yazarların rapçilerle tanışma veya konuşma anıları - bol sözlük

yazarların rapçilerle tanışma veya konuşma anılarıbaşlık no:9097 okunma:6078Sayfalar:  << >> >|

 1. herkes hangi rapçiyle ne konuştu, aranızda nasıl bir sohbet geçti bunları anlatsa fena olmaz aslında.

  mesela ben bir partide da poet'e "fotoğraf çekinebilir miyiz?" demiştim, o da hayır kendimi iyi hissetmiyorum demişti; çok şaşırmıştım.
  anonim
  14.8.2015 17:24 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 
 2. sanırım yıl 2010 ve lys sonrası hemen ertesi gün pazartesi günüydü galiba, hiphop fest vardı ve ben de sınavdan çıkmıştım.
  kafa dağıtmak için çok iyi olur diye düşündüm sonuçta fuat, pit10, alaturka mavzer, mozole mirach, beta, sehabe şehinşah ve afişte adı yazıp gelmeyen bazı mcler(hayki, dp falan sanırım) vardı afişte. heyecanlı bir durum bir anda bu kadar mcyi bir arada görmek zor iş hele farklı tarzlar ve fikirlerde olan mcyi bir arada görmek zor iştir diye düşünüyorum hepsi bir aradaydı.
  ben tabiiki aslında moz için oradaydım diğer mclere de eşlik edecektim. gel gör ki bu kadar mcye hakaret gibi bir sayıda dinleyici vardı 100ü geçmiyordu. her neyse öncelikle mozole mirach'la olan konuşmamı anlatayım. moz sahneden indi herkes fotoğraf çektirirken ben bi selam çaktım ynına gittim selamun aleykum fotoğraf çekinebilir miyiz dedim. elindeki beat cdcini bana verdi "çok yoğunum bunu tutabilir misin rica etsem seninle sonra fotoğraf çekilir konuşuruz" dedi tabi bende heyecan tavan hemen aldım cd'yi. sonrasında çekimleri bitince geldi konuştuk sohbet ettik her zamanki şeyler bi gazeteci edasıyla yeni albümü falan sordum, bir albüm çıkacak resmi olarak bandrollü onun hazırlıkları var dedi(sanırım (bkz: rünya) olmalı bu albüm her neyse). bu denli mütevazi olması kendisine bir kere daha hayran bırakmıştı beni. gerçekten çok mütevazi bir insan ve çok efendi.

  bir de her mc'nin yapmayacağı şeyi yaptı bukonserde onu anlatmazsam olmaz, zira bunun adı harbiden adamlıktır.
  fuat ergin sahneye çıktığı sırada moz'da dinlemek istemiş olacak ki sahnenin karşısında bir balkona çıktı ve dinlemeye başladı, ben gördüm ama sonuçta sahnede fuat var ayıp olur diye yanına gitmedim. birisi bağırdı "moooz arkada balkona çıkmııış koşuuun"diye. sonra hurra dinleyicilerin abartısız söylüyorum yarısından fazlası mozun yanına koşmaya başladı imza almak için. fuat hâlâ sahnede bu arada ve bende olayı ilgiyleizliyorum tepkisi ne olacak diye. derken moz kendisine gelen herkese sesli bi uyarı yaptı ve "şu an sahnede fuat abi var ve ben de onu dinlemek istiyorum, siz sahnede o varken benim yanıma geliyorsunuz. bu sahnedeki sanatçıya yapılan bir hakarettir saygısızlıktır. gidin ve fuat abiyi dinleyin. ben içeri gidiyorum kimse ben sahneye çıkmadan bana doğru gelmesin imza da atmam resim de çekinmem. bu saygısızlığı kabul edemem" dedi ve içeri gitti. ben tabi hafiftenbi alkış tuttum sonra sahneye devam ettik.

  böyle bir olayın yanında bir de şehinşah'ın beatleri attığı cd'yi yanında getirmemesi varki tam bir fiyaskoydu. flash bellekte buldular beatleri bu seferde kabinde usb giriş yoktu. sadece acapella attı bi iki tane sonra resim çektirip kayboldu gitti.
  apostrophe
  14.8.2015 18:16 ~
  heart_plus : 7 stat_minus_2 : 0 


 3. Karizmatik emmiyle güzel diyebileceğim konuşmalarım oldu ama bu aralar küs olduğumuz için anlatmak istemiyorum

  Bu sene bi konserde hayki ile konuşma fırsatım oldu. Öncesinden düşünmüştüm ne söyleceğimi. Birkaç milyar soluk gibi bir albüm yaptığı için teşekkür edecektim. Sadece teşekkür. Daha önce de söylemiştim ama yuzyuze değildi. Neyse fırsatı bulup teşekkürümü ettim o da 'müziğimiz doğru kulaklara ulaşıyorsa ne mutlu bize' dedi. Bu kadar az ve öz
  deepsky
  14.8.2015 18:53 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 4. yıl 2012 o sıra lise sonum, afişleri gördüm genelde yaşadığım yerde yani fethiyede rap partileri olmaz olsa da büyük isimler gelmez ama baktım Allame, Lider, Hasip Aksu, Mozole Mirach , Medusa falan geliyor bileti aldım ve konsere gittim. parti rezaletti tabi arabesk rapçiler falan sahne aldı en başta :( zaten toplasan 25-30 dinleyici vardı partide ama mc'ler bunu sorun etmeden siz sadece elinizi kaldırın yeter diyerek sahnelerini yaptılar. tabi kapıda mozz, allame falan sohbet şansımız da oldu, mozole gayet samimi bir insan her soruya düzgünce cevap verdi, sitem depresif'i sordum başka işlere yöneldi o dedi. allame ise dışardan göründüğü gibi hiç sert bir adam değil gayet güleryüzlü falan normalde. o gün yani 2012 nin ilkbaharında o zaman o konserde bizim sözlüğün tartışmasız en sevilen mc'si Joker ile artık yollarını ayırdıklarını ve bir daha beraber müzik yapmayacaklarını söylemişti.

  yıl 2014 eskişehir peyote'ye da poet geldi ayrıca allame falan da her zamanki gibi ordaydı konuk olarakta saian gelmişti. konser +18 gece konseriydi. saianla biralarımızı alıp 3-4 kişi muhabbet etmiştik türkçe rap hakkında kendi hakkında, projelerinin olduğunu ama fazla zaman bulamadığından bahsetmişti, saian da gayet bi samimi mc, gelelim benim da poet ile macerama, tabi ben konsere da poet için gittim çünkü çok seviyorum adamı. yanında sürekli arkadaşları falan olduğundan foto çekme ya da muhabbet etme şansım olmadı, sonradan mekanın wc sinde denk geldi ama öyle işte.

  yıl 2011 falan o ara pit10'a sarmıştım dinliyorum böyle bu arada foto attı pit facebook sayfasına fethiye'ye gelmiş gezmeye. tabi bende durur muyum soundcloud hesabından yapıştırdım mesajı, ve 5-10 dk sonra pit cevap vermişti. ailesinin fethiye'de yaşadığını söylemişti onları ziyarete gelip hem de geziyorum falan demişti. görüşme talebimi ise anca denk gelirsek olur diyerek kibarca reddetmişti.
  sevgi ulkesinin irticaci pezevengi
  14.8.2015 19:49 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 5. benim hiç böyle anılarım olmadı. konya gibi sikik bi şehirde mc denk gelme ihtimali yok zaten. katıldığım hiçbir konserde dahi kulise giriyim foto çekiyim merakım olmadı. zaten hayranlık dalgası benim eleştirdiğim bişeyken bunu yapmam biraz tezat olurdu. tamam foto çekinmek bi sarılmak fanlık ya da hayranlık gibi sığ kelimelerle anlatılamaz. bu açıkça sevgi gösterisidir. ama sırf bu eleştirdiğim nane yüzünden ben eleştirirken "ibne geçen seni de gördük" diyemesinler diye yapmadım.

  sonuç olarak hiç arkadaşım kalmadı. pişman mıyım? kesinlikle hayır. kafa yapıma uygun bi arkadaş yoksa, hiç arkadaşım olmasın daha iyi.
  ret1arius
  15.8.2015 02:43 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 6. Sagopa ile taışmıştık yıllar önce. Fotoğraf çektiecektik ancak fark ettik ki ben pantolunun fermuarını açık unutmuşum, o da rivörb'ü çektiemedik sonra.
  husnunacip
  15.8.2015 15:28 ~
  heart_plus : 4 stat_minus_2 : 0 


 7. No.1 bursa ya gelmişti bir keresinde eski adliyenin oralarda imza günü falan yapacaktı. piv albümü yeni çıkmıştı o zaman. adam merdivenlerin en tepesin de çantasından albüm çıkarıp veriyor ve fotoğraf falan çekiniyordu. sıra bana geldi merdivenlerin arkasına geçtim yavaş yavaş tırmanarak yanına gittim. ama şansıma albüm kalmamıştı az getirmiş ve hepsi bitmişti. bende abi bi fotoğraf dedim. tamam dedi. çekindik bi iki tane ondan sonra yapıştım ben adama abimmmmmmm kalemine sağlıkkk diye adam da bi tepki veremedi şaşkınlıktan. sonra Lalalala şarkısını hep beraber söylemiştik. bu da böyle bir anımdır.
  blow up
  16.8.2015 01:29 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 8. sagoyla cezayı adana da kebapçıda yakalamıştım. ''siz küs değil misiniz lenn'' dedim. sago ''gel yamacıma'' dedi. oturdum işte anlatcaz falan dediler. Ceza ordan ''usta bir buçuk çek'' dedi. atladım hemen biliyorum ki ben herşeyi dedim.anlattım.(bkz: #40277)

  ceza dedi ki ''hassiktir olum o kadar belli mi lan''
  bende ''yok be abi planınız tıkırında sözlükte yazdım direk vetoladılar''dedim.


  sonra ceza tuvalete diyip kalktı. Sagopada telefonunu çıkardı konuşuyormuş gibi yaptı.(sonradan çaktım konuşmuyormuş.)

  ''yavv esen bi kerede karışma '' falan söyleyerek sinirle kalktı.

  yarım saat oldu, gelen giden yok. hesabı bana kitlemiş pezevenkler.

  buda böyle bir anım değildir.
  anonim
  16.8.2015 01:46 ~
  heart_plus : 11 stat_minus_2 : 0 


 9. 2013 de indigo ile baya sohbet etmiştim albimini almaya gitmiştim pendiğe gelmişti uzun uzun sohbet ettim onun dışında Servet abi vardı onunla da orda tanıştım sonrasında Fuat la moasda sohbet etmiştim Çağrı Sinci ylede öyle ekstra bi muhabbetimiz olmadı bi indigoyla vardı severim onu arada saçmalıyo ama kendi görüşü ve fikri beni ilgilendirmez benimki bu kadar.
  alkame
  10.10.2015 23:47 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 10. aşlında konuşma mesafesi vardı ama konusmadım.Niye çok mu ünlü biri kendi gelsin konussun..ego yaptım bi sn
  lordjamal2
  11.10.2015 20:04 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 11. Konser bitti joker sahneden indi geçti kulise foto çekinicez albüm almıcan mı dedi abi alırsam eve gidemicem dedim elinde 2000 liralık telefonla geziyosun ama dedi telefon 6 inch oldugundan dedi heralde telefon lumia 1320 a101 de 600 liraya satılıyo abi dedim tamam lan dedi foto cekindik gonderdi beni insan bi albüm hediye eder
  jays
  11.10.2015 22:13 ~
  heart_plus : 3 stat_minus_2 : 1 


 12. sagopa ve kolerayla bir çok kez münsabetim olmuştur da anlatmıycam amk niye anlatayım.
  dj mic check
  12.10.2015 13:52 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 3 


 13. görüştüyseniz niye anlatmıyorsunuz olum? ergen misiniz?
  anonim
  12.10.2015 14:31 ~
  heart_plus : 5 stat_minus_2 : 0 


 14. sagopa kolerayla evlenirken konvoyun önüne çıkıp gelin arabasının önünü kesmiştim. hazır ol pozisyonuna geçip yüksek sesle baytarı söylemeye başladım. esen abla,o filmlerde gördüğümüz gelin ağlamasıyla ağlamaya başladı,serçe parmağıyla gözünün yaşlarını siliyordu. sagopa tebessüm ediyordu.sonra bir anda sebebini anlayamadığım bi şekilde ağzımla sıkreç yapmaya başladım hemen akabinde elektro break dansına (sagonun yaptığını) yapmaya başladım sago nabıyo bu mına koyim der gibi bakıyordu falan derken bi anda paranı verdimi söylemeye başladım beyler tabi kimse(ben dahil) ne oldu anlayamadık derken uyandım götüm açıkta kalmış mına koyim.bu kadar.
  masa3unsuresibitti
  16.5.2016 05:25 ~
  heart_plus : 3 stat_minus_2 : 0 
 15. dünya gözüyle tek gördüğüm rapçi keişan :(( onu da ankara karanfil sokakta görmüştüm , mavi janjanlı mont :( ve aynı iğrenç tonda çakma olabilitesi yüksek supra giymişti,velhasıl kelam konuşmadım,bi iki dakka dolandı çıktı gitti.

  2009-2010 yılında mista brown'la mailleştim,adama attığım her maile samimietle yanıt veriyordu,understation'da 81 gezileri diye bi program yapıyodu orda da dinliyordum,15-16 parçalık indie rock - hiphop karışık playlist'i göndermişti bana,hayatımda yüzyüze tanımasam da bana en sıcak davranan mc odur,hala da sever saygı duyarım...
  anonim
  16.5.2016 19:01 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 16. fuat ergini bufede gazete sectigi sirada gordum. hal hatir sordum, kisa muhabbet ettik. sonra vatan gazetesini aldi, bana da kolay gelsin kardesim dedi gitti. bana neden kolay gelsin dedigini dusunurum hep.
  atzvitz
  17.5.2016 06:27 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 17. aga b kadar içten rapçiyle daha tanışmadım. severiz. :)
  mevsim olmayan mekanlar
  17.5.2016 20:38 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 18. sagopa kajmer ile, ocak 2016'da ufak bi diyaloğum olmuştu. İmza günü vardı.

  bayağı bi uğraştıktan sonra geçtim karşısına, ben imzalamasını bekliyorum sago bana bakıyor. diyorum ne söylememi bekliyor
  meğersem ismimi söylücek mişim :D gülerek isim dedi
  bende tabi ismimi söyledim ve çaktı imzayı
  benim inim hiphop
  17.5.2016 20:47 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 19. 17 ceza keskinkılıç . Kardo ben de vardım orada ancak kapıdan döndüm arkadaşla o ayrı. Dikkat ettin mi hiç etrafa görmüşündür belki :D
  kagan
  17.5.2016 21:10 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 20. (#105789)
  pattes
  27.11.2017 17:41 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 21. Sayfalar:  << >> >|

  fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: