ezhel - bol sözlük

ezhelbaşlık no:678 okunma:134498Sayfalar: |<  << >> >|

 1. kurt köpek eşek tavuk su samuru ne fark eder kardesim yillara gore asgari ucret/kirmizi et kilo hesaplamasi yap sen. 1829284 yillik sembolunu edible yaparim.
  siki tayt
  8.7.2024 02:20
  heart_plus : 3 stat_minus_2 : 4 


 2. nasıl türk kültürüyse bu terörle iltisaklı birkaç siyasi parti hariç kullananı yok :d
  elmasiz elma kurdu
  8.7.2024 10:22
  heart_plus : 5 stat_minus_2 : 1 


 3. @824 mantığa bak, işid kafa koparırken tekbir getiriyor o zaman kimse tekbir getirmesin.
  terör veya herhangi başka bir şey senin değerini kullandı diye o onun tapulu malı olmuyor abicim.
  hadi ya
  8.7.2024 10:33
  heart_plus : 3 stat_minus_2 : 0 


 4. @825 tekbir duyunca aklına ışid mi geliyor? benim gelmiyor. Bozkurt işareti denince türkiye sınırları içerisinde yaşayan ortalama bir insanın aklına malum siyasi parti gelir. Bu da onu siyasi bir işaret yapar.
  elmasiz elma kurdu
  8.7.2024 14:18
  heart_plus : 3 stat_minus_2 : 4 


 5. bozkurt işareti hakkında doğru konuşmuş. olm kimse "mitolojide kurt yok" demiyor. herkes bu garip el hareketi 90lardan beri mhp'nin sembolü diyor. bu türkçüler de kendilerini kandırmış bizi de kandıracağını sanıyor. bugün gidin dünyanın neresinde olursa olsun gamalı haçı takıp "abi bu hint mantrası yea, türk tamgası bu" diyin kimse yemez. ülkenin resmi ideolojisi ülkücülük oldu siz de hala seküler milliyetçilik, türk naziliği diye kendinizi kandırın. bu işaret alevilerde, solcularda, kürtlerde hiç iyi şeyler çağrıştırmıyor haklı olarak. milli maç gibi herkesin birlik olması gereken bir yerde sen bu insanları dışlayacak bir hareket yaparsan bu insanlar daha da radikalleşir. dünya sizin küçük twitter circlejerk'ünüzden ibaret değil. işin ilginç yanı dinlere "masal, mitoloji" diyen tiplerin bizzat mitolojik bir masalı bu kadar benimsemesi.
  crowley
  8.7.2024 14:26
  heart_plus : 10 stat_minus_2 : 3 


 6. ulan bu kurt hareketini 5 yıl önceye kadar mehapın yan çarı olan iyip bile yapmaktan kaçıyordu :d ülkücü gelenekten gelmeyenlerin bu hareketi yapması tepki falan görüyordu baya. ezhel kafası çalışan bi arkadaş olmadığından size yanıt veremeyip "yanlış anlaşıldım" ayağı yapar. zaten ona niye terörist diyonuz ki olm ezheli örgüte alacak örgüte ben zaten örgüt demem :d

  konudan bağımsız eğer kendisi kullanmıyorsa amed'in antifa ultras'ı barikat'ın hediye ettiği formayı bana versin. ben en azından maçlara gidiyom arada :d
  veteran
  8.7.2024 14:36
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 3 


 7. ezhel ne zaman gündem olsa bir kontrol ediyorum acaba hit bir iş mi yaptı diye ama hep fos hep antin kuntin şeylerle gündem oluyorsun yeteneğine yazık ediyorsun,temiz çocuktun ne oldu da bu yollara girdin .
  dedroit
  8.7.2024 19:38
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 8. biraz daha entry girin bu kadar eksilemek kesmedi
  anonim
  8.7.2024 21:08
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 3 
 9. Yine birileri coşup vatansız p..ler falan gibi laflar içeren entry'ler girmeye başlamış. Aga şunu yapmayın işte ya. Aynı insanları uyarmak zorunda kalınıyor her siyasi mesele olduğunda. Hukuki sakınca yaratan, şahsa hakaret niteliği taşıyan vs. entry'lerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın. Anlık coşup bir şey yazıyorsunuz, sonra beş gün çaylak atılması gerekiyor. Hiçbirimizi mutlu eden sonuçlara vesile olmuyor yani. Tutun kendinizi biraz.
  dragunov
  9.7.2024 02:48
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 10. ülkedeki diğer milliyetçi olduğunu iddia eden çoğu parti ve hareket mhp'den kopmuş olduğu için bu bozkurt işaretini sembol olarak gören sadece mhp değil diye düşünüyor iyi niyeti insanlar. ama bu eksendeki hareketlerin liderlerinin en büyük gayesi mhp'nin başına geçmektir akşener'den özdağ'a oğan'dan ağıralioğlu'na kadar. yaklaşık 10 sene önce tayyip dalga geçiyordu bu hareketle. partisine mensup bir kişi bile ses çıkarmıyordu. şimdi akp-mhp ittifakı olunca bir anda kutsalımız oldu bu hareket. ne kadar.popülist varsa yok merih'in heykelini dikelim demeler, polislerin operasyon sonrası ele geçirdikleriyle merih demiral yazmaları falan. üstelik aylar önce süper kupa sürecinde suudi arabistan'ın tavrına cevap vermediği/veremediği için taşlanan merih'ten bahsediyoruz. aylar önce bir duruş sergileyemeyip şimdi bu tarz şovlarla giren adam 7-8 seneye tıpkı alpay gibi iktidar kanadından milletvekili olur.
  ezhel'in çoğu açıklamasını, hareketlerini tasvip etmesem de sırf bozkurt işaretini eleştirdiği için vatan haini damgası yemesi anlamsız. yarın rabia işaretine de bir kılıf uydururlar onu eleştiren de vatan haini olur nasıl olsa artık insanları yaftalamak çok kolay. hükümet aleyhine ağzını açtığında biri vatansız damgası atar ve bunu gören milliyetçi(!) arkadaşlar da tabiri caizse saldırır.
  chervi
  9.7.2024 04:16
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 2 
 11. bu son tartışma aklıma kendisinin "faşist ve rastalı tipler bile var" mısrasını getirmiştir.

  (bkz: o zaman nasılsın moruk)
  blacklegsanji
  10.7.2024 12:00
  heart_plus : 3 stat_minus_2 : 0 


 12. sırbistan basketbol maçında bosna katliamına ithafen zafer işareti yapıp "özel bir anlamı yok" diyince ceza almadı ama merih demiral bozkurt yaptı diye maçtan men edildi. sadece bu bile meselenin faşizm olmadığını gösteriyor bence. bozkurt işaretini nazi işaretiyle bir tutanlara da katılmıyorum çünkü bu hareketin muhatabı madımakta katledilen insanlar değil, amacı da bölmek veya ayrıştırmak değil. her şeyi kendi bağlamında değerlendirmek gerekir.
  bloom
  11.7.2024 17:52
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 13. Sayfalar: |<  << >> >|

  fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: