yeni nesil dinleyicilerin fanboy olması - bol sözlük

yeni nesil dinleyicilerin fanboy olması

başlık no:25291 okunma:408

 1. bu konu gerçekten seneler önce bu müziği dinleyen insanların dikkatini çekmiştir. iş öyle bir boyuta geldi ki, birbirlerine kişiligini karakterini tanımadan mclerin fanboylugunu yapıp karşı tarafın dinleyicilerine direk olumsuz bir eleştiri geldigi zaman ana avrat sövmeler, haksız olduğunu bildigi halde boş savumalar. olum bizde zamanında dissleşmelere şahit olduk hemde şu dönemkilerin en taşaklılarına ama kalkıp forumda kimseye küfür etmedik, onurunu kırmadık. açın bakın youtube da eski diss ya da herhangi türkçe rap parçalarına böyle sövmeler var mı istisna olarak bi maxrap101 dallaması vardı o ortalığı karıştırırdı başka da hatırladığım yok. demem o ki şu yeni nesil gençler rapin amacını gayelerini tartmadan bu müzigi dinliyorlar bu eski bi dinleyici olarak beni rahatsız ediyor.
  oldmerdo01 | ? | 23.12.2018 03:26
  (#149452)
 2. yaşa bağlı bir olay.hatta çoğumuzda da vardı bu.

  dinlediğin ilk şeyi benimsiyorsun.başka şeylere algını kapatıyorsun.ne yapsa muhteşem geliyor sana.insanoğlu ergenlik olarak tanımlıyor bu evreyi.
  sonrasında algını başka şeylere de açıyorsun,yeni yeni şeyler dinledikçe başka bir dünyanın kapısı aralıyorsun.tek muhteşem o değilmiş aslında.bu şekilde kabuk kırma evresinden sonra da olgunlaşma dönemi geliyor.o hayran olduğun işlerin noksanlıklarını farkediyorsun.eleştirmeye başlıyorsun.bir noktadan sonra ben daha iyisini yaparım diyorsun.sonra bi bakmışın bol sözlük compilation serisine salmışın parçanı.
  650 gayme maas | ? | 23.12.2018 03:45
  (#149453)
 3. Eski nesil de fanboydu. Çok eskiyi bilmiyorum ama ben 94lüyüm ve benim neslimin ergenliğine ceza-sago kavgası damgası vurdu. Aah ah bir fan boylar vardı ki normlif'ı mumla ararsınız. Özellikle sagonun sümeyyelerden önceki da fanboyları... Düşündükçe boncuk terler atıyor şakaklarımdan. Ki bizden 5-6 yaş büyük abi ablalarımızı da gördük forum zamanları. Neleri körü körüne savunup ban yağmurlarında yıkadılar bizileri.

  Tek artı yönü eskiden fanboylar bile kendini daha iyi ifade ediyordu. Boş yapıyordu adam belki ama iki paragraf yazı yazıyordu. Şimdi yaşı küçük çocuklar instagram postu altına "joq siqer" yazıyor. Ama yine de memnunum ben. Eski kamplaşma durumundan kurtuldu camia. Artık birinin fanı olup karşı kampı dinlememe durumu yok en azından. Dinleyici kitlesi de çoğaldığı için farklı fikirler daha çabuk yayılıyor ve kitleler kolay kolay yönetilemiyor diye gözlemledim ben. Bu da türkçe rap'e büyük faydası dokunan bir şey tabii ki.
  anonim | ? | 23.12.2018 09:05
  (#149457)
 4. Eski nesilde Fan siteleri vardı. Her MC'nin mutlaka bir fan sitesi vardı. Ceza-Fan sitesi ise toplanma merkezi gibiydi. Her akşam ortalama 900 kişi online olurdu. Ki o zamanlar Türkiye'de toplasan birkaç 900 kişi vardır Rap dinleyicisi. Sagopa ve tayfasının bir kaç Fan sitesi oldu ve onlar da nazaran kalabalıktı. Ondan daha ziyade "anti-fan" siteleri vardı.

  Rap bir şov ise, Fan da şovun bir parçasıdır. Olmamasını beklemek gereksiz stres yaratır. Başakşehir ve Kasımpaşa'nın oturup da Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın fanı var düşüncesine girmek gibi bir şey olur bu. Bırakalım herkes huzur bulduğu düzeyde yaşasın bağlılığını. Diyalog kurmadıktan sonra Monolog sıkıntı yaratmaz.
  haziel khan | ? | 23.12.2018 12:27
  (#149466)
 5. nesille alakası yok bunun ya. bireyin kendisi ile alakalı. kendini bi yere ait görme, topluluk olma, grup olmak gibi ihtiyaçlardan doğuyor. herkesin ufak tefek bi zaman diliminde birilerine fan olduğu dönemler olmuştur. zamanla rapin tonlarca taraftan değil de bir merkezinin de olduğunu anlayınca fanboyluktan kurtuluyorsun.

  rapi sadece sag0-ceza kutbunda düşünen birisi tabiki sadece birisini seçecek gibi hisseder. yani kültürü değil tarafları biliyor adam. ikisini birden kapsayarak sevebileceği, takip edeceği şeyin olgusundan bihaber.

  küfür olayına gelecek olursak evet yeni nesilde küfür oldukça fazla. youtube'a liseli ders kaynatma yazsan bi ton ergen videosu çıkacak hepsinde küfür boylarından büyük. ben de çok küfür ederdim, halâ da çok ederim ama bu benim yetiştiğim ortam için normaldi. döneme göre hiç bi zaman normal olmadı. neslin genelinde öyle değildi yani. en azından arkadaşlar birbirine oç, mk çocu filan demezdi.
  ret1arius | ? | 23.12.2018 14:15
  (#149470)
 6. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog