yazarların haksızlık ettiği mcler - bol sözlük

yazarların haksızlık ettiği mclerbaşlık no:13098 okunma:1975 1. Var böyle bir şey yazarların çoğunun reddetse de sevdiği bir ve ya daha çok mc ile dissleşmesi sonucu ya da siyasi görüşler, kişiliği vs yüzünden dinlemediği arkaplana attığı hatta karaladığı bir kişi vardır. Şahsen benim 2 tane var :

  Sagopa ve Saian

  İkisinede saygı duyarım lakin açıpta dinlemem. Sizinde vardır mutlaka itiraf zamanı :)
  tulpar
  17.6.2016 02:28
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 2. tupac, snoop dogg, jay-z, bone thugs-n-harmony aklıma ilk gelenler.
  felax
  17.6.2016 04:12
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 3. (bkz: Saian) (bkz: karaçalı)

  Nefret ederim. Hakkında yapılan bütün olumlu yorumları eksilediğim doğrudur. 15-20 yaş aralığındaki kitlesine saygım var lakin sevmiyorum.
  canka ft saian
  10.2.2017 21:46
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 
 4. rapcilerin pek sikledigi mevzu olarak gormuyorum bunu.
  impaled nazarene
  10.2.2017 23:19
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 5. @6 zaten mcler internetten yazılan birkaç yoruma göre kendilerini şekillendirecekse hiç rap yapmasınlar.

  şimdi baktığımız zaman youtube tıklanma sayısından kazanç elde etmeye çalışıyor hepsi official sayfası açtılar sahte hesapları tek tek kapatıyorlar. bence bu konuşulması gerekilen bir konu. istisnalar kaideyi bozmaz genellikle rapin kitlesi 18-22 yaş aralığı olduğu için çoğu albüm almıyorlar ve mcler de youtube tıklanma sayısından medet umacak hale geldi. eğer her albümü en az 10bin satan, konserleri miting meydanı gibi dolan bir mc varsa türkiyede tabiki internetteki yorumları ciddiye almayabilir.
  canka ft saian
  10.2.2017 23:48 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 6. albümünün 10bin satmaması, konserleri miting havasında geçmemesi gibi şeyler bahane edilmemeli bence. kitleyle çok fazla ilgileniyor rapciler. Şair diliyle evlenir ve bu evlilikten şiir doğar. Sanatçı üretimlerine yoğunlaşmalı, kitle sadece bir karşılaşmadır. Karşılaşma aynı zamanda kaygıyı da yanında getirir. Burada Mühim olan sanatçının bu kaygıları kabullenip kitleden gelebilecek herseye bedel ödeyebilecek ve kitlenin düzensiz arzularını dizginleyebilecek nitelikte olmasıdır. Yaratma cesareti bu şekilde kendini gerçekleştirebilir ancak...
  kıps
  impaled nazarene
  11.2.2017 00:16 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 7. yanlış pencereden bakıyorsun rus nickli arkadaşım. rapin artık müzik türü olarak kabul görmesi için hem sportify ve itunes gibi dijital platformlarda hem de d&r gibi müzik marketlerde yer alması gerek. hiphoplife'ın organize oluyoruz ile başlattığı bu mücadele kısmen amacına ulaştı ama hala pop ile yarışabilecek düzeye ulaşamadık o yüzden katedilmesi gerekilen yollar var. kitlenin de x yada y mcsi farketmez izlediği çizgiyi doğru bulan insanlara maddi manevi destek olması gerekiyor. "abd'ye bak Zaten ölmüş olan rape mi destek olacağız" diyen olursa işin o boyutunu tartışmıyorum.

  burada impaled'in başlattığı tartışma konusu mclerin internetteki yorumlarını ciddiye almaması idi. hepsi ciddiye alıyor, şarkıya atılan her olumsuz yorumdan her disslikedan rahatsız olup parçalarda bize sallamalarından bunu görebiliriz. verdikleri röportajlarda bile twitterdan yazılan yorumlara toplu olarak cevap veriyorlar. benim takip ettiğim kadarıyla dijital platformlarda yerini alması tam da undergrounddaki mclerin bandrollü albüm çıkarttığı 2010-2013 döneminde başladı. mualif mcler devlete para kazandırmamak için el altından satarken bazıları d&r'a verdi. artık ikisi de ümidini kesti ve arşivciler için basım yapıyorlar.

  ben en azından üreten sanatçının daha iyi işler ortaya koyması için paraya ihtiyacı varsa, bir albüme 10lira vererek destek olmayı isterim. youtube gelirini de önemsediğim için genellikle official sayfalardan dinlemeyi tercih ediyorum, sportify premium hesabım var. orada "medet ummak" diyerek küçük gördüğüm konu; sanatçıların 1 sene emek harcayarak hazırladığı albümün 1 tıkla eksilenebilmesi. özellikle hayki çok dert ediyor bunu. twitterdan bazen saçma sapan yorumlar yazarak bu mclerden spam alıyoruz bunu da yapmamak lazım.

  edit;
  twitter.com
  twitter.com
  canka ft saian
  11.2.2017 01:01 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 8. cevab a cevab olsun diye tartışmıyoruz güzel dostum kendin gelip @6 diye söylendin. mevzu bahis entry'im sorundan çok çözüme yonelikti. sana değil yani.
  impaled nazarene
  11.2.2017 01:10 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 9. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: