ihtiyar heyeti - bol sözlük

ihtiyar heyeti

başlık no:551 okunma:2389

 1. kurtlar vadisinde ki yaşlı adamların oluşturduğu örgüt. ama konumuz değil.

  Sagopa Kajmer 'in Silahsız Kuvvet mahlasını kullandığı sıralarda çıkardığı ikinci albümdür. Silahsız Kuvvet adıyla 2001 yılında piyasaya sürdüğü Sözlerim Silahım albümün ardından 2002 yılında çıkmıştır. Sagopa Kajmer, bu albümden sonra Silahsız Kuvvet ismini bırakarak Sagopa Kajmer ismini kullanmaya başlamıştır.

  Albümde Silahsız Kuvvet e, Ceza, Sahtiyan ve Mista Brown eşlik etmiştir. Blue Jean fanzinin de "türkçe rap in en iyi 12 albümü" arasında gösterilmiştir. albümün tamamı aynı drumkit'e sahiptir. Arşivcilerin vazgeçilmezi arasına girmeyi başarmıştır.
  impaled nazarene | ? | 31.7.2014 00:55 ~
  (#1619)
 2. 2001 parçasının beati,sample'ı ve scratch'ı ders diye okutulmalıdır.Süper ötesi tek kelimeyle...
  ahmedow11 | ? | 31.7.2014 01:06
  (#1636)
 3. (bkz: bari mp3leri silseydin badi )
  impaled nazarene | ? | 24.8.2014 02:01
  (#7494)
 4. rap sahnesinin yarı profesyonel ve amatör ruhlu olduğu, eğlence sektörüne bu derece entegre olmadığı, gangsta özentisi atışmaların olmadığı, mclerin anlatacak derdi olduğu zamanlardan kalma, artık benzerlerine rastlayamadığımız albümdür.

  (bkz: ne güzel komşumuzdun sen fahriye abla)

  -alıntıdır
  deepsky | ? | 2.3.2015 12:58
  (#30709)
 5. ciddiyetin mentalite farkıdır.
  pikapta raks | ? | 13.2.2016 00:42
  (#54510)
 6. Albüm Adı: İhtiyar Heyeti
  Kategori Adı: Türkçe Rap
  Sanatçı Adı: sagopa Kajmer
  Yayınlanma Tarihi: 2002
  Şarkı Sayısı: 19
  Şirket Adı: Hammer Müzik
  En İyi Şarkı: 1 DK
  Albüm Puanı: 9/10
  Albüm Hakkındaki Yorum: Sagopa Kajmer'in Silahsız Kuvvet olarak çıkardığı son iş. Ve bana göre o isimle çıkardığı en iyi iş. Beatlerde türkülerimiz kullanılarak çok güzel işler çıkarılmış. Sözlerinde de toplumsal olaylara vurgu, eleştirel bakış açıları daha çok yer almakta. Düet listesinde eski Kuvvet Mira'nın yani Ceza, Sahtiyan ve Mista Brown'un olduğu albümde neredeyse hiç boş şarkı yok. Ancak 2001, 1 DK, Günah Tohumları, Buralarda Ayaz Var, Bir Savaş Bin Ölü, Benim İnim Hiphop, Saltanatın Hakimleri, terör Damlaları, Cenneti Sordum Yitirdiklerime gerçekten on numara şarkılar. Sago'nun eskiden coşturduğu zamanları merak edenlerin mutlaka okuması gereken albümlerden biri.
  bu grubun adi nefret | ? | 22.3.2016 16:40 ~
  (#57318)
 7. Türkçe rapin en iyi 5 albümünden biridir. Neredeyse hiç boş şarkı yok. Hepsi ayrı efsane.

  Albüm açıklaması:

  İlk başta Allah'a teşekkür, sonra tüm Özyavuz ailesine; Serpil, Mehmet, Emre Özyavuz (benim herşeyim olan minik çekirdek ailem hehehe). Albüm üzerinde düşünmemi sağlayan ve kimi zaman beni çok sert eleştiren kimi zaman ise övgülere boğan, ama sonuçta bana tam destek olan sevgili canım Ayşe Çelik (Türkiye'Nin en güzel sesli bayan dizcokeyi hatta diskojeyi hehehe). Albüm boyunca kuvvetmira stüdyosundan çıkmayan ve inatla beat'lerima ''buna ben de söyliicem mic'' deyip duran Türkiye'nin en iyi mC'si, Dünyanın ise en iyi 10 MC'si arasında gördüğüm Ceza a.k.a. Fatalrhymer'a. (2 trilyonuz hehehe). Silahsız Kuvvet'in en başından beri sağ kolu olan Webmaster'ım, kardeşim, olmazsa olmazlarımdan Berk'e. Bugüne kadar duyduğum en farklı MC, Kuvvetmira'nın en önemli silahlarından, rapin melankolisi Sahtiyan'a (2 trilyon artı 10 peni yeah hehehe), darmadağınık evimi üşünmeden temizleyip şarkılarıma ve mesleğime son derece saygı duyarak beni mutlu eden Türkiye'nin güzel bayan rapper'larından Elif a.k.a. Roka'ya. Üniversite koridorlarında bol bol rap'ten sohbet ettiğimiz, ve albümü dinlediğinde ''işte budur'' diyen sevgili arkadaşım Murat Pişkin (mezun olmama ramak kaldı hehehe), Kuvvetmira'nın belkide en mütevazi adamı, Hollanda'dan Türkiye'ye uzanan uzun kilometreler çemberinden desteğini her fırsatta gösteren kardeşim gibi sevdiğim önemli insan Mista B-rown'a (senin gibi ingilizce konuşabilseydim neler yapardı hehehehehe), Sanal alem denilen dünyada bana her zaman gözle görülür elle tutuur desteklerini esirgemeyen www.suikast.de'nin profesörleri, yapımcıları Özcan ''the kingmaster'', Erdener ''kaoscry'', Apak bro ve adı aklıma gelmeyen site sakinleri, herkesin yanlış tanıdığı, ve rap'e inanılmaz derecede bağlı olan, rap'i hisseden, sert insan olarak tanınan fakat karıncayı bile incitemeyen kısacası Türk rap dünyasının en büyük panzeri, Dev cüsseli Denzel Washington Fuat Bonobo1 Panzer'e Kadıköy yakasından ağır abimiz Erol'a, rap'i rap için dinleyen Uğur'a, Her daim bana full destek olan Samsun'da rap savaşını sürdüren Derin Darbe (Özgür'e ve Erkan'a). Yaptıkları albümde bana da ufak bir yer ayırıp selam eden grup Barikat'a, Skyman'e, En önemli fan'larımndan Antalya'dan Muratcan'a (mail sohbeti için), İzmir'in en şirin bayanlarından biri Yasemin Çelik'e (kendileri türkçe talebem olur hehehehe). Megalomanlara, sahte krallara ve rap'e benim sayemde başlayıp sonra bana cephe alan rap'in bebelerine (mikrofonunuz echo yapıyor). Ve sizler; ne olursa olsun heryerde bir iki cümle ile de olsa bana destek veren dinleyicilerim. Beklediniz, sabrettiniz ve en sonunda dinliyorsunuz. Umarım yine sizlere layık birşeyler yapmışımdır. Bir sonraki hiphop randevumuzda yine beraberiz.
  benim inim hiphop | ? | 12.6.2016 19:13
  (#64362)
 8. şarkı sıralaması en iyi olan albümlerden birisi. benim için en iyisi diyebilirim.

  albümü baştan açıp, sıralamaya dokunmadan sonuna kadar dinleyebilirsiniz. ayrıca, nakaratları da çoğu albüme göre daha öndedir benim gözümde.

  her bir şarkısını senelerdir dinleyip eskitemediğim, her eşlik ettiğimde yeniden dinliyormuş hissine kapıldığım muhteşem bir albümdür.
  if rap gets jealous | ? | 16.11.2016 16:47
  (#82807)
 9. türkçe rapin en'lerinden biridir.

  yo'daki en iyi albüm anketinde listeye henüz girmemişken 5 tam puan vermiştim bu albüme. belki bir avuç sözlük takipçisinden birileri daha o günden sonra dinlemiş de hemhâl olmuşsak ne mutlu.
  booyaka | ? | 14.12.2016 15:18 ~
  (#84721)
 10. @9 bir zahmet @7'ye bak. Açıklama önceden eklenmiş bile.

  Bu tür (albüm) açıklamalar hoşuma gidiyor. Her albümde böyle bir şeyler olsa (hatta sözlükte paylaşılsa).
  unpopularopinion | ? | 14.12.2016 15:53
  (#84723)
 11. bence o kadar iyidir ki sagopa keşke bu albümü yaptıktan sonra silahsız kuvvet'i bitirmeseydi. yani bpg evet bambaşka ama ihtiyar heyeti, sagonun silahsız kuvvetle yapmak istediklerini ilk defa ve son defa yapabildiği bi albümdür bence.

  evet, tabyki bpg on numaradır. yani çift cd zaten ama oradaki her şarkıyı on numara diye kabul edebilirsin. ama silahsız kuvvet'te farklı bi tavır var ve o bpg albümüyle kaybolmuş durumda. nedir o? sokaktaki düz insanın dertleri silahsız kuvvet'te anlatılıyor. ama bpg'de daha bireysel durumlar var. belki daha kaliteli eserler ama anlam olarak daha bencil bpg'dekiler. böyle olunca da biz sadece kendi melankolimize odaklanıyoruz.

  ama insanın kendi melankolisi en başta insanın kendisi olmak üzere kimseye bir şey kazandırmıyor. bu melankoli işinde en büyük sıkıntı o. derde dikkat çekmiyor, dert için sadece acı çektiriyor. o da tamamen yararsız ve zararlı bir olay.

  her neyse. keşke yunus özyavuz, silahsız kuvvet olayını bu albümden sonra da devam ettirseydi.
  oldiesbutgoldies | ? | 8.5.2017 02:49
  (#102422)
 12. ömrü hayatımda beynimi yıkayabilmiş bir şey varsa şayet o da bu albümdür.

  nasıl olmasın ki? tam 14 sene önceydi. 12-13 yaşlarımdaydım. daha çocuktum. ihtiyar heyeti'ni dinliyordum ve çevremdeki hiçkimsenin bilmediği bir kanaldan ilahi mesajlar alıyormuşçasına mutluydum. heyecanlıydım. adli silahsız kuvvetler, politik silahsız kuvvetler, bürokratik, akademik silahsız kuvvetler düşmanı yok etmek, iradesini çökertmek ve ayağa kalkamaz hale getirmek üzere tüm güçlerini seferber ediyordu. ilk emir "oku!" değil, "marş, marş!"'tı.

  pes etmek yoktu, dış ses sürekli telkin ediyordu:

  --spoiler--
  you are a fighter, you fight;
  you must fight!
  --spoiler--

  underground diye bir yer vardı. sahtiyan'la birlikte orda kim var diye ben de düşünüyordum geceleri artık, özgür ama bir o kadar kaderciydim de; çünkü hayat tek eksiği silgi olan bir kurşun kaleme benziyordu ve insanlar kendileri yazdığını zannetmekteydi kaderi, ama ben gerçeği biliyordum. gelecekten ümitliydim daima; her şey bir öyle ya da böyle bir nihayete varacak olsa da baharı tadamayan çiçek olmazdı, olmayacaktı.

  içimdeki tabuları yıkan adama "hoşgeldin" diyordum tabular üstüme geldiğinde, ceza; sagopa ve diğerleri üstadım değildi, ya da birer rapstar. öz abilerimdi. dedim ya, dünya koca bir mekandı, acımasızdı. ben de henüz küçük bir çocuktum sadece. öğretmenler de katildi. ilahi mesajları bana ileten kanalı; ve onun rap adını verdikleri frekansını artık seviyordum. insanın saltanatın hakimlerine sesini duyurması için bu kanalı kullanabileceğini öğrenmiştim ve bunun güzel bir yol olduğunu düşünmeye başlamıştım.

  localistik sömürü yıkılacaktı. silahsız kuvvetler yoldaydı.
  booyaka | ? | 17.8.2017 07:17 ~
  (#111006)
 13. kulaklıkta 2001i dinlerken denk geldiğim başlık.
  hayirliishler | ? | 17.8.2017 09:00
  (#111007)
 14. 1dk yi tekrara alıp sürekli dinlerken ceza her "kuvvet mira olmadıkça" dediğinde bir tuhaf geliyor.

  Şöyle bakınca bugün yaşadığımız şeyler gelecekte ne denli anlamsız ve gereksiz gelecek aslında. Fazla büyütüyoruz bu boktan yaşamı.
  gibicibicis | ? | 15.4.2018 09:26
  (#129266)
 15. Soğuk kış günlerinde o rüzgarı her yediğimde buralarda ayaz var söylüyorum ama sagonun söylediği tonda sjshs
  jsclerk | ? | 16.4.2018 04:06
  (#129333)
 16. facebook | twitter | youtube | instagram | spotify | bol anket | uyarı | devlog