bol sözlük gece tayfası - bol sözlük

bol sözlük gece tayfası

başlık no:137 okunma:110649

Sayfalar: << >>

 1. 2pet asla benim seviyemde olamayacaksın. Çünkü ben bilemediğim her soru için mermer tokatlıyorum, oyunları kazandığımda tokadım sağlam olsun diye.

  menomenler daima kazanır.
  menemenustukisir | ? | 18.3.2016 13:53
  (#56995)
 2. abi sana bir cevap yazardım ama bu saaate gece tayfası başlığına yazmak istemiyorum.
  petroll | ? | 18.3.2016 14:45
  (#57008)
 3. Sizin gibi gençleri sahalarda görmek isteriz sevgili pet
  menemenustukisir | ? | 18.3.2016 16:23
  (#57014)
 4. bu bir sosyal deney imiş. videoyu gömecem ama yaşıyo mu bilmiyom. sadece link var elimde.


  "gizli kamera var görmüyor musun"

  puhahah

  ekşi; eksisozluk.com/silah-cekilen-ahsen-tv-sosyal-deneyi--4979273?p=1
  ret1arius | ? | 20.3.2016 00:30 ~
  (#57158)
 5. ulan malumun ilamı çok önemli istihbarat oldu ne diyeyim. hadi olsun peki çok önemli istihbarat olsun. peki ya fenerasyona ne demeli ? orozbu cocukları geseyi bitirmek için neler yapıyorlar. akşam akşam sinirlendim.
  penguen | ? | 20.3.2016 19:23
  (#57223)
 6. daha geceye varamadık ama  hayırlı geceler.
  bi arkadasa bakip cikicam | ? | 28.3.2016 21:47
  (#57845)
 7. gülşen isimli birine klibinden dolayı ceza vermişler. ne yalan söyleyeyim götümle güldüm. cezayı savunanlara güldüm tabii ki.

  fakat cezaya gülmedim. ceza oldukça normal türkiye gibi bir cehalet yuvasında. hatta klip çıkalı aylar olmasına rağmen neden bu kadar geç ceza verilmiş ona şaşırdım.

  fakat şöyle bir nokta var. bu cezaya karşı çıkan insanlardan bazıları - hatta çoğu - başka ülkelerin şarkıcılarının kliplerini göstererek bunu yapıyor. yahu ne gerek var ? başka ülkelerde bu tarz kliplere ceza verilse olay normalleşecek mi ?
  penguen | ? | 28.3.2016 23:58
  (#57853)
 8. puhahahah lan akşam akşam ne güldüm yaaa asdfghj


  türk asıllı abd vatandaşı(sanırım); a
  tayyip erdoğan korumaları; k

  a: terörist erdoğan (slogan atıyor)
  k: oooooo ooooooo oooooo ooooo

  dafsjfhskadşlfgşl
  ret1arius | ? | 30.3.2016 20:20
  (#57943)
 9. sen vatan hayini falan mısın ? ne bu şimdi. senin ülkenin cumhurbaşkanına bunlar oluyor sen şey yapıyorsun burada. tamam bende sevmiyorum kendisini ama ülkenin itibarına şey oluyor orada sen yani hiç yani ne diyeyim sana.
  penguen | ? | 30.3.2016 20:26
  (#57944)
 10. çok fazla hata yapıyoruz hem de üstüste yapıyoruz sözlük.

  sonra birden ben hatalarımla varım demek geliyor içimden ama telafi edilmeden hatalarımla var olmak acı veriyor sözlüüüük...
  apostrophe | ? | 30.3.2016 23:18
  (#57967)
 11. Ulan zaten bati ulkeleri tarafindan teroriste yanci olarak tanimlaniyoruz. Meydanlarda erdoganin diger yarisi terorist olarak katikaturize edilen brandalar gerili. olan biseyi dile getirmemek vatan hainligidir bence. ic isler dis isler yerlerde surunuyor. onumuzdeki 10 yilin birak teroru dis ulkelerle bile sulh icinde olacagimizin garantisi yok.

  su anki yonetim kuva-i milliye donemindeki osmanli yonetiminin devami gibi. amerikan mandasi olmak icin can atiyo..
  ret1arius | ? | 31.3.2016 11:29
  (#58006)
 12. ret1'ciğim batı ülkeleri tarafından nasıl tanımlandığımızın bir önemi var mı?
  bizi terörist olarak karikatürize eden batı, bosnada sırplar boşnakları katlederken sadece izledi onlar mı barışçıl da biz teröristiz yani? brüksel'de dün yine pkk çadırı açtılar onlar mı barış yanlısı?

  batı bizi sevmez sevmeyecek de.

  neden mi?

  söyleyeyim, biz batının gözünde hala müslüman bir ülkeyiz ki zaten büyük çoğunluğu müslüman olan ve müslümanlığı layıkıyla yaşayıp bunu dünyaya duyurabilen bir ülkeyiz. bu gurur verici benim için. batı bundan korkuyor, o karikatürleri çizenler almanya'da 3 türk çocuğunu canice evinde yakanlar, abd'de müslüman bir bayanı katledenler, brüksel'de pkk'yı besleyenlerdir. ışid'de müslüman falan değil aksine batı destekli bir örgüt ve ona destek olan ülkeler de o karikatürleri çizen ülkelerdir. diğer yandan abd bizim terörist olarak nitelendirdiğimiz pkk'nın suriye kolu olan ypg'ye destek verdiğini açıkladı. şimdi bunu tersten düşünelim ve bizim el kaide'ye destek verip kanada'da abd kıyılarında onlara silah desteği yaptığımızı varsayalım. o zaman batı ne derdi? terörist türkiye teröre yardım yapıyor derdi değil mi? peki ypg'ye destek olan abd ne yapıyor? şerefsizlik ve terörist yaltakçılığı varsa bunun en başında batı gelir. o nedenle benim için batı'nın ne dediği önemli değil bu iğrenç ötesi mide bulandırıcı ülkelerden oluşan batının söylediklerini gerçekçi bir söylem olarak almak da bana göre batı yalakalığıdır.

  abd mandası da demişken isim vereceğim burada.
  cemil bayık. piç kurusunun tekidir pkk yöneticilerindendir biliyorsunuz. ne diyor? "chp ve batı'nın bize yardım etmesi lazım [akp'nin gitmesi için]" diyor.
  can dündar. cumhuriyet gazetesi yazarı biliyorsunuz. o ne diyor. "hepimiz pkk ve batıya teşekkür etmeliyiz akp'yi zayıflatabileceği için" diyor.
  fatih portakal. fox haber sunucusu biliyorsunuz. o ne diyor peki? "türkiye pkk ve batı'ya teşekkür etmeli onlar olmasa akp bu kadar zor durumda kalmazdı" diyor.

  şimdi bunları bir analiz edelim beraber. hani sayedar diyor ya "kör olsa görür" diye. ben de size diyorum burada kör olsanız dahi gözünüzden kaçmayacak bir kesişim noktası var.

  bu saymış olduğum isimlerin orta noktası şudur: 1- akp düşmanlığı(muhalefet demiyorum düşmanlık diyorum çünkü muhalefet ile düşmanlık arasında dağlar kadar fark vardır. gerçek muhalefete saygım sonsuzdur).
  2- batı yaltakçılığı, batı yalakalığı.

  bu saydığım adamlar ve bunları zihninde olanlar açık ve net manda fikrine dahi razı gelecek olan insanlardır ki zaten mandacılığa da hayır demezler yeter ki akp zarar görsün.

  batı, bu karikatürlerin aynısını 1880'lerde de çiziyordu. neden?
  çünkü sultan Abdulhamid han batıyı deli edecek derecede islamı yaşayıp islamcı bir politika izliyordu ve osmanlı devleti'nin ömrünü uzatacak politikalar izliyordu. milletinin yararına olacak icraatler yaptıkça batı iyice deliye dönüyordu ve bu karikatürlerin aynısını çiziyordu. düşünelim şimdi. sultan abdulhamid han islediği politikayı izlemeseydi neler olurdu ona bakalım. öncelikle devlet 1880'de atatürk daha doğmadan yıkılırdı. topraklarımız liğme liğme edilir parçalara ayrılırdı. aç kurtlar gibi bekleyen o batı emellerine ulaşırdı ve işte o zaman o terörist karikatürlerini çizmezdi. çünkü batı deyip övdüğünüz kendinize hedef belirlediğiniz batı iki yüzlü, nankör ve de şerefsizdir.
  batı o dönemde bunları yaparken doğu ne yapıyordu?
  doğu abdulhamid han'ı hâlâ hayırla yad ediyor aradan 150 yıl geçmesine rağmen hayırlarla yadediyor çünkü doğu ve ortadoğunun huzuru abdulhamid han tarafından sağlanıyordu batı ise tam tersini hedefliyordu. sizler sevmezsiniz bize ne doğudan dersiniz ama osmanlı'nın yardım ve destekte bulunduğu pakistan bize çanakkale'de son kuruşuna kadar yardım ederken özenip "bizi batı kabul edin artık" denen batı ülkeleri bizi silip süpürmek için yer arıyordu.
  ben her zaman şuna inandım, bizim batıya ihtiyacımız yok biz doğudan geldik orta asya'dan ve biz doğu olarak varız. yüzümüzü batıya dönmek göze mil çekip kör kuyuya doğru yürümektir.

  batı cehaletten kırılırken ilim ve bilim yuvası doğuydu, batı ne yaptı? yüzünü bize dönmedi bilimi ve ilmi bizden aldı ve yoluna devam etti ama sadece ilimi ve bilimi aldı kültürümüzden zerre etkilenmedi. biz ne yapıyoruz? bilim batıda deyip yüzümüzü batıya dönüyoruz, sadece ilmini bilimini alıp yolumuza devam etmek varken on yıllardır batının giyimine, kuşamına, kültürüne, sexine aşkına meşkine içkisine taılıp yolumuzdan dönüyoruz ve tek yön olarak batıya gidiyoruz. o iğrenç batıya. o terörist yancısı batıya. katlettiği insanların kanı dahi elinde kurumayan batıya dönüyoruz. sadece yüzümüzü değil benliğimizi de batıya döndürüyoruz. kaybediyoruz.

  ben şu an avrupa ve batının deli olmasından anladığım kadarıyla doğru yolda olduğumuzu düşünüyorum çünkü batı bizim yaptıklarımızdan ne zaman rahatsızlık duyup şerefsizlik yapmaya kalksa biz doğru yolda oluyoruz. tarih tekerrürden ibarettir nesiller değişse de kafaları değişmedi batının. 1880'lerde neyse 2016'da da aynı mentalite var.

  abd ve batı mandası olmak için can atanlar işte bu içimizdeki "akp gitsin de batının ayağını yalayalım ona bile razıyız" diyen portakallar, dündarlar ve onun gibilerdir.

  ne diyor necip fazıl kısakürek bundan yıllar yıllar önce: Bugün bizdeki muhalefet, iktidarı düşürme şartıyla vatanı düşürmeye bile razıdır…

  muhalefet demek bu demek değildir dostlar kör olsa görür açın gözünüzü kimse halkın seçtiği hükümeti devirmek için batının pis kıçını yalayacak kadar alçalmasın. halkın seçimiyle geldiyse halkın seçimiyle gider, sağlam muhalefetle gider ama vatan hainliğiyle gitmez.
  apostrophe | ? | 31.3.2016 14:01 ~
  (#58015)
 13. aynen kanka '' bugün bizdeki muhalefet, iktidarı düşürme şartıyla vatanı düşürmeye bile razıdır ''.


  ''suriye'ye 4 adam gönderip tr'ye 8 füze attırırım'' diyen zaten kılıçdaroğlu'ydu ya haklısın,

  en süper mücahit erduvan.
  komita cedey | ? | 31.3.2016 14:09
  (#58016)
 14. Aposcugum yandas medya ile beslendigin cok belli be. su at gozluk gozluklerini bi cikar be. Pyd lideri ile barzaniyi diyarbakira getirtip el ele gezeli cok olmadi be. can dundar mi tuttu bu adamlarin elinden
  ret1arius | ? | 31.3.2016 14:46
  (#58022)
 15. Ayrica bati bizi muslumaniz diye terorist olarak goruyo cunku butun muslumanlar teroristler tarafindan yonetiliyor ya da batinin sihirli sopasiyla hepimiz terorist oluyor. muslumanligi layikiyla filan yasadigimiz yok. rezil durumdyiz su an. Musluman kimligini kullanarak kapi actiran kani bozuklar oldugu surece her musluman teroristin masasi olarak kullanilmaya mahkumdur
  ret1arius | ? | 31.3.2016 14:54
  (#58026)
 16. @3296 bu söylenen bir hata ki ben zaten hatasız bir hükümet ya da iktidara sahibiz demedim hatalar var. en başta o kayıtların sızdırılması büyük bir güvenlik zaafiyetidir. bunu içeride sorarsın bu nasıl oluyor diye hakkındır hakkımızdır bu ülkenin gizli toplantıları bu denli aleni bir şekilde ortaya dökülemez. diğer bir hata o söylenendir, ne mantıkla söylenirse söylensin evet söylediği şeyler hatadır hakan fidan'ın eğer doğruysa hem de büyük bir hatadır. bana sütten çıkmış ak kaşıkmış gibi kılıçdaroğlunu örnek verme iki lafı bir araya getirip konuşamayan adam. kaset skandallarıyla chp başına gelmiş bir adamı örnek verme öyle birini örnek ver ki eyvallah diyelim.


  @3297 bak gördün mü senin hatan 1. sınıftan başlıyor. daha 1. sınıfta olan hatanı düzeltemeden buralara kadar gelmişsin, okuduğunu anlayamayan birisiyle de ben tartışmaya girmem lakin cevap vereceğim yine de. bak güzel kardeşim ben orada batı türkiye'den korkuyor demiyorum batı islam'dan korkuyor diyorum. arada bir fark var bunu sana altını çizerek göstermek isterdim ama çizemiyorum dur kalın yazayım anla (kalin: "batı islam'dan korkuyor islamlaşmadan korkuyor. bugün almanya'da ve batılı ülkelerde camiler <islamı yayıyor islamın yayılmasına sebep oluyor> diye kapatılıyorsa bu batının islam korkusundandır.") inşallah bu sefer anlayabilmişsindir. biz çok iyi değiliz güzel kardeşim geçmişten daha iyiyiz, ha bak insanlık açısından hepsinden iyiyiz iddia ediyorum ki ne avrupa'nın merkezi olarak kabul edilen belçika'dan, nato'dan, ab'den, bm'den ve bu kuruluşlara üye tüm devletlerden daha iyiyiz insani olarak. araştırıp biraz onların yaptıklarını görün de şeytanı meleği görün.
  bak hala anlamamışsın anlattıklarımı, ben müslümanlığımla övünmüyorum ama müslüman olarak tebliğ benim dinimin emridir dünyaya müslümanlığı tanıtmak evet bana kaldı. ben ne mi yaptım?
  sen ne yaptın onu anlat ki bana laf edebilesin. ben okudum öğretmen oldum öğrenci yetiştiriyorum, gelecek nesillerin eğitiminden ben sorumluyum bu yükü aldım ve devletim için layıkıyla canla başla yerine getirmek de benim vazifemdir. ben bunu yapmaya devam ediyorum sen ne yaptın?
  kendisi bi bok olamadan milleti tanımadan etmeden "sen ne yaptın sen ne yaptın hede hödö" diye zırvalamaya bayılıyorsunuz sen ne yaptın ulan bana onu anlat lisede okuldan kaçmak yerine derslerine çalışabilseydin bir şeyler yapabilirdin düzgün bir bölüm okumak için çalışsaydın devlete insana faydalı bir şeyler yapabilirdin. sen ne yaptın ulan bana onu anlat beni sorgulamadan önce ben bunu bunu yaptım de aylak aylak gezmekten başka bunu yaptım de anlat bana. ben içinizden birinizin yakınından dahi geçmeyeceği geçmek de istemeyeceği 1 saat uçurumlu yollardan giip geldiğim bir dağ köyüne gittim orada 20 tane küçük yavruya öğretmenlik yapıyorum. sen bir yerde onu bunu yaparken ben orada o çocuklar sağlıklı eğitim alabilsinler diye elimle tuvaletlerini temizledim soba kurup 4 duvar arasındaki bir barakayı okul edip 20 çocuk yetiştirdim sen ne yaptın ulan bana onu anlat dallama sokuk sokuk konuşup tepemin tasını attırma. kendisi bu ülke için bir bok yapabilmiş gibi gelmiş konuşuyor burda bana. yok devletin üstlenmesi gerekiyormuş da şöyle de böyle de zırvalamaya suçu ona buna atmaya bayılıyorsunuz ulan sen neden okumadın onlarca okuyan devlete faydalı olabilmek için çabalayan insan arasında devlet bize yardım etti de sana mı etmedi?
  ulan devlet bana burs bile vermedi ne bir rehberlik yaptı ne bak şurası senin için iyi olur dedi sana verdiği imkanı bana da verdi bana verdiği imkanı sana da verdi. sen ne yaptın o imkanla onu anlat bana. kokuşmuş sanal alemde hepiniz filozofsunuz hepiniz her boku biliyorsunuz hepiniz tesla'sınız da devlet size yardım etmedi işte demi. ah bu föşik devlet yok mu ah bu mücahit erduvan yok mu hep onun yüzünden avestaflavin devletine faydalı bir halt yapamadı ah bu lanet devlet yok mu. devletine en faydalı olabileceğin yaştasın ulan onu bunu eleştireceğine devletine faydalı bir çalışma yapsaydın da o zaman bana "ne yapabilirsin onlardan bahset" deseydin. ben sana daha yapabileceklerimi anlatmadım bak yaptıklarımı anlattım.


  @3298 beni yakınen tanısan medyadaki tüm haberleri okuduğumu bilirdin. yandaş medya vs bana vız gelir umrumda değil beni takip edersen en çok ziyaret ettiğim gazetelerdendir sözcü. siyasi olgular ve tavırlar ile kişisel tavırlar farklıdır. uluslararası siyasette her zaman devletin çıkarları ön plandadır o an devletin çıkarı ne gerektiriyorsa her devlet onu yapar, hangi devlet olursa olsun kendi çıkarlarını düşünür barzani siyasi bir muhattabtır ırak gibi başsız bir bölgede. ama can dündar peşkeşçidir. sadece sol portal haberleriyle kendi tabirinle at gözlüğü takmayın.

  ret1ciğim tüm müslümanlar teröristler tarafından yönetilmiyor müslümanlara terörist damgası vurmak için terör örgütlerine müslüman damgası vuruluyor, dolayısıyla tersinebilirlikten dolayı herkes müslümanları terörist olarak görüyor batıda. stratejiden ibaret bir durum bu. bir şeylerin değişmesini istiyorsak batının maşası olmak istemiyorsak çalışmalıyız çabalamalıyız boşa zaman öldürmekle kimseye bir faydamız olmuyor ot gelip saman gidiyoruz biz neyi değiştirebiliriz onun düşüncesine girmek lazım. en verimli çağımızdayız bakın hepimiz 30'un altındayız hemen hemen ve verimin zirvede olduğu bir çağ bu. kuru kuruya konuşmuyorum her araştırmacının ortak fikri budur. o halde biz bu çağı nasıl değerlendirebiliriz onun telaşında olmalıyız. bu çağı boş geçirip 45inde "ulan ne kadar bok gibi bir dünya bu" demenin hiçbir anlamı yok sen o yaşa geldiğinde bu dünya bu ülke bok gibiyse bunda en büyük pay senindir benimdir. mevzu budur.
  apostrophe | ? | 31.3.2016 15:26
  (#58031)
 17. Tamam iste ben calismalarimi bu yonetimin degismesi yonunde yapiyorum. Senin bnm sorumlugunun kat kat fazlasi bu yonetimde ve bu yonetim 3 5 sene once orta dogu projesi icin gorevlendirildigini ve esbaskani oldugunu itiraf etmisti. simdi 3 5 sene oncesine donup orta doguya bakildiginda en azindan su durumdan daha iyi oldugu yonunde olacak. Demekki bu adamlar biseyi yanlis yapiyor ve esbaskanlikta oldugu icin bu olaylarda da parmagi var. bu adam hic bisekilde savunulamaz. ortadogudaki teroristinden diktatorune kadar her olayda bu adamin parmagi var. sirf namaz kiliyo allah diyo yol yapiyor diye su adami savunmayin abi
  ret1arius | ? | 31.3.2016 15:44
  (#58032)
 18. olm siz kimsiniz lan osmanlının son sultanı , dünyanın karşısında tir tir titrediği yüce halife erduvana karşı geliyosunuz ya ? megamücahit apos kardeşimizde işte burda gerçekleri suratınıza vura vura sizi parçalıyor. siz hala gelmişiniz adama bop eşbaşkanı falan diyosunuz , dua edin reis insan haklarına saygılı büyük bi lider yoksa hepinizi sqerdi.

  bende kılıçdaroğlu falan diyerek çok büyük ayıp etmişim, yoksa tabiki bende tebliğciyim yani. henüz level'ım düşük ama bende ilerde bütün kafir zındıklara islamı tanıtmayı düşünüyorum.

  yolumuz islam gücümüz iman <3
  komita cedey | ? | 31.3.2016 16:03 ~
  (#58034) 19. penguen | ? | 31.3.2016 16:22
  (#58037)
 20. deepsky | ? | 31.3.2016 16:26
  (#58039)
 21. Sayfalar: << >>

  facebook | twitter | youtube | instagram | spotify | bol anket | uyarı | devlog