yorekok - bol sözlük

yorekok


başlık no:16527 okunma:2023

 1. youtube'da ve facebook'ta varlığını gösteren harika bir kanal. eleştiri videoları çeker. özellikle youtube ortamının son zamanlarda iyice boka batmasından dolayı youtube kanallarına yaptığı eleştirileri oldukça ilgi çekmiştir. eleştirileri gayet güzel ve yerindedir. zeki bir adamdır. videolarında insanları eğlendirmeyi iyi bilir. özellikle ara geçişlerdeki videolar vs. videoyu daha güzel hale getirir.

  ve kim olduğu konusundaki meraklar giderilmiş oldu, kendisi şu entyde (#78618) de bahsettiğim favori kanallarımdan olan bir zamanların fenomeni diyebileceğimiz batesmotelpro'nun bir üyesiymiş. tahmin ediyordum aslında. zaten iddia ediliyordu bu önceden beri. kanalın ''öne çıkan kanallar'' bölümünde batesmotelpro ekibinden oyunefendi'nin kanalının olması bu iddiaların oluşmasındaki önemli bir etkendi. bu kadar kaliteli ve youtube'un önceki zamanlarındaki tadını hissettiren bir adamın, youtube'un eski ve has kanallarından batesmotelpro ile bir ilişkisi olmalıydı.
  kan alta | ? | 31.10.2016 12:44 ~
  (#81706)

 2. sapinakadarinsan | ? | 31.10.2016 14:20
  (#81714)
 3. bazı eleştirileri sadece hakaret olurken bazı eleştirileri akıllıca olan biri. takip ediyorum.
  petroll | ? | 31.10.2016 18:51
  (#81726)
 4. abi çok iyi. ya şu onedioya geçirdiği "kadınlar ne ister?" videosunu izlerken zevk pınarlarında yıkandım resmen. youtubenın if rap gets jealous'u adam.

  popülerleştikçe eleştiriyi saplantı haline getirip popülist tavırlara kendini kaptırma riski var ama dinlerken sağlam karakterli bir adam olduğunu hissettirdi bana,umarım olmaz öyle bir şey.

  bi de o nası bi editing? hele bazen öyle alakasız filmlerden öyle yerler kesiyor ki insan aklına nerden gelmiş aq bu demeden edemiyor. müzikler de iyi. yıllarca biriktirip vurmuş gibi bi havası var. sanmıyorum ama burayı okursa selamlar kendisine.
  komidine carpan serce parmak | ? | 3.11.2016 00:46
  (#81800)
 5. eleştiri videoları hayli sıkmışken, güzel bir siberatak serisiyle geri dönen kanal.

  görevimiz yutup serisi de baya iyiydi.
  petroll | ? | 23.1.2017 12:39
  (#88558)
 6. günlük kanser olma ihtiyacımı şu videosu ile giderdiğim şahıs.


  (bkz: kahrolsun noktadan sonra boşluk bırakma kuralı)
  penguen | ? | 23.1.2017 13:24
  (#88559)
 7. @6 yorekok şu videonun başında olayla ilgili ufak bir açıklama yapıyor zaten:  millet azcık anlamaya tenezzül etse, ''aa hayallerimi yıktı, meğersem primciymiş'' triplerine girmeyecek.
  kan alta | ? | 23.1.2017 17:10 ~
  (#88579)
 8. kendisinin video hakkında yaptığı açıklamayı ciddiye almamak kendisine yapılabilecek en büyük iyiliktir. hımm işin aslı böyleymiş deyip o açıklamayı kabullendiğimizde karşımıza daha da komik ve aciz bir durum ortaya çıkmaktadır. ben aslında böyle düşünmüyorum, bahsettiğim düşünceler gerçek değil dese çirkinliği yine bir nebze hafifleyebilirdi.

  (bkz: kahrolsun noktadan sonra boşluk bırakma kuralı)
  penguen | ? | 23.1.2017 17:21
  (#88581)
 9. yorekok'u kafa yapısı bakımından kendime oldukça benzetiyorum. bu yüzden kendisinin nasıl bir insan olduğunu, ne yapmaya çalıştığını ve ne düşündüğünü tahmin edebiliyorum.

  yorekok yakın zaman önce, bir videosunda önerdiği kanallara da yer verdi. yer verdiği kanalların yapısına bakıldığında da kendisinin boş bir insan olmadığını rahatça anlamak mümkün. izlediği videolar da dahil olmak üzere, zaman geçirdiği şeyleri iyi seçmeye çalışan, seçici bir insan. bunu, önerdiği kanallar arasına sinan akkol gibi gayet kaliteli bir insanın kanalını da katmasından ve batesmotelpro gibi bir kanalda geçmişi olmasından da anlıyorum şahsen.

  olay belli zaten. kendisini bir organizasyona davet etmişler, o da katılmış. o organizasyona katılmış olması, oradaki şahısların içeriklerini çok beğendiği anlamına gelmiyor. verdiğim videoda, oradaki gereksiz şahıslar tarafından kendisine samimiyetsizce yapışılıp, prim kasmaya çalışıldığını kendisi söylüyor zaten.

  aynı mantıkla düşündüğümüzde benzeri durumları barış özcan da yaşadı. senin benim gibi olan insanların pek çoğunun sinir olduğu kanallarla yan yana geldiği durumlar oldu barış özcan'ın. bu barış özcan'ı onlar gibi birisi mi yapar ya da onların ürettikleri içerikleri tasvip ettiğini mi gösterir ya da onların içeriklerini beğendiğini mi gösterir ?

  benzeri bir örneği siyaset dünyasından da verebiliriz. bir siyasetçi, başka bir siyasetçi grup tarafından organize edilen bir organizasyona katıldığında, başka bir siyasetçiyle yan yana durup, normal bir diyaloğa girdiğinde, bu durum, o siyasetçinin onlarla aynı ideolojide olduğunu mu gösterir ?

  yani bence gereksiz yere büyütülen bir olay. ben de o yanındaki elemanların yaptığı işleri beğenmiyorum, ama tartışılan videoyu görünce de, yorekok'un onlarla kısacık bir videoda yan yana gelmiş olmasını yadırgamadım. yaşanması gayet normal bir olay bu bence. zaten aralarında bir samimiyet olduğu bile meçhul, ki yorekok'un yüz ifadesine bakılırsa içinde bulunduğu durumdan pek memnun bile görünmüyor. eğer bu adam, eleştirdiği kişilere gerçekten karşı olmasa, bu kadar içten ve duygularımıza tercüman olan bir şekilde eleştirebilir miydi, o da düşünülmesi gereken bir konu. hem zaten adam çıkıp, duru önver süper bir kanaldır, orkun ışıtmak süper bir kanaldır demedi, sadece yan yana geldi, bu kadar yani. 10 saniyelik videoya bakıp, ''aa yorekok aslında yalandan eleştiriyormuş, videolarda atıp tutuyor ama aslında bunları seviyormuş'' demek saçma.

  ne yani, yoksa yorekok bir ajan da, bizim aklımızı gizli gizli çelmeye falan mı çalışıyor ? niye böyle bir işe girip insanları aldatsın ?
  kan alta | ? | 23.1.2017 21:30 ~
  (#88600)
 10. İnsanları eleştirmekten başka bi başarısı olmayan avelin teki. eleştiri falanda işin primi Yoksa o kadar hızlı yükselemez bide * var. 11 yaşındaki fanboylarıyla iyi eğlenceler. Zaten yabancı bi kanalın çakması olduğu her halinden belli. Yakında bunun foyası çıkar.

  Artı

  Youtube türkiyede başka hava katan yok falan denmiş. En basitinden barış özcan, ekin kollama ve efe aydal örnek veririm hatta 40-50 kanallık liste çıkarabilirim. Vasfın yok denmiş birde ahaha şaka gibi. Herifin çok vasfı var sanki. Kamera karşısına geçip (sahi bu geçmekten bile aciz) 2-3 cümle söyleyen youtuberlardan farksız.

  Ayrıca

  A v e l l e n d i n - A v e l l e n d i n
  A v e l l e n d i n - A v e l l e n d i n
  cosef | ? | 29.6.2017 19:32 ~
  (#106727)
 11. Geçmişi sadece eleştiri videolarıyla sınırlı olmayan bir insanın kanalı.

  Bazı videolarını ben de ruhsuz veya abartılı bulsam da, hala videolarında sosyal sorunlara değinmesiyle ve işe mizahi bir boyut katma adına, yorekok'u bir sahne kişiliği olarak her şeyi eleştiren, huysuz, hayattan şikayetçi bir karakter olarak izleyiciye işlemesiyle bile hiç de avel olmadığını gayet net görebiliyorum. Tabi bizim türkiye'de eleştirel mizah, yani bir muhalefet biçimi olarak işlenen mizah pek yok. Abd'de yıllardır yapılan şeyi, bizim ülkede birisi yapmaya çalıştığında, nasıl tepkiler verildiğini de çok gördük yıllardır. Adam sırf mizah olsun diye kendini bile gömüyor her seferinde ama buradan bile kanalın temasını anlayamıyor insanlar.

  Youtube'da kaç tane kanal, toplumda kadın ve erkeğin çeşitli çifte standart davranışlar yüzünden sıkıntı yaşaması gibi konulara değiniyor?

  Bittiği falan da yok. En son yayınladığı videosunda, abaza ve hakiki avel bir tipi eleştirip, tatlı su feministlerine de, gerçek feministleri göreve çağırarak giydirmeyi unutmamış. Bence hala gayet önemli konuların altını çiziyor.
  kan alta | ? | 29.6.2017 20:01 ~
  (#106735)
 12. stolkla birlikte youtube türkiyeye yeni bi hava kattılar şu avel falan diyen tipleri anlamıyorum hayatta başardığınız bişey var mı? ne yiyip içiyosunuz ne yapıyosunuz cidden meraktan soruyorum
  atesleoynayanadam | ? | 29.6.2017 20:44
  (#106738)
 13. Ben de bu basari koleksiyoncularina tav oluyorum. Başarı nedir, insan başarılı olmak zorunda mi? Kimse senin basari kriterlerini skine takmak zorunda degil.tek oturusta 3 kilo sicabiliyorum ve bu konuda çok basariliyim var mi diyeceğin?
  ek demek ekmek und cekirdek | ? | 29.6.2017 20:59
  (#106739)
 14. hiçbi vasfın yoksa ona buna avel demiceksin kardeşim yaptığı tarzı beğenmiyorum de samimi gelmiyor de ''avelin teki .primci'' ne anlatmak istiyor bu yorum amk ? ayrieten 3 kilo sıçıyosan helal sana istediğine avel diyebilirsin
  atesleoynayanadam | ? | 29.6.2017 21:04 ~
  (#106743)
 15. Hımmmm acaba ulan basbaya t*şş*k geçiyo, oooooo milletin kusurlarıyla ne güzel dalga geçiyo, ooooo milletin aptallıklarını aptalca bize anlatıyo, oooo özgüvene bak kimlerle dalga geçiyo, ooooo kendisiyle bile dalga geçti demek sorun herkes

  Heh gerçi videolarını yayınladığı yer youtube evet yurt dışında gayet zevkli, eğlenceli, dikkat çekici, faydalı içerikler var türkiye youtube tamamiyle foseptik çukuru "ünlü" (ki bu tabir benim içime sinmeyen bi tabir) youtuberların yaptığı tek şey kendilerinden daha "ünlü" youtuberlardan kopyalamak(çalmak) içerikler birbirinin kopyasıyken ve saçmayken birinin bunları söylemesi gerekiyodu çok şükür yine kopya(çalıntı) konsept geldi gösterdi bize.

  Avel midir ? bilemem ama başarılı değildir

  Hemen edit: çok iyi bir şovmendir
  kirito | ? | 29.6.2017 22:00 ~
  (#106745)
 16. dünyada eleştirmen gibi bir ünvan olduğunu düşündüğümüzde, bir şeyleri eleştirerek bir yerlere gelmesinden ötürü eleştirilmesi mantıksız olan isim. üstelik youtube'daki ilk eleştiri kanalı da değildir kendisi.

  dünyada film yorumlayan, oyun yorumlayan, hatta yemek yorumlayan ve bununla tanınan insanlar bile var, youtube'da insanların paylaştığı işleri yorumlamak neden primcilik olsun? kendine youtube kanalı diyen bir oluşumun, youtube'a koyduğu videoyu yorumlamak ve eleştirmek, tıpkı kendine sanatçı diyen bir kişinin, yayınladığı eserinin yorumlanıp, eleştirilmesi gibidir.

  "ya yorekok yorumlamıyor, yattığı yerden yıkıcı bir biçimde eleştiriyor" diyen arkadaşların, youtube'a olan iyimser bakış açısını merak ediyorum. acaba boka dönen youtube aleminin içinde olumlu yorumlanabilecek kaç tane şey var? benim gibi, youtube'daki salaklıklardan bezmiş insanlara tercüman oluyor bu adam.

  özellikle onedio denen boku eleştirdiği için bu kadar hater kazandı kendisine tahminimce.

  not: eleştiren arkadaşlarla şahsi sorunum yok, bunu da hatırlatmış olayım. sonra birilerine nefret yaklaşımı sergilemiş gibi görünmeyeyim.

  edit: kendisi eleştiri konseptini abd'den alıp youtube türkiye getirince, çalmış oluyorsa, özenti oluyorsa, abd'de doğan hiphop'u türkiye'ye getirenler de hırsız, onunla ilgilenen ve onu seven bizler de özenti oluyoruz, yaptığınız eleştiriye göre.

  edit 2: evet, youtube'daki kanalların çoğu; içerik kopyalıyor, çalıyor. trendde hangi konu varsa, hemen onunla ilgili bomboş bir video yayınlayıp, diğerlerinden eksik kalmamaya çalışıyor. işi endüstriyel bir hale dönüştürmüşler, kimse video yayınlarken sanatını konuşturma derdinde değil, ilgi çekecek bir şey bulalım, izlenelim derdinde. yani içeriklerini kendi dünyasına göre işleyip, daha özgün işler çıkaran fazla kanal yok youtube'da, herkes birbirinden çalıyor fakat bu çalanlar arasında yorekok yok zira videolarında sosyolojik konuların bile bahsi geçiyorsa eğer, kendinden bir şey katıyor demektir bu adam. Eğer mevcut bir konsepti, kendinden bir şey katarak işliyorsa bir kanal, birinci editte verdiğim örnek geçerlidir.
  kan alta | ? | 29.6.2017 22:03 ~
  (#106746)
 17. ulan ya ahahahaha.bok yığınına dönmüş,saçma sapan içeriklerden geçilmeyen,ülkemizde ünlü olmak için bir geçit olarak görülen abuk youtuberları ve boktan videolarını eleştirdiği için primci,avel başarısız olarak eleştirilmiş sözlüğümüzdeki bazı yazar arkadaşlarımız tarafından.

  yorekokla tamamen aynı minvalde düşünen biri olarak kendisini kesinlikle başarısız bulmuyorum.onedio konusunda da gayet mantıklı eleştirilerde bulunmuştu.sana veya bir başkasına hitap etmiyor olabilir ama sırf bu yüzden avel olarak nitelendirmek bence çok gereksiz bir hareket.

  zaten adamın videolarını tam olarak izlerseniz baştan sona mantıklı göndermelerin olduğunu,güzel teşbihlerin yapıldığını ve ince esprilerin bulunduğunu anlarsınız."ulan bu adam da her şeyi eleştiriyor haaa o yüzden bu aveldir,primcidir."mantığı bana bir hayli manasız geliyor.
  nihavent | ? | 29.6.2017 22:17 ~
  (#106750)
 18. Youtube türkiyede çok kötü kanallar hatta rezalet kanallar var evet hemde yıldızlardan daha fazlalar. Evet eleştirmek doğru birşey ama bu şekilde doğru diil. Biryere varılamaz bu şekilde.

  Eleştirdiği kanallardan prim yapması ve kasıntı ve zorlama esprilerinden bahsetmiyorum bile.

  Ayrıca Türkiyede kreatif özgün içerik üreten kanallar var iken neden kötü kanalları eleştiren yorekok izleyeyim. Zaman kaybı *.
  cosef | ? | 29.6.2017 22:26 ~
  (#106751)
 19. youtube aleminin ahmet hakan'ıdır kendisi. eleştirdiği içeriklerin benzerini kendi yapmaktadır.

  yorekok, türk youtube aleminin basitliğinden ekmek yerken, basitleşmekten kaçamayan bir tip. esprileri son derece sıkıcı. ayrıca konuşurken boğulup ölecek diye eleştirdiği tostçu erol gibi espri yapacağım, taraf olup milleti yanıma çekeceğim diye uzun uzun alakasız cümleler kurarken sesi yetmez, keser başka kanaldan devam eder.

  ayrıca bu arkadaşı biraz eşeleyince youtube türkiye partisinde orkun ışıtmak denen yıllardır süregelen vitaminsizlik challenge'ı yaptığını tahmin ettiğim durum komedisi fakiri tipin yanında gördüm. orada da şekli bozulmasın diye " türkiyenin en boktan partisi " diyor.

  be amıcık, kim tutuyor seni orada ? boktan bir ortama nasıl katlanıyorsun ? sen de boksun işte. en katısından hem de. yalancı bir boksun bilader.

  youtube kurtarılamaz halde diyen adam, youtube kurtarılacak halde olsa esamesi okunmayacağının da farkındadır umarım. daha önce komidine çarpan serçe parmak adlı arkadaş kendisini bana benzettiği için merakla ve sabırla izledim videoları. o arkadaştan da özür dilerim ancak yorekok sahte herifin teki.

  bu söylediklerim beni bağlar, izleyen arkadaşlara lafım yok. zaten izleyenlere bir şey demedim entry'de.

  mizah kalitesi, diksiyonu ve sohbeti yorekok'tan daha iyi birisi olsa - ki yorekok bu konularda hiç iyi değil, alanında başka birisi olmadığı için ekmek yiyebiliyor - anında unutulur gider.

  adını gördüğüm an sinir oluyorum artık. sikik youtube aleminde bir o akıllı, bir o zeki amk. sikik içerikler ürettiğinin farkında değil, çok kaliteli işler yaptığını sanıyor.

  enes batur, orkun ışıtmak gibi dangalaklar ne ise yorekok da benim için o. alanları farklı sadece.
  if rap gets jealous | ? | 29.6.2017 22:38
  (#106757)
 20. facebook | twitter | youtube | spotify | bol anket | uyarı | devlog