yazarların yurt dışı deneyimleri - bol sözlük

yazarların yurt dışı deneyimleribaşlık no:20456 okunma:1019 1. buyrun suhpete...

  şubat ayında erasmus+ kapsamında, isveç'e gitmiştim, bu ay da allah nasip ederse özbekistan'a gideceğim. heyecanlıyım varsa sizlerin yurt dışı anılarını-tavsiyelerini duymak isterim.
  ek demek ekmek und cekirdek
  12.8.2017 22:25
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 2. geçtiğimiz yaz bir haftalık tatilimin 4 gününü iran'da geçirdim. iran'la aramızda vizesiz dolaşım imkanı mevcut. tebriz ve tahran'da 2'şer gün geçirdim. iran'ın yarısınını nüfusunun türk olmasından mütevellit türkçe ve ingilizce bilgimle hiç dil sıkıntısı çekmedim, herkese tavsiye ederim.
  booyaka
  12.8.2017 22:29 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 3. memleketim sakarya, yaşadığım şehir istanbul. geçen seneye kadar marmara bölgesinden bile dışarı çıkamıyordum. bu sebepten olsa gerek; yurt dışı en büyük hayalim. siz yazın ben okuyup özeneyim dostlar.
  chatte
  12.8.2017 23:28 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 4. ben de erasmuslu ortamlara lets goo kapsamında 1 senemi polonya'nın poznan şehrinde geçirdim. 2015 yılına eyfel'de girmek üzere paris'e gittik 2 kafadar. giderken 100lük votka atmıştım çantama oralarda euro hesabı pahalı olur diye. o gece saat 9 civarı o votkayı çıkardım ve arkadaşa beraber içmeyi teklif ettim ama 2. bardaklardan sonra votka bana kaldı. eğlenceleri kaçırmayalım diye ben de geri kalan bütün şişeyi 20 dakika civarında bitirdim. sonra en son kendimi eyfelin karşısındaki çimlerde kusarken hatırlıyorum bir de elimdeki şampanyayı polise kaptırdığımı ve polise atar yaparken arkadaşımın ağzımı kapatmaya çalıştığını ve beni çekiltirdiğini hatırlıyorum sonrası yok. hayatımın en güzel gecesini geçirecekken koduğumun votkası yüzünden hiçbir şey hatırlamıyorum. arkadaşım beni hostele bırakmış, ben sabaha kadar kusmuşum. sonra bu hostelde başka insanlarla tanışıp dışarı çıkıp eğlenmiş. en iyisini yapmış benim gibi malın kusmuklarını mı temizleyecekti yılbaşı gecesi. ertesi günkü titremelerimin de ayrıca amınakoyayım. neyse bu da böyle iğrenç bir anımdır. daha çok anı var ama bunun yeri hep böyle ayrı kalacak.
  hintkumascisi
  13.8.2017 00:34 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 5. Bence işi biten adam'ı buraya davet etmeliyiz :D
  apostrophe
  13.8.2017 00:34 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 
 6. ingiltereye gittim bu sene içinde 1 aylığına gurbet nedir anlıyosunuz içimde gereksiz bi milliyetçilik oluştu ne kadar kendini beğenmiş insan var lan ingilterede her neyse ülkem ülkem güzel ülkem özellikle istanbul kalp kalp kalp
  albert punchline
  13.8.2017 02:18 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 7. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: