rap dinleyenlerin genelde biraz sıkıcı tipler olması - bol sözlük

rap dinleyenlerin genelde biraz sıkıcı tipler olması

başlık no:6370 okunma:2684

 1. kim ne dersin özellikle "rap dinlemek" işini çok ciddiye alanlarda var bu problem.

  her siki eleştiren, bir boku beğenmeyen tipler olur genelde bunlar.

  popüler kültürden ölesiye kaçıp her şeye farklı bakmaya çalışırlar. oysa popüler kültür her zaman kötü değildir...

  şahane filmleri beğenmezler de genelde böyle biraz daha farklı yapımları bilirler. rap dinleyenler böyledir. bi garip tiplerdir. samimisi iyidir de samimiyetsizi hiç çekilmez...

  amk kasıntıları..
  komutana sniper neresinden | ? | 19.2.2015 22:25 ~
  (#29695)
 2. katıldığım bi' önerme.

  edit: güzel entry girilmiş, bir de ben çizeyim istemedim.
  impaled nazarene | ? | 19.2.2015 22:33 ~
  (#29696)
 3. sırf bu durumdan kurtulalım diye çözüme yönelik çalışmalar yapılıyor artık. mesela bu şarkıyı gece kulubünde dinlerken yan masadaki hatuna birşey içmek ister misin diye sorabilirsin. ritme eşlik et ama yine de o bpg ile büyümüş tavrını da bozma.  berduşun hayatı diabolik. cik ciki çik cik cik
  deepsky | ? | 19.2.2015 22:37
  (#29697)
 4. Uzerime alindigim baslik. Kendi karakteri bu diye dusunuyodum demek rap yuzundenmis vay be.
  evreka | ? | 19.2.2015 23:11
  (#29706)
 5. harbi len şöyle bi düşünüyorum da sıkıcı tipin biriyim.. ulan abimin nişanlısının kardeşiyle yaşıtız. "iyi anlaşırsınız" filan diyordu abim. oğlanla bi araya geldik. anlaştık iyi hoş daa ortak nokta yok. sap sap duruyoruz. çaydan aynı anda yudum almalar filan. oğlan şimdi askere gitti mesela. gitmeden önce askerlik üzerinden bi muhabbet edelim diye konu açıyorum. ben askerliğe ters bakan birisiyim o askerliğe bi an önce gitmek için can atıyordu. arada kaçak kaçak telefon açıyor konuşuyoruz bana keşke hiç bitmese diyor. sikiyim ben "nasıl vakit geçiriyon nöbet zor olmuyor mu" diyom. "yok olum komutanı kafaladım sigaramdan veriyorum oda kafama arada vuruyor filan gülüyoruz" diyo. bu ne lan.. böyle bişey nasıl sevilir.. ama sorun onda değil bende amına koyim bunu da biliyorum.

  başka bi örnek. lisede okul çıkışında eve dönerken istanbul atack dinlediğim arkadaşlarım şimdi deli gibi pop dinliyorlar. görüşüyoruz 2 hafta da bi 15 dk hayattan bahsediyoruz sonra konuşcak bişey kalmıyor.. eğer üçüncü bi arkadaş varsa ikisi konuşuyor ben dinliyorum. çünkü bi gram ortak noktamız kalmamış.. adamlara "farazi v kayra 90bpmle devam ediyor da poet var" diyom "hadi yaa" diyip başka konuya geçiyorlar.. abi çok sikko durumdayım ya. arkadaş edinemiyorum lan =(
  ret1arius | ? | 19.2.2015 23:32
  (#29707)
 6. ben çok eğlenceli biriyim aslında.
  yeterki yanımda bunu dışa vuracak birileri olsun.
  diyalog sorunu yaşadığım kişilerle ne bok yiyeceğimi bilemem.
  biraz içe kapanığım. kolayca arkadaş edinemem.
  ama edinince de eğleniriz yani. çok sıkıcı olmam.

  benim için kısmen doğru bir önerme.
  kobaysos | ? | 20.2.2015 00:03
  (#29714)
 7. Kobaysos'un eğlenceli olmayan versiyonu. Ha bide sürekli dışarı çıkmayı sevmez. Ev insanı.
  menemenustukisir | ? | 20.2.2015 11:23
  (#29764)
 8. Muhattap olunan kişi kendisi gibi sıkı rap dinleyiciyse , baya güzel canlı bi muhabbet döner aslında.

  Tanım: Kısmen doğru tespit.
  turkcerapinfanboyu | ? | 20.2.2015 19:53
  (#29820)
 9. Mc lerin çoğunun şarkılarında çok egoist olması (şarkılarında dedim çünkü öyle olup gerçek hayatta çok mütevazı olan mc lerimiz var) sonucunda dinleyicinin de etkilenip egoist davranması (nasıl bağladın demeyin çok örneğini gördüm)

  Ya da şu da olabilir. Dinleyicinin hiphop kültürünü benimsemesi sonucu kendini diğer insanlardan soyutlaması, onların kendisine önyargıyla baktığını düşünmesi/bilmesi kişiyi sıkıcı yapabilir.
  nickiyle gulumsetmis yazar | ? | 15.9.2015 18:37
  (#43956)
 10. artık onlardan kaldığını pek sanmam zira kitle artık 13-14 yaş altına düştü.ama bence bunun müzikle alakası yok.bu senle ilgili bişey.içine kapanık bi insan ferdi tayfur da dinler,demet akalın da dinler.kulak zevki bu.hani şey var ya, (bkz: rap dinleyenlerin kendini dahi sanması ) heh işte tam bunun gibi.dinlediğin müzik ne seni zeki,ne de sıkıcı yapar.
  mertd | ? | 15.9.2015 23:36
  (#44022)
 11. katıldığım önerme özellikle benim adıma..
  venom | ? | 10.12.2017 17:46
  (#120002)
 12. ben de katılıyorum bu önermeye.hatta adam rap dinlemeyi geçiyor,boombap'ten başkası rap değildir diyor falan.bırak arkadaşım şu işi.2018 yılındasın halen 90ları yaşıyormuş triplerindesin.aç gözünü artık dolar 4 lira oluyor.
  650 gayme maas | ? | 10.12.2017 17:53
  (#120003)
 13. BUL BENİ ARADA RENK KATALIM HAYATINA DOSTUM...
  (KENDIMI PAZARLIYORUM SANIRIM TAM ŞUAN)
  sakahs88 | ? | 10.12.2017 23:04
  (#120016)
 14. doğru, kendimden biliyorum. flörtlerim hep benden soğudu bu yüzden.
  şu hale bak amk fuat acapellaları dinliyip gaza geliyorum (bkz: 120067)
  alche | ? | 11.12.2017 18:10
  (#120068)
 15. Buradan 3-5 arkadaş toplandık. Anlatın lan nasıl tiplerdik?
  menemenustukisir | ? | 11.12.2017 18:16
  (#120069)
 16. şahane bir tespit. uzun süredir bu başlığı her gördüğümde acı acı tebessüm ediyorum.

  aslında sadece rapçilere özel bir durum değil bu. içinde farklı bir kıvılcım taşıdığını düşünen herkes sıkıcıdır. aslında bu kadar net konuşmak istemem, sıkıcılık ihtimali yüksektir diyelim.

  basketbola özel bir tutkusu olan sınıfın uzun boylu elemanı sıkıcıdır, derste defterine hayali kadrolar yazar, beden derslerini iple çeker, beden hocasıyla çok iyi anlaşır. kızlarla işi olmaz, olsa dahi konuşmayı beceremez. becerse dahi basketbol sevdası ona bu imkanı tanımaz, bezdirir, kendine çeker.

  sınıfın iddaa ile kafayı yiyen elemanının götü buz kesmiş göl gibidir. yemek yemez, su içmez elinde iddaa kuponlarıyla dolaşır. kazandığı paralarla karıya gider, kızlarla işi olmaz.

  sınıfın güzel sanatlar hayaliyle yanıp tutuşan çirkin kızı çevresiyle ilgilenmez, hayalinin peşinde elinden gelen her şeyi imkanlar dahilinde yapar, saygıyı hak eder ancak sıkıcıdır.

  sınıfın rapçisi de böyledir, arada tahtaya çıkartırlar, esprilidir, edebiyat ve okuma sevgisi diğer öğrencilere göre daha iyidir. yaratıcıdır ve öğretmenlerinin gözünde bol pantolonu dışında sevimli bir tiptir.

  ben çocukluğunda, ergenliğinde, gençliğinin süregelen kısmında " rapçi " sıfatını üzerinden atamamış bir insan olarak sıkıcı olduğumu söyleyebilirim. aslında yakın çevrem içinde -herkesin olduğu gibi- pek sıkıcı biri değilim, iyiyimdir yani meme capsi atmak isteyen varsa dm'e gelsin.

  neyse,

  size ufak bir anekdot paylaşayım.

  üniversiteye başladığım ilk yıllarda sınıfımızdan bir hatunun doğum günü vardı. bu hatun tam anlamıyla sosyal olmak için yaratılmıştı. herkesle samimi, koca kampüste tanıdıkları yetmezmiş gibi diğer kampüslerden de tanıdığı kişiler vardı. sınıfın diğer büyük boy sosyalleriyle mükemmel bir uyum yakalamıştı.

  şimdi bilen bilir, üniversitenin ilk bir kaç ayı sonunda kimin kiminle yattığı, kiminle takıldığı belli olur, ortam şekillenir. siz o esnada hala mastürbatif şekillerdeyseniz o okul öyle biter hacılar. üniversiteye başlayan arkadaşlara tavsiyem ilk 3 ay içinde birini bulsunlar. şehir dışında otuzbir çekmek hiç hoş değil. söyleyeyim de aklınızda bulunsun.

  neyse aq, kızın doğum günündeyiz, üninin olduğu kasabanın nadir bulunan cafelerinden birindeyiz. kafeyi kapatmışlar. zaten açık olsa da bizim kadar insan olmazdı. benim ve iki üç arkadaşımın da müzikle ilgili olduğu biliniyordu, bana " if rap, bişeyler açsana laptoptan, dans edelim biraz " dedi bu aşırı sosyal kız. elim boş gitmiyim diye sigara almaya girdiğim bakkaldan napoliten almıştım, " ayyy çok severim yhaa babam hep alırdı istanbulda çok teşekkürler " deyip sarılmış elmacık kemiklerini elmacık kemiklerime yapıştırmıştı.

  gel gelelim bana böyle bir teklif gelince arkadaşları da çağırdım biz 4 sıkıcı adam ülkenin çeşitli yerlerinden gelmiş, özel bir müzik zevki olmayan, burger king'te yiyip özsüt'te içen kitleye daft punk açmaya karar verdik.

  daft punk ?

  around the world around the world ?

  açtık erenler, daft punk açtık. o esnada şarkının introsunu ne kadar çok sevsem de dünyada gerçekten farklı boyutların olduğunu anladım. aynı zamanda yaşadığınız insanlarla da farklı boyutlarda olabiliyorsunuz.

  kısık kısık duyulan " bu ne ya " sesleri, sanki dans etmek için değil de, millet goygoy yaparken arkada çalsın diye açılmış şarkı muamelesi yapılması nedense hiç zoruma gitmedi. laptopun başında çaresiz bekliyordum. bekliyordum ama şarkı bitmiyordu, şarkı bitmedikçe içerideki insanlar da ben de yanımdaki üç arkadaş da gerim gerim geriliyorduk. yemin ederim en baba gerilim filminde böyle bir sahne bulamazsınız.

  bir köpek sürüsüyle yanı otoban olan bir sahilde karşılaştığınızı düşünün. öyle bir gerilim.

  şarkının daha ortalarına gelmeden şarkıyı bir an önce kapatmam gerekiyordu. saçlarımdaki beyazlaşmadan önce şarkıyı kapatıp siktirolup gitmem lazımdı, bir çare bulmalıydım. laptopu porno izlemeye karar vermiş bir ergen gibi 45 derece açıyla kendime çektim, ufak dokunuşlarla youtube üzerinde space tuşuna iki kez bastım. bakışlar bana döndükçe aynı işlemi 10 saniye aralıklarla tekrarladım.

  en sonunda ön dişi kırık bir piçe seslendim. " batuhan, bu donuyor lan gel sen bi şarkı aç " dedim.

  ortamdaki kızların yüzünde güller açtı, bir an önce dans ederken nasıl değdiririm diye düşünen aç betaların biti kanlandı. batuhan hemen geldi ve o yılın yaz parçalarından birisini açtı. bengü müydü, demet akalın mıydı inanın hatırlamıyorum.

  ancak hatırlarsam teşekkür edeceğim.

  batuhan şarkıyı açtı, ben yanında bir sigara içip ortamı kestim, yanımdaki üç arkadaş ufaktan uzayalım sinyalleri iletince de pastalarımızı yemeden bir punduna getirip uzadık.

  işi gücü müzik tartışmak olan 4 arkadaş olarak yürüyerek evlerimize ve yurtlarımıza dağıldık. yol boyunca en ufak müzik konusu açılmadı. ne kadar sıkıcı insanlar olduğumuzu o akşam anlamıştım.

  if rap gets jealous | ? | 22.12.2017 23:16
  (#120877)
 17. haklılık payı yüksek.

  @19'un entry'si özettir.
  anonim | ? | 22.12.2017 23:28
  (#120879)
 18. bu ne olm niye herkes sorunu kendisinde aramış ? ben de hayatm boyunca telefon rehberlerine "rapci emre" diye kaydedildim ama hiç bir zaman sıkıcı bir tip olmadım. istisna da değilim abi, nerede rap dinleyen biriyle tanışsam genel kültürü oldukça iyi düzeydeydi ve ettiğimiz muabbetlerden zevk aldık. ülke olarak kültür seviyemiz gazetelerin bulmaca eklerinden ibaret. hal böyle olunca kültürsüz insanların arasında kendimizi dışlanmış hissedip, sıkıcı olan bizmiş gibi hissediyoruz. sorun bizde değil onlarda, ayrılalım.
  chatte | ? | 23.12.2017 07:12
  (#120903)
 19. katılmadığım önerme. *
  sulh981 | ? | 24.12.2017 11:38
  (#121007)
 20. Benim de ilgimi çeken ortak bir konu yoksa sıkıcı bir tip olurum tabi. Muhabbeti sarmayan insanla nasıl konuşayım? Beni sıkıcı bulan kişi, hatayı kendinde arasın.

  Tanım: katılmadığım önerme*
  old school pesimist beat sever | ? | 24.12.2017 14:09
  (#121017)
 21. facebook | twitter | youtube | instagram | spotify | bol anket | uyarı | devlog