yazarların popüler kültürle problemi - bol sözlük

yazarların popüler kültürle problemibaşlık no:49850 okunma:111 1. maalesef bol sözlük üyelerinin genelinin popüler olan içerikle bir sıkıntısı olduğunu düşünüyorum. aşağı yukarı 4-5 yıldır sözlüğü takip ediyorum ve diyebilirim ki autotune olsun, trap sound olsun, bege-reynmen gibi influencer'ların yaptıkları her şey sosyal medyanın genelinde olduğu gibi burda da ilk geldiğinde belli bir norm oturana kadar yeriliyor, aşağılanıyor ve istenmiyor. şimdi bu durum yapay zeka ile üretilen içeriklere geldi. aezakmı adında biri aşağıda dinleyebileceğiniz içeriği üretiyor ve yayınlıyor, sözlükte başlığı açılıyor ve adam yaptığı içerikte yapay zeka ile insanların sesini kullandığı için eleştiriliyor, eleştirmek çoğu zaman geliştirir ama negatifi söyleyip pozitifi söylemezseniz bu yanlı ve yanlış bir eleştiri olur.

  ilgili içerik: www.youtube.com

  aynı adam neyim var ki'nin de ai versiyonunu üretip paylaştı, bence şu an yaptığı iş amatör ama geliştirdiği taktirde ilerde çok güzel neyim var ki versiyonları veya çok daha farklı parçaları istediğimiz kişinin ağzından dinleyebileceğiz. insanlar şu an anıl piyancı'nın sesini çalıp içerik yapmış diyor ama bunun amerikadaki içeriği türkçe yapıp yayınlayan sanatçılardan nesi farklı? biri ses rengini kullanmış diğeri kullandığı flowu yada ritmi kullanmış, ses rengi daha anlaşılabilir olduğu zaman mı problem oluyor bu? asıl problem şu an bu sanatçıların sesleri üzerinden para kazanacakları bir alt yapı olmaması, eğer bu altyapı sağlanırsa onların da bu konuda şikayetçi olacaklarını düşünmüyorum ki contra'da anıl piyancı röportajında bunu destekliyordu.

  yani beyler sözün özü, şu an sanatçıların bundan para kazanabilecekleri bir altyapı yok diye köstek olmanın bi anlamı yok, müzik gelişmeye devam ediyor. sevgiler hepinize
  wiky
  11.5.2024 17:11
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 2 


 2. bence sözlüğün popüler kültürle problemi olmasının sebebi şu anki popüler kültürün cidden çok kötü olması ve üstte yazdığın şeylerde cidden kötü
  engerekpit10
  12.5.2024 00:20
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 3. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: