yazdığın sözleri okumaya utanmak - bol sözlük

yazdığın sözleri okumaya utanmakbaşlık no:33853 okunma:992 1. Nedense sürekli yaşadığım durum. Çok saçma geliyor neden utanayım diye düşünüyorum. Ama icraate gelince nedense içimden biri "göt sen kimsin de rap yapıyorsun la" diyor. İstemsizce bu konularda kendimi kötü buluyorum (bkz: özgüvensizlik) daha kötüsü cevremdekilerden olumlu dönüş almama rağmen bunu hala yaşamam. Nedense ortamlarda rapçi denilerek dalga gecilmeyi/ötekileştirilmeyi istemiyorum özellikle bu son 2018'de patlak veren rap furyasından doğan kanser kitleden sanmalarini istemiyorum. Galiba halk dilinde elalemofobi diye geçiyor. Daha önce bunları, buna benzer şeyleri yaşayıp aşan olduysa ya da herhangi bir fikriniz varsa bu konuda, yazacaklarınız benim için altın niteliğindedir.
  anonim
  5.8.2020 04:44
  heart_plus : 4 stat_minus_2 : 0 


 2. aynı sorunu yaşıyorum. 7 gün ev yasağım var eğlencesine söz yazıp telefondan kayıt alıyorum. şarkıyı da beğeniyorum aslında. cringe sözler falan yok ama sikseler paylaşmam yani. kendime ufaktan bi ep yapıp atarım köşeye belki 5-10 sene sonra bulur dinlerim eski günleri hatırlarım. sen rapçi olmak istiyorsan da birazcık da sözlerine güveniyorsan işlerini ne olursa olsun savun. ufacık bir yeri olmadı burası diye lanse edersen insanlar öyle düşünmese bile öyle düşünmeye başlar. o yüzden kendine güvenmiyorsan dahi şarkına güvenmelisin bence. 2-3 parçayı insanlara sevdirirsen gerisi bi tık kötü olsa dahi insanlarda o algı oluşmayacağı için güzel olmuş diyeceklerdir. belki de demeyeceklerdir bilmiyorum ama bence derler yani. iki üç para kazanıp tanındıkça da insanlar ister kanser kitle desin ister çok iyi rapçi desin. ben fero senin gibi düşünseydi şu an millete saç ektirmekle uğraşıyordu hala. ama bak adam torunlarının torunlarına yetecek kadar para kazanmıştır. denemekten zarar gelmez. en fazla dalga geçilir. dalga geçen insanlara da siktiri bastın mı mis gibi devam edersin hayatına. sen yine de benim yazdıklarımı ciddiye alma kanka sabahın 5inde saçmalıyor da olabilirim. her şey gönlünce olsun.
  anonim
  5.8.2020 05:07
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 3. Yok aga gayet ciddiye alınabilir aşırı mantıklı şeyler yazmışsın cidden gaza geliyorum böyle şeyler okudukça eyvallah cidden içimi ne kadar rahatlattın anlayamazsın. Allah razı olsun reis seninki gibi özenli entryleri bu başlığın altına bekliyorum.
  anonim
  5.8.2020 05:22
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 4. Aga dünyaya bi kere geliyoruz ya çok sallama herkes her zaman bi şeyler konuşacaktır yani bunu azaltabilirsin ama engelleyemezsin, sen canın nası istiyosa öyle yap hiçbi şey olmazsa bile "keşke" dememiş olursun :) utanma konusuna gelince gayet doğal bi şey utanıyosan demek ki yazdıklarını o kadar da beğenmiyorsun anlamına gelir ki bu da seni uzun vadede gelişmeye itecek bi şey bence o yüzden devam...
  zeroandone
  5.8.2020 05:49
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 5. 3 entry’yi giren de anonim. Bu kadar da utanılmaz ki yazılan sözden. *
  anonim
  5.8.2020 09:46
  heart_plus : 6 stat_minus_2 : 0 


 6. Sen ne yaparsan yap birileri bir şeyler diyecektir, o yüzden ya tamamen var olmaktan utanmak ya da hiç takmamak gerekiyor. Sen istediğin kadar söz yaz beat yap mix öğrenmeye çalış adam tutup sesinden huylansa "çok kötü sesi var hayatta dinlemem" diyebilir. Veya ne bileyim istediğin kadar sağlam adımlar at bakan adam uyuz puştsa mutlaka alay edecek hakaret edecek bir şey buluyor. Zaten biraz da onlara inat devam etmek lazım.

  Tabi bir de sözlere de bi şöyle akıl mantık çerçevesinde bakmak lazım. Maske vardı bir ara o aklıma geldi bak
  fikirsiz
  5.8.2020 10:09
  heart_plus : 3 stat_minus_2 : 0 


 7. Bunu ben lise 1'de yaşıyordum ama rap için değil deneme yazıları ve belli başlı kitaplar için eleştiri yazılarında yazıyorum ama bir kişi bilmiyor ne yazdığımı lise 2'de okulumda bu işlere meraklı kişiler özel ufak bir dergi çıkarmak için çalışırken bana davet geldi kararsız şekilde gidip konuştuk kaynaştık o zamandan bu zamana hiç bir yazımı utanmadan herkese açabilirim eleştiriye açık bir şekilde yani insan sosyal bir hayvan gidin açın kendinizi ve sözlerinizi
  idontknowrevo
  5.8.2020 10:09
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 8. Valla bunu yenmek için yap paylaş. Aşağılayıcı dalga geçici yorumlar umrunda olmasın, eleştirileri baş tacı et. Baktın hiç paylaşasın yok bi süre paylaşmamak üzere yap. Kendini geliştir bol bol lirik yaz en güzel şekilde söylemeye çalış. Bu utangaçlık ve içe sinmeme hissini yenmenin en iyi yolu belki de önce kendini tatmin etmek. Ulan ne yazmışım ne söylemişim dediğin zaman çok da utanmazsın. Ama onun için de yakın cevren dışında acimadan eleştirecek dinleyiciye ihtiyaç var. Özetle bunları düşünme yaz kaydet yaz kaydet. Ister paylaş ister paylaşma önce kendin sev. Yorum için burda gözüne kestirdiğin 3 5 yazara özelden atabilirsin.
  anonim
  5.8.2020 10:54
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 9. yazdığın sözleri okumaya utanıyosan, ortamlarda rapçi diye dalga geçilmekten korkuyosan ruhuna işlememiş kardeşim bu iş senin, hemen bırak, kalbin kırılır :)
  nickibolkoy
  5.8.2020 18:19
  heart_plus : 3 stat_minus_2 : 1 


 10. @9 aga saçma bulduğum sözleri söylemeye çekindiğim için biraz ağır değil mi ?
  anonim
  5.8.2020 19:34
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 11. bende de var bu durum. yani benim millete sunmam için kendime beğendirmem lazım. daha kendime beğendiremiyorum millete nasıl satayım
  reb bu mu beyler
  5.8.2020 23:29
  heart_plus : 4 stat_minus_2 : 0 


 12. bence bu tamamen törpülememen gereken bi şey. ben bazen şarkı yazarken iyi bi kelime oyunu olduğunu düşünüyorum bi cümlenin ama sonra arabada dinletirken hayal ediyorum şarkıyı ve diyorum ki bu ne amına koyim. bir sürü "lyrical miracle" takılan mc flow ve kelime oyunu/kafiye için anlamdan feragat edebiliyor veya inanılmaz corny bar yazabiliyorlar. teknik kısmı çok çok da iyi olsa cümleler anlamlı kalmalı bu da bunun için en iyi denetim mekanizması bence.
  anonim
  5.8.2020 23:31
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 13. 1 yıl öncesine kadar ben de tektük sözler yazıyodum. Cidden o kadar kötü değildi. Sonra tekrar okuyodum. "Amk malı sen kimsin bunları yazıyosun, ne bu havalar yrraam?" Diyodum lan xd. Böyle böyle beatmaker lığın bana daha uygun olduğunu anladım
  anonim
  5.8.2020 23:32
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 14. @13 aga yazdığın sözlerden bir kuple atsana merak etmedim değil :D
  kagitbaz
  5.8.2020 23:57
  heart_plus : 3 stat_minus_2 : 0 


 15. şu an piyasada yer edinmiş bütün mcler yazdıkları ilk sözlerin çok saçma olduğunu ve utandıklarını zaten söylüyor. ritim tutmayı öğrenirsin, kelime oyunlarını öğrenirsin belki zaman alır ama geliştirirsin kendini. sesinden de utanıyor olabilirsin. joker sürekli üretin böyle kendinizi geliştirirsiniz diyordu. enes alper de kayıt almadığınız sözler hiçbir işe yaramaz diyordu. bu adamlara güveniyorsan bence dene.
  fenafillah
  6.8.2020 09:27
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 16. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: