e2oterik:hiç - bol sözlük

e2oterik:hiçbaşlık no:48811 okunma:4658Sayfalar: |<  << 1. sosyal itici'deki gibi relax ve dalgacı okuma şeklini yeğlerim server'in. bu agresif hava, sesi ön planda tutarak okuma şekli tüm şarkılarını sanki birbirinin devamı haline getirdi. yarından öncesi yok, yine boş gibi işler güzeldi. Muhtemelen o pit10'du ben server'im hallerinde hala. gereksiz bir agresyon var raplerinde.

  Beta için bir parça yaptığını düşünüyorum, göreceğiz.
  enakillimuzikrapmuzik
  11.1.2024 13:39
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 2. snippet umut verici, şahsen ben autotunelu ya da gevşek bir server uraz yerine burada duyduğumu daima yeğlerim.

  bana göre tek eksiği bu tarz için temposunu düşük kalmış bulduğum ve yeterince sert olmayan rapler. belki snippet beni yanıltıyor olabilir, albümde dinlemek gerek.
  booyaka
  12.1.2024 12:20 ~
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 3. Umarım bu albümde ömürlük arkadaşı Beta Berk Bayındırdan bahsetmiştir Server Uraz. Yoksa gözümde biter.
  tektaktik
  12.1.2024 17:57 ~
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 11 


 4. betanın otopsi raporunun halen çıkmaması başlığını açıp trollük yapmaya çalışan tipin gözünde bitmek bence server uraz'ın zerre umrunda olmaz. Ne zaman konu şu olsa çok büyük bir zevkle tersine kaşıyorsun. Bundan ne kazanıyorsun bilmiyorum, ama içtenlikle söylüyorum ki haline üzülüyorum.
  dragunov
  13.1.2024 21:21 ~
  heart_plus : 5 stat_minus_2 : 0  5. kuntman
  9.2.2024 00:10 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 6. Gelmiş geçmiş en iyi server uraz, pit10 albümü. Bence yılın en iyisi olabilecek kadar iyi.
  zubeyirtipli
  9.2.2024 00:30 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 7. beğenmedim ya. eksik olan şey de bence "ruh". prodüksiyon açısından kaliteli ama ruhsuz bi albüm.
  veteran
  9.2.2024 00:32 ~
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 8. sen ne anlatıyon be abi denecek seviyede saçma sapan bir albüm.serverin acilen psikolojik destek alması gerekiyor.
  tektaktik
  9.2.2024 10:43 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 5 
 9. ana cikti demi bu lan. dur hazir cikmisken bi dinliyim nasi olmus falan fistan diye.

  1. darmaduman - zaten bunu dinlemistik.

  2. hayal bile kuramam - bunu da.

  3. susarsam kaybolacagim - bunu da.

  yani ilk 4 parca arasinda bence en iyisi hayal bile kuramam. ilki 7.5/10, ikincisi 8/10, ucuncusu 7.6/10. guzel parcalar sadece 2017 gibisinde ciksalar tutarlardi yani gunumuze hitap eden isler degil pek.

  4. cogunluk - yani fena degil, nakarati sevdim. bence guzel bi parca olmus. cogunluga uyamayacagindan falan bahsedip kucuk bi toplumsal elestiri de yapmis. 7.6/10

  5. yangin yeri ft. vasi - kisa ama guzel parca bence, nakarati guzel olmus sevdim. 8/10 ayrica beati de guzel.

  6. kalbimden buyuk degil - ilk verse guzeldi ama nakarat hosuma gitmedi ayrica ikinci verse de hypelamadi. 7/10

  7. asker ft. esin iris - bu guzeldi. beat hypeladi, ozellikle ilk verse iyiydi, nakarati ilkte sevmemistim ama ilk verse bitiminde beatle birlikte okununca o da kulagima guzel geldi. 8/10

  8. kifayetsiz - bu pek sarmadi. 7.2/10

  9. elimde olmadan - klipte betaya tatli bi respect var. nakarati da sevdim. ama elimde olmadan tekrari pek hosuma gitmedi. 7.6/10

  10. korkuyorum - sevemedim bunu da pek. 7/10.

  Albume genel puanim 7.6/10. En iyi parcasi bence hayal bile kuramam, yangin yeri ve asker. En kotusuyse kalbimden buyuk degil ve korkuyorum.

  Album bence daha iyi olabilirmis, bazi yazarlarin da belirttigi gibi albumde duygu, ruh yok. Sen ne anlatiyo be abla gozunu seviyim be abi gibi bi durum olmus. Albumde tutabilicek kivamda bi parca bile yapilmamis yani. Oyle bi album olmus. Yine de produksiyon, ve anlatmak istedigi belli olmasa da sonuc olarak lirikal olarak guzel is cikarmasi nedeniyle 7.6 dedim.
  deseyho34
  9.2.2024 11:27 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 2 


 10. hayal bile kuramam, kalbimden büyük değil ve asker en beğendiğim parçalar oldu.

  6 sene sonra albüm çıkarttığı için beklentimin altında kaldığını söyleyebilirim. şarkılar ezoterik konseptiyle uyumlu olarak server'in iç dünyasına dair temalar içeriyor, o nedenle sanatçıdan görmeye alışık olduğumuz bravado'dan yoksunlar.

  sene içinde tekrar tekrar döndürdükçe keşfedecek yeni şeyler barındıyor gibi, bakalım. şimdilik 6/10.

  edit: çoğunluk ve elimde olmadan parçalarını da oynatma listeme attım, dinledikçe sarıyor. server'in söyleşileri de albümün arka planındaki ruh halini, düşünceleri ve beklentileri yansıtması açısından tamamlayıcı oluyor. ecnebilerin dediği gibi "it grows on you". puanımı da 7/10 olarak güncelliyorum.
  blacklegsanji
  9.2.2024 13:47 ~
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 11. pit10, server uraz şarkıları dinlemeyi pek sevmiyordum açıkcası, bir şeyler sarmıyordu. fakat bu albüm pek öyle değil açıkcası. sizi bilemem ama ben beğendim. lirikal olarak beni fazlasıyla tatmin etti, altyapılar da çok mükemmel olmasa da iyiydi. sadece darmaduman gibi devam etmesi korkuttu dinlerken. bu vokali dinlemek istesem rammstein açarım, daha akıcı.
  agackakan ovup gidecem
  9.2.2024 13:56 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 12. ben her şeyden önce günümüz piyasasında tutma ihtimali 0 olan bir albüm yapmasını büyük bir saygıyla karşıladım. bunun için tebrik ediyorum.

  ikinci olarak bu adamın artık paraya ihtiyacı yok. resmen para basan bir şirketi ve çok da bilinmeyen yatırımları vs. var. bu hususta profesyonel adamlarla çalışıyor ve resmen para sıçtığı için maddi bir getiri beklediğini sanmam. bu sebeple içini döktüğü hoş bir albüm yapmış.

  dinleyince güzel bir inceleme patlatırım.
  noneshalldefyme
  9.2.2024 14:10 ~
  heart_plus : 3 stat_minus_2 : 0 


 13. liriklerde "toplumdan koptum, ama onlarla yaşamaya da razıyım. toplumdan soyutum, artık hiçbir şey hissetmiyorum" havası hakim. albüm konsepti de zaten bu yönde. şarkılarda server'in ruh halinin tasvirleri kadar didaktik bir anlatım da mevcut. kalite olarak albümün geri kalanı öncesinde sunulan 3 şarkının altında. lirikalite yüksek, double rhyme'lar havada uçuyor.

  albümdeki en büyük problem tüm şarkılar birbirinin devamı gibi, bütün bir şarkıdan parçalar alınmış sanki. hiçlik ve monotonluk mantığındaki bir albüm için bu bilinçli de yapılmış olabilir, bilemedim. son olarak beta'ya daha uygun bir selamlama beklerdim. tabi zorunda da değil. favorim susarsam kaybolacağım
  enakillimuzikrapmuzik
  9.2.2024 16:09 ~
  heart_plus : 2 stat_minus_2 : 0 


 14. büyük umutlarla açmadım ve çok beğendim. özellikle elimde olmadan şarkısında beta göndermelerine duygulanmamak elde değil. elimde olmadan, kifayetsiz, darmaduman ve asker beğenip listeme aldığım şarkılar oldu. dinlenme kaygısı olmadan yapıldığı çok belli dinlerken o duyguyu çok net hissettim. server ağabeyin daha çeşitli soundlarla birlikte üretmeye devam etmesini diliyorum.
  aykiricom
  10.2.2024 04:08 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 15. Sosyal itici albümüydü tüm Türkçe rap tanıtımını yapıyordu. O kadar önemli bir noktadaydı server. Şimdi bakıyorum da taş gibi bir albüm koymuş ortaya ve hiç tepki yok. Çok şaşırdım açıkçası biraz da üzüldüm.
  zubeyirtipli
  10.2.2024 10:38 ~
  heart_plus : 1 stat_minus_2 : 0 


 16. Boşuna senelerce Olympos demedik! Geminin kaptanından yine harika bir çalışma. Ama yetmez. Şimdi beklentim daha free işler sosyal itici hatta en sevilen nefret edilen adam tadında. Şöyle hafiften batı yakası tınılarınıda geri getirse hiç fena olmaz. Bu adam sagodan sonra cidden bu işte senelerdir otoritedir.
  hissikablelvuku
  11.2.2024 05:22 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 17. server'in bu albümün çılgın satıp yaz sezonunda beach club'ları kasıp kavurmak, spotify nkvt listesine çıkartma yapmak gibi bir amacı olduğunu düşünmüyorum. bence müziği sadece icra değil kurumsal satış ve pazarlama alanında da yakinen tanıyan birisi öyle bir şey yapmak istese, ona göre bir albüm yapardı. esnaf neyin sattığını bilir, onu dükkana getirir. adam 20 senelik kariyerin içinde kendi içinden geçen bir şeyleri dile getirip kayda girmiş, sonra da paketleyip koymuş internete. herkesin zaman zaman kendinden ve içinden bir şeyleri bir yere bırakma isteği olur. en basitinden oturduğunuz ortaokul sıralarına bile ucu metal kalemlerle isminizi kazıdınız. gittiğiniz dershanelerin duvarlarında ali <3 veli 2015 tayfa notları bıraktınız. server de kendi notunu bırakmış.

  albümü çok beğendiğimi söyleyemem, şarkıları tek tek yorumlamayacağım. ben de ismimi sıraya benden sonra oturacak olan el yazımı beğensin diye kazımamıştım.
  liebeistfuralleda
  11.2.2024 14:54 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 18. sadece ilk iki single'ı dinlemiştim sonra albüm çıktı dinlemeye gözüm yemedi tüm albümü dedim ki dur şunu albüm dinleme modunda dinleyeyim. rolloutta zaten belli oldu albümün ağır olacağı. erteledim biraz, sonra bi gece ansızın açtım birinci şarkıdan kapattım shuffleı başladım dinlemeye. meditatif bir şey albüm dinlemek zaten. dünyada bi o albüm var bi de sen varsın dinleyici olarak. genius açmadım. türkçe albüm sonucta native dilim hahaha. klipleri izlemedim izlemeyi düşünmüyorum saygı duyuyorum her şarkının kliplendirilmesini ama o kadar sadece saygı duyuyorum buna.

  gelelim ne hissettiğime; albüme bayıldım bittim. hatta 2 kere döndürdüm full albümü. ben albümde yaratılmış bir persona değil gerçek bir insan görüyorum bu benim için çok değerli ve bunun üstüne çok zekice yazılmış/söylenmiş barlar var. albümü sevme nedenim albümün soundu değil. şu beat iyiymiş fena kafa salladık type bir albüm değil. ben bu albümde benimle aynı olmasada yakın soruları soran ve bunlara kendince cevaplar vermiş birini buldum. arkadaslarima "abi ben bu albümü begendim haa" dedigimde fena taşlandım. tam böyle albümü dinlemeden "dinlenmez bu" denilecek bir sunumdaydı çünkü hahahah.

  valla iyi bir şey dinledim. albüm dinlerken tek beklentim içimdeki duyguların kımıldaması valla server uraz biraz iyi bu konuda. ama herkese göre değildir diye tahmin ediyorum sevmen için bağ kurman şart oğlu şart. tek gecelik iliski gibi bir album degildi bunu net bir sekilde soyleyebilirim. vesselam
  albert punchline
  20.3.2024 11:25 ~
  heart_plus : 4 stat_minus_2 : 0 


 19. albümü uzun uzun değerlendirmek, övmek isterdim ancak bu kadar kişisel bir eseri ''dışardan'' ne kadar değerlendirebilirim bilmiyorum. ben de biraz kişisel şeyler söyleyip uzayacağım.
  ezoterik'in ilki lise yıllarımda bana büyük dayanak olmuştu, güç vermişti. ikincisiyse terapiye başlamama sebep oldu. teşekkür ederim, buna ihtiyacım vardı.
  midilli
  4.6.2024 15:54 ~
  heart_plus : 3 stat_minus_2 : 0 


 20. server hiç bir dinleyicinin istemeyeceği, ama her şarkıcının hayali olan türden bir albüm yapmış. daha önce bi entryde yazmıştım benim için bir eser iki kategoride incelenir diye

  1- sanatçı kafasında kurduğunu dinleyiciye geçirebilmiş mi

  2- amaçladığı şey dinleyiciyi etkiliyor mu

  bu albümün ikinci kategoriye ne kadar uyduğunu sabaha kadar tartışabiliriz ama ilk kategori tartışmaya kapalı bana sorarsanız. Serverin ruhunun derinliklerinde oluşan şey tam olarak bu sözleri bu beatlere bu ses tonuyla okumak ve ortaya çıkan şarkıları bu şekilde sıralamakmış. kafasında ne varsa albüme sıfıra yakın hata payıyla dökebilmiş. albümle ilgili söylediklerini dinlediğimde her şeyin zaten düşündüğüm/hissettiğim şeyler olduğunu fark ettim. bu kategoriyi daha güzel tamamlayan, kafasını daha güzel bir albüme dökebilen çok az kişi vardır muhtemelen piyasamızda.

  dinleyiciyi etkileme veya dinlenebilirlik ise tartışmaya açık. ben bu albümü sürekli dinleyemem, beat ve okuyuş tercihlerinin beni sıklıkla yakalayacağını söyleyemem. ama yazılan her satırı bir dostumun lafıymış gibi dinlediğimi, her okuyuş şeklinin arkasındaki duyguyu hissettiğimi söyleyebilirim. Server için de bu önemlidir muhtemelen.


  çok sevmediğim, ama çok saygı duyduğum bir albüm. enteresan hissediyorum gerçekten. 6 da verebilirim birileri 10 puan verse de "olabilir" tepkisi veririm. fakat günün sonunda bir tüketiciyim, ve bu albüm çok sık tüketeceğim bir ürün değil. fakat her işim düştüğünde kendimi "(bkz: asker)" parçasında bulacağımı, her gece 3'te yazabileceğim herkesin uyuduğunu fark ettiğimde dertleşmek için "(bkz: korkuyorum)" parçasını açacağımın garantisini verebilirim.


  teşekkürler, ve hepsinden öte tebrikler server
  exitmusic
  8.7.2024 23:31 ~
  heart_plus : 0 stat_minus_2 : 0 


 21. Sayfalar: |<  <<

  fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog

  bol'da yer alan içeriğin doğru veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. burada okuduklarınız sizi dehşete düşürürse türkçe rap ansiklopedisine de göz atmayı deneyebilirsiniz.
  hukuka aykırı olabileceğini düşündüğünüz içerikler titizlikle incelenip gereği düşünülmektedir. sözlüğü reklamsız görüntülemek isterseniz üye girişi yapabilirsiniz. soğuk içiniz.

  rastgele gururlarımız: