şehir fm lansman konseri - bol sözlük

şehir fm lansman konseri

başlık no:26885 okunma:301

 1. Başlığın ismini "şehir fm lansman konseri rezaleti" olarak yazmayı düşünmedim değil.

  Efendim, anahit beyoğlu'nda 13 nisan 2019 günü gerçekleşen 90 bpm şehir fm lansman konseridir. Benim için kötü geçen bir konserdir.

  Üç arkadaş, kapı açılışı 9 yazdığı için üstün zekamızın yardımıyla "10 gibi gider vakit kaybetmeyiz hehehe" dedik, gittikten sonra bir buçuk saat bekledik. Gecikmelerinin sebebini açıklayan kafadar dörtlü "içmelere doyamadık, kusura bakmayın" dedi. DP ikinci şarkıdan sonra ara verdirmeye çalıştı, allah'tan dört kişilerdi de, akl-ı selim galip geldi. Hayır amk konser verme niyetiniz yoksa söyleyin, biz de modumuzu ona göre düşürelim, beklentiyi azaltalım.

  Sonra söyledikleri şarkıların üçte ikisi şehir fm değildi. Ona da neyse dedik. "Lansman konseri"nin olayını demek ki biz yanlış biliyoruz dedik. (Arkadaşımın rahatsızlanması sebebiyle sonlara doğru ayrıldık.)

  Mekana da parantez açmadan geçemeyeceğim. Anahit'te daha önce de konsere gittim ama ses sistemi bu kadar kötü bir konser ilk defa gördüm. Harfi harfine ezberimdeki şarkılardan şüphe ettim, "acaba başka bi şey mi söylüyorlar" diye.

  Mekanın havasızlığı da beni geren ayrı bir durumdu. Bu kadar havasız mekanlarda konser takip etmiştim ama yıl olmuş 2019 amk. Çok mu zor azcık sirkülasyon sağlamak.

  Vel hasıl bundan sonra 90 bpm konseri de anahit de benim için bitmiştir. (Farazi v Kayra konserleri bunun dışındadır)
  revo | ? | 15.4.2019 11:26
  (#167578)
 2. bahsi geçen konsere gittim. geç başladığı ve mekanın havasız olduğu kesinlikle doğru, ama kalan hiçbir eleştiriye katılmıyorum.

  adamlar başka şarkılar da söyledi evet ama şehir fm albümündeki iki şarkı hariç (çıplak vatandaş, bekle iste yap) tüm şarkıları da söylediler. kesinlikle albümdeki şarkıları okuyup gitmelerinden çok daha efektif bir konser oldu içerik olarak. kötülük bizim işimiz'den de şarkılar dinlemiş olduk. rahat bırak beni falan da okudular.

  dp'nin ara verme olayında ne kastettiğini anlamadım, adam alışamadım moda giremedim ama halledicem vs. tarzı konuştu ve sonra aktı gitti zaten. kalan herkes de motiveydi son derecede. ses sistemi de normaldi. 10'a yakın rap konserine gitmişimdir, hepsi gibiydi işte.

  son olarak havasızlık sorununda haklısın. +1

  tanım: rezalet olmayan rezalettir. keratalar konsere geç başlamışlardır ama şarkılarla telafi etmişlerdir.
  karayurtogulcan | ? | 15.4.2019 11:43 ~ 15/04/2019 11:44
  (#167579)
 3. bahsi geçen konserdeydim. öncelikle yazıldığı saatte başlayan konser bulursanız öpün başınıza koyun. gecikme hoş değildir ama konserlerde oluyor sürekli yapacak bir şey yok.
  öte yandan kayra saat 10 civarlarında konser alanındaydı. ekibin geri kalanı ne yaptı bilmiyorum fakat büyük bir gecikme olmadı. ağaçkakan ön sahne yaptı, 22.45 gibi başladığını hatırlıyorum.
  havasızlığa gerçekten duyarlı bir insan olarak havasızlık çekmedim, havadar ve ferah olarak da nitelendiremem tabii ki. ekibin enerjisi bence iyiydi, ağaçkakan 5 şarkı kadar söyledi o kısmı gerçekten kafa sikti baya. ekip de 2 saate yakın sahnede kaldı. sadece şehir fmden söylenmemesi bence iyi bir olay çünkü albüm gerçekten ağır ilerleyen bir albüm, araya diğer albümlerden serpiştirmeler seyirciyi oyunda tuttu. ses sisteminde başlangıçta 1 2 mikrofon problemliydi ama çok sürmedi çözülmesi. dp yukarıda dendiği gibi biraz sessiz başladı ama ben rahatsız olmadım. savai falan sahneyi doldurdu baya. bi ara verme muhabbeti geçti ama gerçekten vakit geçmişti baya konserin başından beri. ara verilmedi ama.
  benim için yorucu, uzun ama güzel bir konserdi. 90bpm'e doyduk vallahi.
  ustlerinde kasimpati | ? | 15.4.2019 13:24
  (#167586)
 4. tabii ki de konserdeydim içmeden gidilen her konser çöptür öncelikle sonuçta oradaki amaç şarkıyı canlı dinlemek değil, şarkının enerjisini yakalamaktır ben şehir fm bi başlarlar sonuna kadar okurlar diye düşündüm ama her şarkılarından okudular tam olarak lansman denemek ama güzel geçti

  dp artık ezberle abi şarkıları ya ya da freeyi geliştir ahsdhashahahha artık eğlenceli de olmuyo
  albert punchline | ? | 15.4.2019 13:34
  (#167587)
 5. ben de alandaydım.
  evet gecikme oldu ama bence güzel bi konser oldu. gecikmesiz konser görmedim ben zaten daha.
  havalandırma sistemi çalışıyor mu diye ben de dikkat ettim, mekan hafiften dolmaya başladığı anda çalışıyordu. ben o yönden bi sıkıntı çekmedim, salonun ortalarında olduğumdandır belki.
  ses sistemi bazı şarkılarda yüksek başlasa da sonradan, herhalde farazi vasıtasıyla, düzeltildi gibi geldi bana.
  şehir fmden de @2nin dediği 2 şarkı hariç hepsi okundu diye hatırlıyorum ben de.

  ayrıca şu başlığı konserden önce açsaydınız tek gitmezdim belki :'(

  edit: bir gün süpriz konuk ağaçkakan olmaz ise işte o gün benim için 90 bpm bitebilir * *
  viva la muerte | ? | 15.4.2019 15:38 ~ 15/04/2019 15:59
  (#167600)
 6. facebook | twitter | youtube | instagram | spotify | bol anket | uyarı | devlog