the death of slim shady coup de grace - bol sözlük

the death of slim shady coup de gracebaşlık no:49978 okunma:2212 1. eminem'in 12. stüdyo albümü, bu yaz yayımlanacak. ilk single houdini bu cuma (31 mayıs) yayımlandı.

  edit: albüm 12 temmuz’da

  edit 2: 19 parça

  edit 3: tracklist (henüz feat'ler gizli [Artık değil]):

  ▫️ Renaissance
  ▫️ Habits (feat white gold)
  ▫️ Trouble
  ▫️ Brand New Dance
  ▫️ Evil
  ▫️ All You Got (skit)
  ▫️ Lucifer (feat sly pyper)
  ▫️ Antichrist (feat bizarre)
  ▫️ Fuel (feat. j.i.d)
  ▫️ Road Rage (feat dem jointz & sly pyper)
  ▫️ Houdini
  ▫️ Breaking News (skit)
  ▫️ Guilty Conscience 2
  ▫️ Head Honcho (feat ez mil)
  ▫️ Temporary (feat skylar grey)
  ▫️ Bad One (feat white gold)
  ▫️ Tobey (feat.babytron & big sean)
  ▫️ Guess Who's Back (skit)
  ▫️ Somebody Save Me (feat jelly roll)

  edit 4 : albüm çıktı. 5. şarkıdayım ve albüm fena akıyor, eski eminem albümlerine göre 1 saat 4 dk biraz kısa kalıyor zaten. ilk zamanlarına bolca göndermede bulunup o zamanki sesini kullanmış. aradan 25 sene geçmesine rağmen hala sesini o yönde değiştirebilmesi bir artıdır. albüm sonlarına doğru eminem hayranları bir için süpriz var.


  edit 5: albüm çıkalı 2 gün oldu ve hiçbir parçasını açasım yok
  nvkress
  29.5.2024 09:35 ~
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 

 2. kuntman
  2.7.2024 17:30 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 

 3. kuntman
  10.7.2024 19:34 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 4. Album çıkmış niye haber vermiyorsunuz lan
  alche
  12.7.2024 11:57 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 5. Etrafta yerin dibine sokulunca endişelendim, rastgele bir şarkı açtım dedim sıçtık revival 2 bu galiba. Ama diğer şarkıları dinledikçe diyorum ki, senin slim Shady vokaline kurban olayım
  alche
  12.7.2024 13:15 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 6. Music to Be Murdered Bya göre başarısız albüm lakin içinde iyi ve eğlenceli şarkılar var bence.
  benim inim hiphop
  12.7.2024 13:36 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 7. uzun süredir yaptığı en iyi albüm bence, sonlarda da duygulandırdı. jid featuringi olan fuel parçası acayip
  valerio
  12.7.2024 14:12 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 8. Flowlar ve beatler revivalden cıkma bem hic begenmedim 10/4
  madao
  13.7.2024 00:24 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 9. fuel dışında iyi şarkı yok, o da jid sayesinde. 3/10
  olumler karizmatik
  13.7.2024 23:51 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 10. şu sıkıcı ve cringe rapini 20 yıldır satıyor bence ayakta alkışlanacak bir başarı
  h6339
  14.7.2024 14:32 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 2 


 11. bu da globalin cezası yaptı kendini iyice (ceza derken repçi olan)
  hare
  14.7.2024 15:42 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 1 


 12. Albüm hiç içine çekmedi beni
  zemsku
  14.7.2024 15:55 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 
 13. hikayesini anlatmak gerekirse: slim shady bir şekilde geri dönüyor ve eminemi cancelleyecek bir albüm yapıyor. İlk 12 şarkı slim shady tarafından yapıldıgı icin transeksüellerle, caitlyn jennerle, engelli insanlarla, cücelerle ve christopher revee ile dalga geçiyor. 12. şarkıda eminem slim shadyi vuruyor ve albümün geri kalanına kendi stilinde devam ediyor. İki tarafıda mutlu etmek icin iyi bir fan service
  ravenoushydra
  14.7.2024 21:21 ~
  heart_plus : 3 stat_minus_2 : 0 


 14. bunu hanginiz yaptı lan ahahaha slim shady'nin ölümü için lokma döktürmüşler amk

  x.com
  benim inim hiphop
  14.7.2024 23:01 ~
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 15. valla kafam çok karışık. albümün konseptini iyi kotaramamış gibi geldi bana. yani mesaj açık aslında slim shady'i öldürüp ona veda ettiği bir albüm yapmak istemiş, guilty conscience 2 parçası albümün dönüm noktası ve ondan sonraki parçalar yine olgun, recovery ve revival tarzı sıkıcı eminem genel olarak. konsept kafamı karıştırıyor dedim çünkü neden biri veda edeceği alter egosuna 12 şarkı ayırsın. böyle olunca da slim shady geri geldi albümü oluyor.

  benim düşüncem adam "inner demon"ları ile veya aslında pek artık benimsemediği slim shady alt karakteri ile albüm boyunca ve hatta belki de hayatı boyunca çarpışıyor, bu eski bendim artık ben slim shady olamam diyor. ama bana kalırsa mesajı veremiyor. zira kendi fan base'inin çok büyük bir kısmı abi slim shady geri geldi yhaaa modunda, haterları da hakkaten inanılmaz bir önyargı ile eminemin cringe bir iş çıkardığı konusunda kafasında çoktan karar vermiş. antony fantano'yu biraz izledim de hakkaten adamın önyargılı/isabetsiz yorumları ve iğneliyici olacam diye girdiği tripler beni sinir etti. yani eminem mesajını iletememiş. mesela bir çok fikir/eleştirisini ve günümüz dünyası ile ilgili düşüncelerini slim shady personası ile dile dökmüş. eleştirilere verdiği cevaplar da genelde albümün ilk yarısında karşımıza çıkıyor. bunlar direkt olarak bugünün eminem'inin düşünceleri aslında ve epey saçma geldi bana bir çoğu. şimdi adam demiş ki: "siz haterlar şimdi 36 chambers'ta da laf edecek bir şey bulurdunuz". ne alaka yani, senin son albümlerin ortalama veya kötü işler aga. bunu dedim diye haterın oluyor olamam yani. 36 chambers da bu müzik türünde çıkmış en iyi 3/5 albümden biri olan ultra ikonik bir başyapıt.

  neyse benim de ne dediğim belli değil ama kafam karışık demiştim. özetle meselem; albüm kişilik problemli bir adamın çığlıkları mı? benliğinde olan ama artık tahammül edemediği alter egosunun cenazesi mi? eski kişiliğini onaylıyor mu veya onaylamasa bile bu benim bir parçam bunla yaşamak zorundayım mı diyor? yoksa albümün isminden anlamamız gerektiği gibi onu öldürüp veda mı ediyor? öyleyse neden kendi kafasında olup biteni, öldürmek isteği ve aslında mentalitesini paylaşmadığı slim shady üzerinden bize anlatıyor. ayrıca houdini albümün ilk single'ı ve direkt olarak eski eminem geri döndü temasını kafamıza yüklüyor. sonuç olarak eminem'den bayadır uzak kalan biri olan bendenize bu albüm iyi gelmedi. demek slim shady'i öldürdün ha, bari helvasını yiyeydik.

  albümün rap açısından eleştirilecek bir şeyi yok. eminem teknik olarak, rap performansı olarak, kelimeleri dizme ve flow kabiliyeti olarak uzun süredir en tepede zaten. renaissance, lucifer, fuel ve tobey güzel parçalar bana göre. fuel parçasındaki jid verse çok iyi. bu çocuk kendini dinletiyor. geri kalan parçalardan da ince işçilik ile yazılmış verse'ler bulunabilir. kızı ile ilgili yazdığı hiçbir bok ilgimi çekmiyor ve ayrıca bu fikrin kötü olduğunu düşünüyorum. sana iyi babalık yapmadım tarzı günah çıkarmalar bana göre sırf birileri "yok sen çok iyi bir babasın" desinler diye. en önemli problem de kızın kişiliğine bu mesleler zarar verir bana göre. ulan kız belki eminem'in kızı olarak bilinmek istemiyordur, hailey kim? eminemin kızı. saçma olay hocam. sal şu kızı amk.

  son olarak. neredeyse tüm nakaratlar rezalettttttttttttttttttt.
  pattes
  15.7.2024 18:32 ~
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 
 16. Baba fırsat kaçmış. Slim'i 13. albümde öldürecektin. Sizin külterde 13 uğursuzluğu üzerinden ara ara sana musallat olacakti Shady ya da senin şu sakinleşmiş personana bir tezat karakter olarak dirilecekti mezardan. Böyle şeyleri yapmadan önce bi danış be abim be, oluşturayım sana bi konsept yazayım bi senaryo bomba gibi patlat Taylor Swift lerin rekorlarını.
  menemenustukisir
  16.7.2024 19:06 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 17. Albümü keşke eskisi gibi analog ekipmanlar ile kaydedip mixleselerdi.Madem eski tarzını devam ettiriyorsun insan eski albümlerdeki o etkiyi arıyor.Dijital mix doğallıktan uzak olmuş.Plug-inler aynı etkiyi vermiyor malesef.
  tolky
  16.7.2024 23:26 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 18. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: