden yaşça ufak biri genel anlamda senden daha bilinçli olabilir ya da hakkında bilgi sahibi olduğunu zannettiğin konu da senden çok daha yüksek bir şekilde bilgin olabilir.
  jbrown
  25.7.2016 23:34
  heart_plus : 4 stat_minus_2 : 0 


 2. akıla ilk gelen

  (bkz: kaç yaşındasın sen)
  acapella
  25.7.2016 23:35 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 3. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: