yıkık mavi köşk - bol sözlük

yıkık mavi köşkbaşlık no:14018 okunma:2099 1. yeni ulaş işi .. klibi epik olmuş
  venom
  15.7.2016 21:29
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 2. u.l.a.ş ın 2 gün evvel çıkan klibi. çok hoş bir havası var güzel iş kanımca. darbe gürültüsüne unuttuk.
  nakaratta can kazaz var.
  xlite
  17.7.2016 01:29 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 3. (bkz: taçdelen) albümünün tanıtım için yayınlanan ilk klibi.
  diger adam
  25.7.2016 20:06 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 
 4. güzel bi albümün habercisi klip. çok mu soft kaçmış bilemem. güzel iş
  deepsky
  25.7.2016 23:09 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 5. Yıkık Mavi Köşk Şarkısının Hikayesi:

  Adı geçen şarkı ülkenin o güzel zamanlarında geçer; hani kadınların kur yapmak için dantel işlemeli mendillerini hür iradeleriyle zarifçe yere düşürdüğü, centilmenlerin yere düşen mendili sahibesine iade etme bahanesiyle hoşlandığı kadınla tanışma fırsatı yakaladığı; hani kadınların güneşten korunmak için uçları dantel işlemeli şemsiyelerle sokakları arşınladıkları; erkeklerin jilet gibi takımlarla arzı endam ettikleri yıllar.

  Delikanlı, mektebe giderken kullandığı yolda görürdü yörede oldukça iyi bilinen Mavi Köşk'ü. Yine bir gün mektebe seyirtirken, Mavi Köşk'ün önünde faytona binen kızı görür ve bir daha aklından hiç çıkaramayacağı o kızı o ilk günden itibaren günlüğüne işlemeye başlar. Bir süre sonra cesaretini toplayarak kıza açılır ve ilgisi karşılıksız kalmayınca mutlu bir izdivaç vuku bulur.

  Lakin, (bu kısmı dinleyiciye kalmış) bir nedenden ötürü kız kısa bir süre sonra vefat eder.

  Bu durum delikanlıyı oldukça etkiler ve onu yeniden göreceği umuduyla her yeni gün kızı ilk gördüğü kıyafetlerini giyer, kızı ilk gördüğü gün gibi saçını tarar ve güneş batana kadar Mavi Köşk'ün önünde onu bekler durur.

  Yıllarca süren bu bekleyiş artık onu hayattan iyice koparmış ve huzur evine yerleşen yaşlı, köhne bir adama dönüştürmüştür. Adam gibi bakımsız ve zamanın acımasızlığında yıpranıp giden Mavi Köşk'de artık yörede "Yıkık Mavi Köşk" olarak anılmaya başlanmıştır...

  Bir gün adam, günlük gazetenin bir köşesinde "Yıkık Mavi Köşk'ün yakılıp, yerine modern bir rezidans yapılacağı" haberini okur ve kadını ona bağlayan son imgenin de elinden alınacak olmasına artık dayanamaz.

  Kızı ilk gördüğü günkü kıyafetlerini giyer, kalan iki tel beyaz saçını onu ilk gördüğü günkü gibi tarar ve bir daha geri dönmemek üzere huzur evinden ayrılıp, onu son kez bekler Yıkık Mavi Köşk'ün önünde. Bir kaç gün sonra, Yıkık Mavi Köşk'ün arka bahçesinde beylik silahıyla şakağından tek kurşunla intihar etmiş olarak bulunur ve bizler tüm bu hikayeyi onun en başından beri tuttuğu günlüğünden takip ederiz.
  venom
  14.8.2016 01:15 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 6. başlar başlamaz tüylerim diken diken oluyo lan çok iyi aslında reklamı yapılsa alır gider
  anonim
  1.1.2017 17:42 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 7. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: