sansar salvo Arti: 13 Eksi: 0

bu entryi ortalama 121 saniyede okuyabilirsiniz.
 1. sansar salvo'yu çok severim ben. neredeyse akranımdır. iyi bir mc'dir, gençliğimden bugüne onun şarkılarının bir yeri ve önemi vardır hayatımda. 2005'te tepkiyle karşı karşıya geldiğinde de onu izliyordum, 2015'te antalya'da da onu en önden izleyip şarkılarına eşlik ediyordum. psikoz hala ezberimdedir, hedefini bul'u da severek dinlerim bugün. şu fotoğraf yine üsküdar'da hasalfest'te pit10, rahdan ve kmk ile birlikte onu yakalayıp çekildiğim fotoğrafımdır onunla, sağ alttaki benim. tekirdağ'da yatılı okuduğum lisemde yatakhane camından 05:30'dan atlayıp gittik biz bu konsere, okuldan kaçtık o gün. son günleriydi dönemin, farkedilmedi bile yokluğumuz.

  i.hizliresim.com/A1Yqd0.jpg

  aradan yıllar geçti. yaşıtlarım rap dinlemeyi bırakmışken, çoluk çocuğa karışmışken ben hala sansar salvo'yu izlemeye gidip konser çıkışı fotoğraf çekilmekten gocunmam onunla. albümlerini aldığım, hayran olduğum bir sanatçıdır sansar salvo. psikoz'da diyordu sansar "tetiği çekemedim kafama dayayıp ama bu bir şarkıdır kendimi vurduğum" diye ya, zamanla değişti işler. sansar salvo'yla birlikte ben de demeye başladım:

  "Hiçbir şarkı hiçbir şeyi değiştirmez aslında
  Aslında biraz adamsan çekip gidersin" diye.

  bu başlıkta yazdığım her şarkıyı dinlemiş biriyim ben. (bkz: sansar salvo diskografisi) hani az önce birisi sözlükte yazmış ya " bu ülkenin rap tarihine adını kocaman yazdırmış insanlara karşı acımasız olmayın." kusura bakma, onlar adını yazdırdı bu tarihe ama yazan bizdik kardeşim. asıl siz acımasız olmayın. ben şimdi sans'ta elbette beğendiğim tatlar da yakaladım ama beklentimizi karşılamadı. bu albüm benim için de bir "fiyaskoydu." bu düşünceye katılıyor olduk diye, ne sözlüğümüz sikilmedi, ne yaptığımız toplama albümler. kurma koluyla programlanmış gangstercikler türedi birden. ama benim için asıl fiyasko ne şimdi sans albümü, ne sözlüğün tavrı değil, adeta ergenlik yıllarıma dönüp bu vasıfsızlarla ve yancılarıyla yüzleşmek oldu. daha fazla jokerleşmeden bu entry'i de burada bitireyim, bu da böyle bir anımdır.
  booyaka |11/1/2018 22:53 ~ |     Arti: 13   Eksi: 0