şamdan açıklama videosu - bol sözlük

şamdan açıklama videosu

başlık no:27427 okunma:1557


 1. bu video burda olaylara inanmayan herkese gelsin herkesi kendileri gibi yalancı zannediyorlar yok biri psikoloji okumuş yok biri kurgu demiş yok biri pr izleyin.
  anonim | ? | 12.6.2019 22:48 ~ 12/06/2019 22:49
  (#174569)
 2. bu çocuk hayatımda gördüğüm en cesur eleman sanırım. helal olsun lan sana!

  bugün sırf burada yazarken bile selo'ya söylenemeyenleri tek tek söylemiş.
  anonim | ? | 12.6.2019 22:58
  (#174570)
 3. Merhaba kardeşler. Öncelikle aklınızın çok karışık olduğunu biliyorum çünkü susturulma korkusuyla anlatmak istediklerimi biraz hızlı anlattım ve bu konuşmayı olayları daha açık ve sakin bir şekilde yapabilmek için hazırladım. Ama her şeye rağmen olayları aklı ve kalbiyle yorumlayıp, bana destek olan, arkamda duran herkese ne kadar teşekkür etsem azdır çünkü siz olmasaydınız bugüne kadar dost bildiğim insanlar tarafından oluşturulmaya çalışılan algı yüzünden; şu anda deli yaftası yemiş bir müptezeldim * Öncelikle en önemsiz ama ilginizi malesef en fazla çeken konudan başlamak istedim. 10 yaşımdan beri Kadiköy Acil oluşumu içerisinde bütün benliğimi vererek 12 sene bünyesinde bulundum. Ve bu oluşuma yakın kişiler bundan 4 gün öncesine kadar biliyorlardı ki , grupun başında ki Selo'nun en yakın olarak gördüğü kardeşi bendim. Çünkü 10 yaşından beri bana anlatılan Kadiköy Acil'in bu kültür için mücadele eden ve BAĞIMSIZ müziği destekleyen önceliğin abilik kardeşlik ve güzel ilişkilere dayanan bir oluşum olduğuydu. Fakat yaşadıklarımı düşünmeye başladığımda bu oluşumun anlatılanlarla, hayata işleyiş tarzının çok farklı olduğunu biraz geçte olsa anladım. Aranızda bazılarının haklı olarak 'bunlar illuminatiyse selo niye bu kadar kötü rap yapıyor' yada 'gidip Kadiköy'deki esnaflara sorun' tarzında, basit düşünen arkadaşlara olayın nasıl işlediğini anlatmak istiyorum. Ama öncelikle piramit sisteminden oluşan bu Yeni Dünya Düzeni'nin dereceleri arasındaki güç yaptırım farkını çok iyi algılamanız gerekli. Görüldüğü gibi en tepede Ra'nın gözü yani luzifer var. Çünkü tüm bu sisteme yüksek derecede biat eden kişilerin felsefesi kısaca; iyilik var olmadan kötülük var olamaz. Kötülük var olmadan iyilik var olamaz. Ve onlar kötü olmayı iyiliğin var olabilmesi adına seçtikleri için kendilerini gerçek iyiler olarak görüyorlar. Ama iyilikleri sadece kendi dünyası içinde dönüyor ve biz toplumlara cehennemi yaşatıyorlar. Ama müzik sektörü ve sanat dünyasının bu piramitte aldığı yer özellikle Türkiye'deki pazarlarında çok üst sırada değil.
  Bu seveyedeki olaylar kafanızda kurguladığınız gibi ayinler ve gizli tarikatlarla olan işler değil. Kafanızda çokta büyütmenize gerek yok.
  Ortada, sistemin büyük balıklarının milyonlarca dolar yatırıp açtığı; plak veya booking şirketlerinin oluşturduğu kocaman bir pazar var. Ve bu pazarın sizden beklentisi ve para yatırımı yaptığı işler; insanları düşündüren sanat eserleri değil tersine insanları aptallaştıran zanaat eserleri istemesi ve sizde hayatta kalabilmek adına biraz para için en sonunda onların dediğini yapmak zorunda kalıyorsunuz kendi tercihlerinizle. Ruhunu satma deyimide aslında tam olarak budur. Duygu ve kalbinizle değil, sadece maddisel düşüncelerle hayatınızı yaşıyorsanız zaten kimsenin bu olayları size anlatmasına gerek kalmıyor siz bilinçsiz bir şekilde bu sisteme en çok hizmet edenlerden oluyorsunuz djdjdj
  Ama bunu bir silah zoru veya size sim siyah giyinmiş maskeli insanlar yapmıyor :D Hatta şirketlerdeki kilit isimler hariç kimse olayın ne olduğunun farkında bile değil bugüne dek bu sisteme farkında olmadan çalışan ben ve diğerleri gibi :D
  Kadiköy Acil'e dönücek olursak burası kurumsallaşmamış bir oluşumdu. İlk zamanlarında açılan dükkan ve stüdyo battıktan sonra bu topa girmeyi bir daha düşünmedi çünkü Selo. Ayrıca ideoloji ve iyiliği dilinden düşürmeyip, üç kuruş gördüğünde karakterini düşünmeden satıcak biri için kurumsallaşmadan dolandırmak daha basit bir olaydı. Zaten müzik olayıyla, rap patladığı yıla kadar çok ilgilenmeyip, geçimini daha çok, götünü yaladığı Hells Angels çetesinin sağladığı mekan kapılarından yada arkasında atıp tutup önünde el pençe olduğu, Sedat Peker gibi sistemin kuklası, botokslu mafyaların önünde ezile bezile sağlıyordu ve sağlamaya devam ediyor.
  Rap'e tekrar döndüğünde ise çok eskiden beri tanıdığı Yaşamayanlar gibi bir çok dizinin yatırımcılığını yapan adını bile bilmediğim bir adamdan sürekli işler alarak sağlamaya başladı. Ve Kadiköy Acil oluşumu tekrar hareketlendiğinde; içinde bulunduğu durumları etrafındakilere asla anlatmadan 'biz bir aileyiz, senelerdir hiç ayrılmadık ayrılmayacağız, biz gerçekten bu kültür ve sokak için savaşıyoruz' yalanlarıyla temiz kalpli insanların beynini yıkayarak, bir arada tutuyordu.
  Ve grup içindekilerden sürekli olarak aptal aptal şeyler isteyerek, yapıp yapmadığına göre ona olan bağlılığını test ediyor, bağlılığına ve kendisine düşecek paya göre etrafındaki insanlara bulunmuş olduğu sistemden gelen işleri paslıyordu.
  Ama herşeyin farkında olanlarda var elbet. Uçuruma atlayın dese tereddütsüz atlayacak 3-4 şak şakcıyla beraber olayları dahada belli etmeden döndürüyorlardı.
  Beni en yakın görme sebebi ailemin bulunmuş olduğu konum ve onun yaptığı yanlışları her zaman dürüst bir şekilde yüzüne söyleyebildiğim içindi. Ve gerçekten beni tanıyanlarda bilirki bende; bana anlattıklarında ve yanımda yaptığı rollerden dolayı onu hep çok sevdim ve iyi bir insan olduğundan şüphe duymamıştım son zamanlara kadar ve bana bu kültürde çok destek verdiğini düşündüğüm için her zaman destek olmak istedim. Yediğin kaba sıçtın diyen insanlar, Kadiköy Acil tekrar oluştuğunda en çok emek veren insanın ben olduğumu unutmasınlar. Şehinşah'tan nefret edip hiç sevmemesine rağmen zorla, çok iyi bir müziği olduğunu gerçek rap yaptığını anlatıp dayatarak en sonunda ikna etmiştim. Ve şimdi denize düşen yılanlar bir birine sarılıyor *
  Ben kimseden nefret etmiyorum. Bugün onlar benim hakkımda yalan yanlış haberler çıkartmış olsa bile. Onları yaptıklarından dolayı
  yargılayamam her insan hayatta hakettiğini yaşıyor sonuçta. Bunları yapmamın sebebi onlara olan kırgınlığım değil, insanların olayları görebilmesini istemem. Çünkü bugüne kadar gerçekten yaptığım her müziği sizin çıkarınız için sahteden anlattığınız o ideolojiler için yaptım ve yapmaya devam edicem.

  açıklamanın yazı hali. yani önder şahin bile selo'ya destek mesajı yayınladı. bilemiyorum altan.

  edit: yalnız mesela sayedar hiçbir şey söylemedi. sayedar ve önder şahin kendi yollarında gitmeye çalışan adamlar. onun için söylediklerini önemsiyorum açıkçası.

  edit 2: sayedar da açıklama yapmış gece, yeni gördüm. o da ka ve selo’ya destek vermiş.

  twitter.com
  oldiesbutgoldies | ? | 12.6.2019 22:59 ~ 13/06/2019 13:56
  (#174571)
 4. ŞAMDAN bir açıklama daha geldi:

  i.hizliresim.com
  anonim | ? | 12.6.2019 23:19 ~ 12/06/2019 23:27
  (#174584)
 5. Kendisine bir kez daha helâl olsun dediğim açıklamadır. Söylemesi cesaret isteyen şeyleri söylemiştir. (bkz: 11 haziran 2019 şamilin instagram paylaşımları) başlığında şamil'in ne söylediğine dikkat etmeden sırf "illuminati, Mason" vb. kelimeleri kullandığı için dalga geçen, maddeden dolayı psikoza girmiş veya pr diyen yazar arkadaşlar dikkatli izlesinler, şamil kendi bildiği ve düşünerek ulaştığı doğruları gayet ayık bir kafayla çatır çatır anlatıyor.
  old school pesimist beat sever | ? | 12.6.2019 23:25 ~ 12/06/2019 23:28
  (#174588)
 6. Böyle anlatsa deli demezdik aga. İlk gün neydi öyle davos, 51. bölge falan. Helal şam
  hayatitelgeler | ? | 12.6.2019 23:36
  (#174594)
 7. dallama gibi 80 tane story atıp bi atatürk bi allah bi selo bi k.a demeseydi ilk başta oturup böyle bir video çekip fikrini açıplayıp k.a dan ayrıldığını söyleseydi kimse deli muamelesi yapmazdı kusura bakmayın.
  kol gibi pr. tebrikler şam amacına ulaştın. trip'in yeni albümüde hayırlı olsun.

  yaptığı müziği çok seviyordum ama şu son 2 gün yaptığı dalyaraklıklar kendisinden bayağı soğuttu.
  sakahs88 | ? | 12.6.2019 23:41
  (#174601)
 8. @3 (oldiesbutgoldies) eline sağlık.

  Açıklamanın yazı halini okuduğum kadarıyla bu çocuk salak falan değil. Belki yanlış belki doğru adım atıyor, belki yanlış konuşuyor belki doğru konuşuyor bilemem ama bu tüm yaşananların sadece anlattıklarından ibaret olmadığını düşünüyorum.
  klasik | ? | 12.6.2019 23:42
  (#174602)
 9. Hebele Hübele Roy Roy Kasım
  650 gayme maas | ? | 12.6.2019 23:43 ~ 13/06/2019 0:04
  (#174603)
 10. şu videoyu izlerken o kadar mest oldum ki anlatamam.

  anlattıklarından illuminati kelimesini çıkartın ve söylediklerine kulak verin. illuminati yerine x ismini verin, her ne olursa olsun. o isim ordan kalkınca hepsi sizin de düşündüğünüz şeylerle aynı şeyler çıkacağına eminim. savunduğu şeylerde söylediklerinin doğru olduğuna inanıyorum. pr çalışması, ün kazanma çabası, şizofren yaftası gibi yakıştırmalara çok güzel cevap olmuş.

  sedat peker'e de botokslu mafya demesiyle gönülleri fethetmiştir.
  acapella | ? | 12.6.2019 23:51
  (#174608)
 11. Şamdan kim amk
  650 gayme maas | ? | 13.6.2019 00:03
  (#174617)
 12. Kadıköy acili seloyu vs bu at hırsızlarını bir kenara alalım, sedat pekere botokslu mafya, sistemin kuklası vs dediği için bile helal olsunu haketmiștir.
  dino ortolani | ? | 13.6.2019 00:06
  (#174619)
 13. dünkü hareketleriyle şu konuştuklarının zıtlığı..
  şam dostum, davostan girdin kemalistlikten, allah'tan mhpye, istanbul seçimlerine kadar saçmaladın dün.

  bugünse herkesin sana hak verebileceği şekilde konuştun ama kanıt gerektiren şeyler söylüyorsun yine. pis işler, mafya bağlantısı vs. bunların rap müzikle alakası yok, sokaklarda olan pis işler. bunlar gerçekse bu selo'nun ve varsa çetesinin varlığını kanıtlar. ama illuminati gibi bir sistem içinde olmasının kanıtı asla olamaz.

  şam'a 2 adet sorum var. beni tatmin ederse tarafımı ondan yana çevireceğim.
  1- dün istanbul trip elemanları evine geldiğinde neden evimi basıyorlar deyip şimdi tek ailem istanbul trip diyor? farkına vardığı gerçekleri kendisi gibi masum gördüğü maestro ve diğerlerine neden anlatmadı?
  2-selo kendisine bağlılığını test etmek için aptal aptal işler verip sistemden gelen işleri size pasladığını söyledin. bunlar ne gibi işlerdi? illegal işler var mıydı?
  izzet çapa örneği yeterli bir örnek değil. yapılan şey tanıdığı olduğu, tuttuğu yaoımcılara gelen eleştiriyi bastırmak için çirkeflik yapmaktır.
  fakdetsit | ? | 13.6.2019 00:13
  (#174624)
 14. üzerine düşünerek, derli toplu anlattığını söylediğiniz açıklamada bile doldurulması gereken bir sürü boşluk var. dolayısıyla pek de bir şey açıklamıyor bu. bir insana "gizli bir örgüt üyesi" hatta amirlerinden biri demek için elinizde delil olmalı. yoksa iftiracı ya da en azından deli olur sıfatınız. ben ikinci ihtimali gerçekçi görüyorum. selo (daha önce de yazdım günahım kadar sevmem. ne rapini ne karakterini) sırf karanlık işler yapıyor, şam'a göre kaypaklık yapıyor diye illuminati olmaz. sadece karaktersiz olur. bir olayı değerlendirirken lütfen mantıkla yaklaşalım duygularla değil. şimdi söyleyin bana selo'nun karaktersiz olması mı daha mantıklı, illuminati olması mı?
  toriko | ? | 13.6.2019 11:09
  (#174692)
 15. başlığı yanlış açılmış açıklama. şamdan kim?

  neyse.

  hâlâ piramit, illuminati falan anlatıyor. buna da "mantıklı konuşmuş", "derli toplu anlatmış" vs. diyenler var. aptal numarası mı yapıyorsunuz yoksa hakikaten bilinçli şekilde mi böyle bir davranış sergiliyorsunuz? lan o illüminati muhabbetleri, buna dair videolar, internet içerikleri bir furyaydı ve 2012'de falan bitti gitti alo?

  madde kullanıyor olabilir, sanrı görüyor olabilir, kişilik bozukluğu olabilir, reklam yapıyor olabilir, kafasında kurmuş olabilir, kandırılmış olabilir, kandırıyor olabilir..... olabilir de olabilir ancak ne olamaz? Anlattıkları akıllı başlı bir insanın lafları olamaz. çocuk bu yahu çocuk. bazı şeylere ayıkmıştır, içinde bulunduğu insanlar ona yanlış yapmıştır ve bu da kafasında bazı şeylerle bu olayları bağdaştırmıştır mesela. bana kalırsa bu çocuğa "akıllı başlı insan ve onun birtakım açıklamaları" şeklinde muamele etmekten vazgeçin, zira zarar verebilirsiniz bence.
  rastali dervis | ? | 13.6.2019 11:21 ~ 13/06/2019 14:10
  (#174695)
 16. video kaldırılmış. uyuşturucu etkisindeydim falan diyor. videodaki hali en gayet kafası yerinde gibiydi. dirilik işler dönüyor ama bu mesele kabak tadı verdi artık. 5 yıl sonra inanılmaz derecede utanacağı işler yapıyor şam.
  faraz1k | ? | 13.6.2019 12:46
  (#174710)


 17. Şam susturulmaya çalışıldığını, yanlış anlamadıysam bu gece attığı hikayeleri uyuşturucu içirildiği için uyuşturucu kafasıyla attığını iddia ediyor. Dün geceki hikayeleri #174707 numaralı entry'de paylaştığım instagram bağlantılarında ve instagram sayfasında var.
  old school pesimist beat sever | ? | 13.6.2019 12:50
  (#174713)
 18. fb | twt | youtube | insta | spotify | anket | uyarı | devlog