norm ender - bol sözlük

norm ender

başlık no:461 okunma:35302

Sayfalar: <<

 1. güncel olaylarda faka basma nedeni kendini pazarlayış şeklinden dolayı aslında. bir rapçi reklamda da oynayabilir, sample'da araklayabilir. ben bu tarz şeylere çok takılmam kendi adıma. fakat kendini "abi biz devrimci gençliğiz, bunlar amerikadan copy paste yapıyolar, popüler kültür kakamı yesin" şeklinde pazarlarsan bu tarz olaylar ikiyüzlülük olarak görülecektir. kurduğu argümanlar şöyle:

  1- abi bunlar amerikadan özeniyolar:

  klibin bir kısmı travis scoot'tan, www.youtube.com/watch?v=zmFm9Yp80dE

  bugün de öğrendik ki sample'da başka bir şarkıdan. en büyük argümanlarından birisini bu şekilde çöpe atıyor. adamlara amerika özentisi diyorsun klibinden beatine kadar amerikan özentisi kanka? nasıl olacak bu işler? sample bu işin raconu diyeceksen, ezhel'e ve ben fero'ya niye diss attın o zaman? adamlarda alıyor burada kullanıyorlar sonuçta.

  evet sample bu işin raconudur ve denk gelmiş olabilir rastgele. kendini her daim kreatif işler yapan bir kanaat önderi gibi pazarlamasan bu kadar büyüyecek bir mesele de değil bu. ama yanlış pr. klip beat araklıyorsan bunları da düşünmek lazım.

  2- abi popüler kültüre kene gibi yapıştılar bunlar:

  defacto olayıyla bu argümanı da çöpe attı maalesef. dediğim gibi kendisini böyle pazarlamasa tepkiler bu kadar büyümezdi. bir kaç kişi laf eder ama büyük tepkilere yol açmazdı. hem popüler kültürü dissleyip, hem de inanılmaz popüler olduğun ilk fırsatta şarkını reklama satıp popüler kültüre meze edersen abes kaçar. kendi kendini disslemiş gibi olursun. marley tupac diyip kendini savunması da ayrı bir ironik durum.

  sonuç olarak güzel bir pr aslında, şu anki ortamda çok işlerdi ve işledi de. lakin kurduğun stratejiye uygun hareket etmezsen, normalde çoğu insanın siklemeyeceği meseleler senin imajına zarar verebilir. böyle bir imaj yaratmasa aslında benim bile sikleyeceğim olaylar değil bunlar. yapsın reklamda da oynasın, şarkılarını dizilere versin parasını kazansın, allah bereket versin. ama senin gibi primci bir adama bu imaj gitmez be kanka. bu tarz bir pazarlamayı kaldırabilecek bir adam olmadığını hep biliyordum. eski entrylerimde bahsetmiştim. kendini kusursuz biri gibi pazarlarsan insanlar senden her zaman kusursuz biri olmanı bekler. öyle olmadığını gördükleri ilk anda da tekmeyi basarlar. geçmiş olsun norm abi.
  mertd | ? | 23.10.2019 01:29 ~ 2:38
  (#194591)
 2. Defacto reklam falan sikimde değil. Beat çalması da sikimde değil. Bu adam da sikimde değil. Vasat zekaya sahip vasat bir rapçi. Olabilir herkes yetenekli veya zeki olmak zorunda değil. Fanlarından nefret ediyorum. Bu adamı en iyi rapçi sanıp sağda solda övenlerden, kendisini rap'ten anlıyor zannedenlerden nefret ediyorum. Bu kadar vasat bir insanın müridi olup da kendini diğerlerinden farklı, zeki zannedenlerden nefret ediyorum. Baydılar artık zira, görmezden de gelinemiyor. Umarım şu son iki olayla silinir gider.

  Örnek verecek olursak Ben fero da bok gibi sözlerle ve flowlarla aşırı dinleniyor ama, millet dinleyip geçiyor. Kimse müridi olup onu dinlerken kendini diğerlerinden zeki falan zannetmiyor. Ha öyle olan varsa 3-5 tane meczuptur onların da amına koyayım burdan.
  koltukgenerali | ? | 23.10.2019 10:36
  (#194601)
 3. sadece türkçe sözlü rap piyasası için değil, tüm insanlık için kara leke bir insandır.

  hayatta en umursamadığım, değer vermediğim şahsiyet. onu dinlemediğim için hayıflanması gerektiğini düşünüyorum. zira iyi bir dinleyici olduğumu biliyorum. fakat ne söylerse söylesin imkanı yok dinlemem.

  tam olarak allahın belası kategorisinde değerlendiriyorum kendisini.

  dünya üzerinde gelmiş geçmiş en kötü müzisyen ve en kötü rapçi ünvanını alarak bir ilke imza atmıştır.

  berbat, iğrenç, boktan, zevksiz, kalitesiz, çürük, içi boş, hatta yerine göre çalıntı ve haysiyetsiz trackler çıkaran bir şahıs.

  acilen uzaklaş. acilen müziği bıraktım de.

  iğrenç diye bağırıyorum her söylediğin lafta, her demecinde.

  bi felipe melo'dan bi de senden nefret ediyorum bu denli.

  yallah.
  etik fanatik | ? | 23.10.2019 15:43
  (#194613)
 4. 2004 yıllarından bari raple haşır neşir olan biri olarak bu adamı listeme tam manasıyla yazamadım. tarzı bana hitap etmese de çok akıllıca hamle yaptığını kabul etmek gerekiyor. ancak bir yandan da aynı flowla rap yapıyor eleştirisini kırmak adına sonumu görüyorum adlı parçasını başarılı bulduğumu söylemeliyim.

  adam çok mu yetenekli; hayır ama akıllıca oynuyor hamlelerini. arkasına aldığı sağlam bir kitle olsa da bunlar hep z kuşağı demekten de kendimi alıkoyamıyorum. mesele ezhel ondan çok daha yetenekli ancak bana kalırsa kafasız. nasıl desem quaresma gibi, arada saçmalıyor. son zamanlardaki eleştiri okları üzerinde olması da aslında istediğini elde ettiğinin bir göstergesi. zira o kadar çok ses getirdi ki son zamanlarda, diğer insanlar, mcler sürekli bu adamın sularında geziniyor, laf çarpıyor, eleştiriyor, küfür saydırıyor ve itham ediyorlar.

  gecenin sonunda winner ceketini giyip yoluna devam etti. ne diyelim, yolu açık olsun...
  opus magnum | ? | 7.11.2019 22:27 ~ 07/11/2019 22:31
  (#195951)
 5. Sayfalar: <<

  facebook | twitter | youtube | instagram | spotify | bol anket | uyarı | devlog